Vztah na dálku

Goto down

Vztah na dálku

Příspěvek pro Akrijs za Mon Aug 18 2008, 00:48

Mám takový problém a jedná se o vztah na dálku. Mně je 24 a jí 17. Začalo to, že jsem pracoval u koní na jedné farmě, kam přijela holčina s rodinou na ubytování. Byla tam týden, hned od prvníhoi dne se mi líbila. Stále jsem ji hledal pohledy a ona mě později také. Vodil jsem koně s jejím malým bratrem o kterého jsem tak nějak chvilkama pečoval. Sama se i k nám přidala a tam jsme se seznámili. Další dny už na mě koukala, zdravila mě a i dokonce sama za mnou chodila když jsem někde byl. Hezky jsme se spolu bavili. Jeden den jsem ji pozval na večerní procházku, v pohodě souhlasila, až jsem byl překvapený a obával se toho. Hezky jsme se prošli a až do tmy jsme se procházeli a bavili, klábosili na lavičce. Byl na ní vidět zájem.Tehdy jsem se o nic ani nepokusil, jsem totiž trochu ostýchavý. Další den jsme se spolu také v pohodě bavili a večer když jsme se potkali, tak mi nějak dala najevo sama, že by ráda někam šla. Tak nějak se mi sama nabízela, ale já se nic moc k ničemu nerozhoupal. Večer za tmy jsme se začali bavit vážněji na lavičce, projevil jsem větší zájem a tak nějak jsme narazili i na kontakty. Dala mi své číslo mobilu, vzala si mou poštovní adresu, že ráda píše dopisy a určitě mi napíše. Většinou že se k tomu nedostane, ale když mi to slíbí, že napíše. Tak nějak jsem z ní dostal, že nemá přítele, ale sama mi naznačovala, že to asi nemá cenu, ona totiž bydlí v Ostravě a já v Krkonoších. Že už se vztahem na dálku zkušenost má a že ji dva dny v týdnu s partnerem nestačí. Já ji zase vysvětloval, že by to šlo a jezdil bych třeba častěji nebo se tam i někde časem nastěhoval. Pak když to vypadalo jako fiasko a ona říkala že kdybych ji měl rád jako člověka, tak budu chtít ji mít alespoň jako kamarádku a né když nebude vztah, že prostě odejdu a druhý den s ní nebudu mluvit, to že by ji mrzelo. Pak jsme si to nějak vysvětlili, že jsem to drobek špatně pochopil, že se můžeme ještě vidět, že můžu někdy přijet a ona že třeba taky někdy přijede a uvidí se. Že mi nemůže za tech pár dní nic slíbit. Před odchodem mi dala pusu a odešla. Druhý den jsme se normálně bavili, sama za mnou zase přišla do stáje, tak jsem se ji tak nějak omluvil, že se to včera tak pokazilo, že jsem to špatně pochopil a snad se ještě uvidíme. Byl to už den odjezdu, říkala že až dojede, tak mi napíše. Rozloučili jsme se, obejmuli a dali si pusu. Pak mi večer psala sms ve stylu že dojela v pohodě, po cestě si něco nakoupila a ptala se jak se mám, co jsem měl k večeři a že mi přeje hezký zbytek dne. Na to jsem ji psal co jsem dělal a měl a že bych byl rád s ní, že mi chybí a ať se má krásně. Tím to skončilo. Druhý den jsem jí celý den nepsal, až večer kolem půl deváté sma ve stylu že hladit její tvář je můj sen, že bych ji chtěl líbat celý den a že bych chtěl být s ní. Myslím že telefon nosí u sebe, ale už mi asi hodinu a půl neodepsala. Tak prosím o radu, myslíte, že z toho něco bude nebo to nemá cenu? A co takový vztah na dálku je to vůbec možné? Díky za rady, Jirka

Akrijs
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: Vztah na dálku

Příspěvek pro Scare za Mon Aug 18 2008, 01:38

Ty musíš být ale sakra stydlivka. Ale dobře, že jsi se dostal až sem.
K průběhu Vašeho seznámení bych komentáře nechal zkušenějším. Zajímalo by mě, jestli sám víš, čím to je, že se tak stydíš?
Jestli to dobře chápu, tak jste spolu byli týden na té farmě a teď si píšete smsky?

Vztah na dálku, no musíš si sám ujasnit, co od toho očekáváš a co pro to jsi schopen obětovat. Každopadně by mě překvapilo, kdyby ses za ní chtěl po týdenní známosti stěhovat. Jestli tudy máš občas cestu, tak dejme tomu, ale lámat to přes koleno... to musíš zvážit sám. Já měl vztah na dálku jen jeden a to v době, kdy jsem byl odkázán na autobusy a vlaky a i když holka byla úžasná, prostě je to málo.

Myslím že telefon nosí u sebe, ale už mi asi hodinu a půl neodepsala
No, jelikož jsi příspěvěk vložil cca ve 3/4 na 12, tak by se dalo i předpokládat, že před hodinou a půl už mohla dávno spát. Takže bych hned neházel flintu do žita a počkal minimálně do zítřejšího večera, hlavně jí nebombarduj dalšími zprávami.

Scare

Poeet p?íspivku : 147
Age : 29
Location : Future
Reputation : 4
Points : 40
Registration date : 05. 03. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

2 Akrijs

Příspěvek pro generalissimuss za Mon Aug 18 2008, 02:01

Vřele doporučuji nejprve prostudování článku SomeonaCZ Vztah na dálku a také můj dotaz Jiná by mě kontaktovala – tahle prostě ne.

Díky SomeonoviCZ se mi nakonec podařilo takový vztah vybudovat - na dálku - v současné době padla i nabídka sestěhování se..

Takže jde to, ale má to svá ALE..

Ke zbytku bych konstatoval - je tu moc chyb.. Sad Ale. Podívej se například na dotazy zde na fóru, jako např.: Kytku ano / ne a kolik, Asi bude problem u me, Nabitých 14 dní, atp. - něco tam pro sebe najdeš..
Akrijs napsal:až večer kolem půl deváté sma ve stylu že hladit její tvář je můj sen, že bych ji chtěl líbat celý den a že bych chtěl být s ní.
Ve výčtu chyb, bych tuhle dal v pomyslné stupnici na první místo. Probůh tohle nikdy!! Sad To je nestrašlivější věc, která mne zde oslovila.

Takže podívej se na odkazy, posuneme se dál..
avatar
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Vztah na dálku

Příspěvek pro Akrijs za Mon Aug 18 2008, 11:18

Ahoj. Díky za rady, prostě nezkušenost tu je a dělám jednu chybu za druhou. Dost mě to štve a ani by mě nenapadlo, že začít si něco s nějakou holkou může být tak složité a že nestačí jen vzájemné sympatie. Články si pročtu. Jen jsem se chtěl zeptat jak by jste postupovali vy a jestli si myslíte že "doufám" po tom všem mám ještě u ní šanci? Jinak na tu sms zatím nic nenapsala..Díky

Akrijs
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Vztah na dálku

Příspěvek pro Akrijs za Mon Aug 18 2008, 12:19

Ještě bych rád odpověděl. Stydlivý jsem a bude to už asi v povaze a taky tím, že s holkama nemám moc zkušeností a když tak né moc dobré a ani né moc intimní. Měl jsem asi postupovat daleko sebevědoměji a razantněji a mohlo to dopadnout jinak, ale ona tak nějak myslím vztah na dálku nechtěla a bála se ho, že by to nestačilo. Hrozný je to, že je to jedna z mála dívek se kterýma jsem si tolik rozuměl a měli jsme tolik vzájemných sympatií. Jinak odjela předevčírem a pak mi večer poslala smsku, já jí odepsal a pak ji psal druhý den tu hroznou, čehož lituju. Od té doby mně ještě nenapsala, tak nevím. A jak to myslíš, že je dobře že jsem se dostal až sem, myslíš ve vztahu nebo na tyhle stránky? S tim stěhováním, já jí nabízel že bych přijel třeba častěji než dva dny v týdnu, ale to bylo asi k ničemu, protože ona ví že by to asi nešlo. Říkala taky že budou nejspíš v zimě na té farmě na lyžích, tak že bych tam mohl zrovna pracovat u koní. Já teda ještě asi třičtvrtě roku mám školu a pak bych se jí mohl věnovat podstatně více. Teď nevím jestli s ní mám jen tak občas udržovat kontakt a doufat, že bude třeba ještě za rok volná. Jet se zaní podívat, což bych chtěl ještě do konce prázdnin. A pak ji pozvat třeba sem. Nebo jak bych jí měl teď psát a jak často, co myslíte? Nikdy by mě nenapadlo, že seznámit se s holkou s níž máme vzájemné sympatie je tak složité a že záleží na tolika maličkostech..díky za rady

Akrijs
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: Vztah na dálku

Příspěvek pro hokejista666 za Mon Aug 18 2008, 13:56

Jeden den jsem ji pozval na večerní procházku, v pohodě souhlasila, až jsem byl překvapený a obával se toho. Hezky jsme se prošli a až do tmy jsme se procházeli a bavili, klábosili na lavičce. Byl na ní vidět zájem.Tehdy jsem se o nic ani nepokusil, jsem totiž trochu ostýchavý.
Tady vidím chybu, Tvůj čas byl značně omezen, něco jsi zkusit měl, slečna jistě neočekávala, že s ní budeš diskutovat Platóna Wink. Alespoň nějaké doteky, ne nutně se sexuálním podtextem jsi rozjet měl, pusa by tomu taky neuškodila .... .

Tak nějak se mi sama nabízela, ale já se nic moc k ničemu nerozhoupal.
Tady jsi to asi prohrál definitivně, dala Ti dvě šance a Ty nic, jak říká jedna kamarádka "jsem trpělivá, ale neumřu jako stará panna, než se chlap k něčemu rozhoupe".

Já ji zase vysvětloval, že by to šlo a jezdil bych třeba častěji nebo se tam i někde časem nastěhoval.
Znáš jí dva dny a hned jí říkáš, že by ses tam někam stěhoval Shocked, to fakt ne .... . Tudy cesta nevede ... .

že mi chybí
hladit její tvář je můj sen, že bych ji chtěl líbat celý den a že bych chtěl být s ní
Škoda, že tu není ten smajlík, co se chytá za hlavu, tak tohle bych nazval konečnou stanicí, nic horšího už jsi udělat nemohl.

Obecně, vzhledem k tomu, že váš společný čas byl značně omezen jsi měl zajít mnohem dál, především pak co se týče fyzického kontaktu. Podle mě bude nejlepší řešení na ní zapomenout, nikam to nepovede a zbytečně se budeš trápit, navíc v 17 letech nevíš dne ani hodiny, kdy změní názor a bude chtít něco (někoho jiného). Ber to jako cennou zkušenost, za kterou jsi ani moc draze nezaplatil Wink. Prostuduj si fórum, zauvažuj nad tím a ptej se. A hlavně neopakuj chyby!
avatar
hokejista666

Poeet p?íspivku : 202
Reputation : 4
Points : 33
Registration date : 20. 04. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Vztah na dálku

Příspěvek pro Scare za Mon Aug 18 2008, 13:59

A jak to myslíš, že je dobře že jsem se dostal až sem, myslíš ve vztahu nebo na tyhle stránky?

Myslím to tak, že jsi sám pochopil, že je něco špatně a čekal jsi, že se díky těmto stránkám něco změní. Asi sám víš, že nestačí pouze číst, ale je to první schod přes který prostě musíš jít. Vzít si to k srdci, ohlédnout se zpátky a říct si sám sobě, tak tohle a tohle jsem dělal špatně, stačilo, to už neudělám.

Tak bokem mě napadlo, nehrál Ty jsi nějakou onlinovku?

Můj názor je takový, že ta holka si moc dobře uvědomovala, že vztah na dálku je nereálný, to už jen z její reakce. A celý ten výlet, kdy na farmě strávila týden s Tebou brala spíš jako "letní románek" s tím, že si třeba občas napíšete a když přijede příští rok, tak že si to zopakujete, popřípadně, kdyby ses jednou mihnul tam u ní ve městě, ráda by třeba zašla na kafe nebo na procházku, ale podle mého s nějakým vážným vztahem rozhodně nepočítala.

Na Tvém místě bych začal něco dělat s tou stydlivostí, teď možná spadneš ze židle, ale pokud jsi tak stydlivý, jak si myslím a to tak, že dost, zkus se třeba párkrát napoprvé povzbudit maličko alkoholem, ten odbourá určité bariéry a navázat byť jen bezvýznamný kontakt s dívkou pomůže. Pro začátek. Máš s tím nějaké zkušenosti?

A dále zkus více komunikovat s lidmi ve Tvém blízkém okolí, kamarádky atd.

Scare

Poeet p?íspivku : 147
Age : 29
Location : Future
Reputation : 4
Points : 40
Registration date : 05. 03. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Vztah na dálku

Příspěvek pro Akrijs za Mon Aug 18 2008, 14:04

No díky. Sice se to čte hrozně, ale bude to pravda. Přesto by mě zajímalo, jak se asi ona může dívat na ten můj postup a na tu poslední sms? Já ale jen tak zapomenout nechci, tak co myslíte že bych měl teď dělat. Nemám jí nějaký čas psát? Nebo rád bych za ní někdy jel nebo až se s ní zase setkám, tak to napravil..

Akrijs
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: Vztah na dálku

Příspěvek pro cervenacek za Mon Aug 18 2008, 14:33

vsechno uz ti rekl hokejista. celkovy vysledek (soucet dilcich vysledku tvych akci) je radiovy klid z jeji strany.

zapomen na ni, nepis ji. kdyby ses nekdy NAHODOU ocitl v ostrave, tak ji dopredu zavolej a muzete spolu nekam vyjit, jako KAMOSI, zadny vztah.

ted se zamer na poradnou analyzu tveho postupu a procteni mistnich clanku, fora, Someoneho clanku na svadeni.cz a zbavovani se vlastni stydlivosti.
az se poucis a osmelis, tak se zacni seznamovat s zenskyma v tvem okoli.

cervenacek

Poeet p?íspivku : 105
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 23. 02. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Vztah na dálku

Příspěvek pro endow za Mon Aug 18 2008, 15:39

Scare napsal:...A celý ten výlet, kdy na farmě strávila týden s Tebou brala spíš jako "letní románek"...
Přesně tak, mám podobně starou sestřenici (jako slečna) a zároveň dobrou kámošku, takže přidám pohled z "druhé strany":

Nejprve jedna starší zkušenost (bylo jí 14 Wink): Když jsme byli u moře, seznámila se tam s týpkem (btw. asi o 10 starší), tam o něj měla opravdu hodně velký zájem, ale vzhledem k věku nebylo nic víc než líbání a procházky (to je ale vedlejší). Když odjížděl, tak z toho byla hodně smutná, ale vyměnili si maily, že si napíšou, on ji pošle nějaký fotky atd. Nicméně, i když o něj měla skutečně velký zájem, jak už jsem psal, a ještě na té dovolené si plánovala jak ho pojede navštívit atd., tak si doma vyměnili jeden mail, kdy on ji poslal ty fotky, ona mu na něj odpověděla a tím to skončilo...
- Co tím chtěl básník říci: Bylo jí 14, což je u holek věk, kdy se neustále do někoho zamilovávají a po chvíli 'milují' zase někoho jiného, to je ale v tomhle případě jedno (navíc 17 není o tolik víc). - Každopádně to ukazuje, že i když měla u moře v plánu se s ním vídat i potom, tak z toho nic nebylo. Opadla euforie vytvořená tím, že byla na dovolené, a na celý ten románek rychle zapomněla.

Druhý příklad (její věk 17, dokonce má přítele): Byla na týden na brigádě v Rakousku, nebyla tam sama. Jeden frajer z Čechů tam o ni měl zájem. S přítelem (byli spolu 2 roky) zrovna nejlepší období neměli, a tak se ji frajer zalíbil, ale nic nakonec nebylo.
- Tady to bylo ovlivněno tím, že je zadaná, nicméně jsem se s ní o tom ten den, kdy přijela, bavil a říkala, že lituje, že nic nebylo. Já ji na to řekl, ať je ráda, že tam se jí zalíbil, protože to byla opět taková ta euforie z toho, že je někde jinde, a že, podle toho jak ji znám, by si to potom akorát vyčítala. Měl jsem pravdu a na borce téměř okamžitě opět zapomněla.

Slovo euforie tady používám, protože když je slečna někde na dovolené, tak si to tam užívá a má pocit pohody, což si chce znásobit, tím že se tam s někým seznámí, aby si mohla navíc užít romantické chvíle. Jenže jakmile přijede domů, euforie opadne a tím i zájem o toho chlapa. Sestřenice měla vysoký PIL (to beze sporu), ale během takového románku to nemusí znamenat vysoký RIL (jako v tvém případě). Ale i když má na dovolené zároveň s vysokým osobním zájmem i vysoký zájem o vztah (jako v prvním příkladu u mé sestřenice), tak je velká pravděpodobnost, že spolu s euforií rychle po návratu opadne.

Akrijs napsal:rád bych za ní někdy jel nebo až se s ní zase setkám, tak to napravil..
Podle mých zkušeností se to má tak jak jsem popsal výše. Navíc vzhledem k tvým chybám, které ti už popsali výše, je opravdu téměř nemožné, že by neměla zájem pod nulou - a jestli já a ostatní máme pravdu, tak to už napravit nepůjde (ostatně to zjistíš po přečtení článků od Someona jak ti radí cervenacek)

Rada pro příště: ostych nech doma a na dovolené si pořádně užívej, holky se chovají úplně jinak, když jsou v jiném prostředí. A hlavně neplánuj si, že by to mohlo vydržet i potom - aspoň si to užiješ a když se to nepovede, tak ti to nebude vadit.

endow

Poeet p?íspivku : 39
Reputation : 3
Points : 12
Registration date : 15. 03. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Vztah na dálku

Příspěvek pro Scare za Mon Aug 18 2008, 16:07

Slovo euforie tady používám, protože když je slečna někde na dovolené,
tak si to tam užívá a má pocit pohody, což si chce znásobit, tím že se
tam s někým seznámí, aby si mohla navíc užít romantické chvíle. Jenže
jakmile přijede domů, euforie opadne a tím i zájem o toho chlapa.
Sestřenice měla vysoký PIL (to beze sporu), ale během takového románku
to nemusí znamenat vysoký RIL (jako v tvém případě). Ale i když má na
dovolené zároveň s vysokým osobním zájmem i vysoký zájem o vztah (jako
v prvním příkladu u mé sestřenice), tak je velká pravděpodobnost, že
spolu s euforií rychle po návratu opadne.

Přesně, taky bych dodal jeden příklad mojí nej kámošky.
Bylo jí 18, byla na dovolené v Egyptě, kde potkala "úžasného" kluka, se kterým si padli do oka. Kluk byl z Anglie a jelikož má rád cestování, slíbil jí, že se podívá do Prahy a ona mu nabídla místo hotelu nocleh u ní. Byla z něj unešená, ale po návratu z dovolené to čím dál tím rychleji opadávalo. A jednoho dne, kdy jí napsal, že tedy přijede, jak slíbil, s tím sice souhlasila, ale bez jakéhokoliv citového prožití. Přijel, ubytovala ho a i když to na ní zkoušel a ona z něj byla tenkrát na dovolené v eurofii, ani to s ní nehlo a nechtěla s ním nic mít. Brala ho prostě jako kamaráda. Přitom on chtěl vztah, na dálku cca 1500km .)

Co z toho plyne... na 99% můžu říct, že ta holka, jestli se s Tebou ještě vůbec chce vídat, tak jedině jako s kamarádem.

Scare

Poeet p?íspivku : 147
Age : 29
Location : Future
Reputation : 4
Points : 40
Registration date : 05. 03. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Vztah na dálku

Příspěvek pro SomeoneCZ za Mon Aug 18 2008, 16:27

Já to ještě doplním metodicky. Na začátku jsi se nikam nehnal a ona začala vyhledávat Tvou pozornost. Když jsi ji přesvědčoval, že by to šlo a že Ti chybí, ztrácela zájem. Jak říkával John Rambo, "Don't push it" Wink

Aby si udržela zájem o Tebe, musíš ji také nechat se snažit. Chce to víc sebeovládání. Jako lovec, který nastraží past místo toho, aby se honil za rychlejší kořistí a zbytečně se vyčerpal.

Je mi líto, ale co funguje nejsou romantické představy.
avatar
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : http://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

Zobrazit informace o autorovi http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Re: Vztah na dálku

Příspěvek pro Eivind za Sun Aug 24 2008, 18:43

Ostatní to napsali hezky, já bych jenom doplnil pohled ještě z jiného úhlu. Myslím, že sám jsi někde hluboko uvnitř věděl, že jsi měl příležitost, ale nevyužil jsi ji (ze strachu z odmítnutí). Ta příležitost přišla dokonce dvakrát. Pak ale odjela a tobě ta chyba došla. Tak jsi to chtěl napravit a poslal jí ty veršíky. To první byla chyba negativního řádu (měl's něco udělat, a neudělal's), to druhé chyba pozitivního řádu (udělal's něco, co bys normálně neudělal, namísto nereagování nebo běžné neutrální akce). Mám mnohokrát potvrzeno, že chyby pozitivního řádu mají horší (nenapravitelné) následky. Z toho plyne, že když jsi na pochybách, vyčkej. To se ale netýká tvého připadu! V první části tvého příběhu jsi byl na pochybách, jestli to na ni zkusit, nebo nezkusit. I v tom nejhorším možném případě by ses dočkal jenom obyčejného odmítnutí nebo facky. A to se dá přežít, když dva dny na to odjížděla do prdele (pardon, do Ostravy ;-) ). Mám s tím mnoho zkušeností. Když už se k ničemu nerozhoupeš, je lepší ji pustit z hlavy, než to zkoušet dál a riskovat další devalvaci sebe sama. Radši se pochval, jak se ti hezky podařilo ji zaujmout v té první fázi a dokonce ji vzít na večerní procházku a využij to na nějakou další. Druhá fáze už nevycházela z reality, ale z tvých očekávání a fantazií a taky nepřinesla nic dobrého.

Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 40
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Vztah na dálku

Příspěvek pro generalissimuss za Mon Aug 25 2008, 14:00

Eivind napsal:V první části tvého příběhu jsi byl na pochybách, jestli to na ni zkusit, nebo nezkusit. I v tom nejhorším možném případě by ses dočkal jenom obyčejného odmítnutí nebo facky. A to se dá přežít, když dva dny na to odjížděla do prdele (pardon, do Ostravy ;-) ). Mám s tím mnoho zkušeností.
Jj. Mohu potvrdit. Před třemi dny jsem měl první rande a v první třetině jsem na dotyčnou "vyjel" s naprosto nepřiměřenými dotyky. Udělal jsem to i přesto, že jsem věděl, že dělám chybu.

Fakt to vypadalo, že to dotyčná vůbec nerozdejchá. Naštěstí mě napadlo její reakce totálně ignorovat, nenechat se její reakcí vyvést z míry a od té chvíle se k ní chovat naprosto normálně - tak jak se sluší na první rande. Po 10-ti minutách vše probíhalo, jak mělo, rande skončilo naprosto excelent - nechtěla se vůbec rozloučit..

Takže i když chyba, která mohla být fatální - zapsal jsem se jako smělý, rozhodný hoch, než pravý opak.

Ale příště budu postupovat mnohem citlivěji Smile
avatar
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Pokračování

Příspěvek pro Lea za Tue Feb 03 2009, 11:31

Jestli sem ještě pisatel chodí, tak by mě docela zajímalo, jak tohle dopadlo....nevíte někdo? Question

Lea
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: Vztah na dálku

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru