SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

co byste dělali vy?

+2
cervenacek
SomeoneCZ
6 posters

Goto down

co byste dělali vy? Empty co byste dělali vy?

Příspěvek pro hugo Wed Aug 13 2008, 18:33

Měl bych tu jednu životní situaci na rozbor, schválně co byste dělali na mém místě, pánové.

Ona - HB99 (to bylo možná trochu subjektivní :-), a po prvním rande hodnotím jako "flexible & giver", o které je to navíc široko daleko známo, kdo o ní mluví, bez rozdílu věku, chválí...Mírná sportovkyně, výborná studentka (3 jár VŠ). Představte si všechny možné dobré vlastnosti, co vás napadnou, vynásobte dvěma a budete se blížit. Prostě slečna Správná.

Předehra - potkal jsem ji tak před pár lety na sportu, od té doby byla suveréně na prvním místě seznamu most wanted. Občas jsme se potkali, pozdravili. Před cca 2 měsíci se po 2 letech rozešla s přítelem proto, že si nerozuměli. Protože ji nemám šanci potkat náhodně v historicky dohledné době, řekl jsem si přes kamarádku o její email, pozval na rande, ona kývla ("sice mám v sobě zmatek") a na rande se šlo.

Rande - druhým rokem lovím slečnu Správnou (a poslední). První rok jako AFC, pak už jako TZ poučený.
Poslední cca 3 holky, s kterými jsem byl na schůzce, za moc nestály a pokud někdo tvrdí, že pokud je holka nad 25 sama, tak to má většinou důvod, moje zkušenosti to potvrzují. Ale ať neodbíhám - nepřeháním ani trochu, takovou holku jsem ještě nepotkal a to jsem jich potkal dost. Byla tak perfektní a tak se trefovala svou povahou do všech vlastností, které mi přijdou ty správné, že jsem z ní byl po chvíli nervozní jak sáňky v létě. Zaplaťpánbů za ten AFC a pozdější trénink, nějak jsem to zvládl. Spousta osobních otázek z její strany, probralo se několik základních "vztahbudujících" :-) témat (šlo jich probrat i víc, ale říkám si, není kam spěchat, necháme si něco i na příště), zasmáli jsme, slečnu jsem vyprovodil, mírné objetí, pusa, krásný letní večer...

Pokračování - čekám pět dní a ještě nikdy se mi pět dní v kuse tak blbě nespalo. Pak volám, hezky stručně, a zvu na další rande. Už jak to zdvihla, nezněla moc vesele. "Něco se změnilo, vím, že by mi s tebou bylo moc příjemně, ale teď by to nebylo správné."...rozloučení, popřeju hodně štěstí.

O co sakra jde? - Takže zpátky na zem. Když jsem se vzpamatoval, první co mě napadlo, je, že se pochopitelně nic nezměnilo, ale že jsem nakonec přece jenom neprošel. Inu dobrá. Nemám co ztratit, chci se alespoň poučit, takže píšu email a chci vysvětlení, co bylo špatně, nebo co jsem udělal špatně.

Vysvětlení - Vysvětlení by si mě našlo asi samo od sebe. Když to vemu stručně: Celý den přemýšlela, co napsat a vysvětlit to. Rande se moc líbilo a jsem prý děsně skvělý. Když mi odepisovala na pozvání a psala, že má v sobě zmatek, bylo to proto, že má už několik let ráda kamaráda ze své party. Zkusila to na něj, on ji tenkrát odmítl. A že na něj myslela i když chodila s tím svým předchozím. Rande se mnou viděla jako šanci na něco nového (a to sakra byla), kdyz se tamto nevyvíjelo. Den po našem rande se s ním šla projít a on řekl, že ji najednou chce (if you want to make him move, get him some competition, right?). Jí se tím splnilo mnohaleté tajné přání, je najednou štastná, jen se bojí, ze si to rozmyslí...A proto jednala tak, jak jednala. Nějaký omluvy, lítost, že uz mě dál nepozná, žádost o odpuštění, nabízí přátelství, atd...

Email byl dlouhý a jak jsem ji stihl poznat, tak jí věřím každé slovo.

Co dál - Pokud to má jen trochu význam a stojí to za to (a to teda zatraceně jo), nikdy se nevzdávám bez boje.

Co byste dělali vy?

hugo
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

co byste dělali vy? Empty Re: co byste dělali vy?

Příspěvek pro SomeoneCZ Wed Aug 13 2008, 19:11

Je úplně jedno, jestli její zájem pošleš pod nulu jako AFC, nebo jako Master of TZ. Následky jsou stejné.

Je-li Správná a okamžitě dala přednost jinému, tak o Tebe neměla kladný osobní zájem.

Napsal bych je mi líto, ale oba víme, že není jediná Wink
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

co byste dělali vy? Empty Re: co byste dělali vy?

Příspěvek pro cervenacek Wed Aug 13 2008, 19:20

sel balit jiny. ona ma mnohem vyssi zajem o toho typa nez o tebe.

pro tebe pozitivni varianty jsou:

1 - typ bude delat chyby a jeji zajem pujde dolu. rozejde se. nechas ji chvili zregenerovat a pak ji nekam pozves.
2 - typ se s ni rozejde. jeji zajem o nej bude maximalni. pak zjisti, ze u nej nema sanci a prestane se o nej snazit. tady ji budes moct znova nekam pozvat.

co se deje ted, nemuzes nijak ovlivnit ve svuj prospech (zatimco v neprospech to pujde velmi dobre). proto ted na ni kasli a venuj se jinym. pokud se v budoucnosti stane jedna z vysse uvedenych moznosti, muzes se ji zacit opet venovat a navic budes mit zatim natrenovano.

vyse uvedene plati pouze v pripade, ze dotycna ma o vas kladny zajem.

cervenacek

Poeet p?íspivku : 105
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 23. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

co byste dělali vy? Empty Re: co byste dělali vy?

Příspěvek pro endow Thu Aug 14 2008, 00:02

Jak na tom s ní jsi, je uvedeno výše (do toho se tedy už plést nebudu)...

Já bych ti jen doporučil (pokud jsi tak ještě neudělal) přečíst si článek od Eivinda - Nástrahy nevědomí-část 1. hlavně část o 'přeceňování sexuálního objektu'. Podle toho, jak ji popisuješ, to tím zavání.

Vzhledem k tomu, že ji neznám, je možné, že opravdu taková je, nevím, ale po prvním rande ji, podle mého názoru, stejně nemůžeš natolik znát, aby jsi tvrdil, že je opravdu tak perfektní. Navíc podle popisu to vypadá, že jsi se na ní příliš upnul a proto její dobré vlastnosti tak zveličuješ a jako důsledek toho přestáváš vnímat ty horší. - A zde vzniká právě riziko přecenění cíle, přílišné upnutí se na ní a následný nezájem o ostatní slečny (více v již zmiňovaném článku).

Já to znám z vlastní zkušenosti, také se mi stalo, že se mi zalíbila holčina a já jsem si všímal jen jejích kladných vlastností, na zbytek jsem vůbec nehleděl a nastal nezájem o ostatní (a to i když jsem s ní nic neměl). ... A teď? Když se na ní podívám po dlouhé době ( pohledem bez emocí), tak najednou vidím dost důvodů, proč bych ji nechtěl.

Takže, jak říkám, nemůžu vědět jistě, že to je tvůj případ, ale zkus se zamyslet jestli to tak opravdu není, a když ano, tak s tím něco udělej - nejlépe si samozřejmě najdi jinou slečnu a ne jednu, klidně deset, protože:
1. potrénuješ a za 2. v případě, že se to nepovede to nebude taková ztráta (ale to už příliš zasahuju do Eivindova článku)

A pro příště - snaž se slečny hodnotit bez emocí a s rozvahou, někdy to může být těžké, ale z vlastní zkušenosti vím, že to jde, já se to už naučil, a jak je mi krásně Smile

endow

Poeet p?íspivku : 39
Reputation : 3
Points : 12
Registration date : 15. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

co byste dělali vy? Empty Re: co byste dělali vy?

Příspěvek pro Scare Thu Aug 14 2008, 02:19

Já to znám z vlastní zkušenosti, také se mi stalo, že se mi zalíbila
holčina a já jsem si všímal jen jejích kladných vlastností, na zbytek
jsem vůbec nehleděl a nastal nezájem o ostatní (a to i když jsem s ní
nic neměl). ... A teď? Když se na ní podívám po dlouhé době ( pohledem
bez emocí), tak najednou vidím dost důvodů, proč bych ji nechtěl.

tak tak, na to velkej pozor, taky jsem to zažil a oproti realitě je to opravdu zkreslený pohled.

Scare

Poeet p?íspivku : 147
Age : 35
Location : Future
Reputation : 4
Points : 40
Registration date : 05. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

co byste dělali vy? Empty 2 hugo

Příspěvek pro generalissimuss Mon Aug 18 2008, 02:32

hugo napsal:Představte si všechny možné dobré vlastnosti, co vás napadnou, vynásobte dvěma a budete se blížit.
Tohle vždycky smrdí.
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

co byste dělali vy? Empty Re: co byste dělali vy?

Příspěvek pro Eivind Sun Aug 24 2008, 18:07

Jj, smrdí. Já bych na tvym místě z toho vytěžil to nejlepší možné. "Pokud se mnou šla HB99 aspoň na kafe, pak asi nebude problém, abych sbalil např. HB7." To bych si říkal pořád dokola.
Navíc mi není jasné, proč její kvality násobíš ne dvěma, ale rovnou deseti. Malinko odeběhnu. Trochu mi to totiž připomíná recenze metalových koncertů ve Sparku, kde v 95% bylo hodnocení maximální možné (na asi 7-bodové škále) a některým to stejně nestačilo a byl tam dovětek, že to bylo ještě víc dobrý (než nejvíc dobrý). S realitou to zřejmě nemělo mnoho společného. Recenzent šel zpravidla na skupinu, kterou měl rád, nebo kterou dokonce adoroval. Zaplatil ze svého nemalý peníz za vstupné a často i cestoval přes půl republiky. Jeho očekávání nebylo průměrné, ale vysoko nad průměrem. Chtěl za svoje prachy dostat "hodně muziky". Tomu také uzpůsobil své vnímání reality. A dalším faktorem bylo, že se v recenzi nechtěl "shodit", tedy připustit, že on recenzuje "jenom" průměr. (Tohle zkreslení se týkalo hlavně mladších a nezkušených autorů, kteří těch koncertů nenavštívili zatím tolik, nebo fakt dřevních fanoušků.) A ještě tam možná byla jistá rivalita mezi recenzenty (můj koncert byl lepší než tvůj). Když to vztáhnu na hodnocení cílů, málokdo přizná, že by balil NG5 nebo 6, většinou je to HB. Dle mého to vypovídá spíš o dotyčném jedinci, než o atraktivitě oné slečny. Když napíšeš HB99, říkáš tím vlastně: "Takovou jakou já (bych eventuálně možná v budoucnu) mohl mít, o takové se vám , vy blbouni, ani nezdá!" Pravda je taková, že mnohý z nás takovou už někdy potkal, mluvil s ní, či s ní byl dokonce na kafi. A možná by ta moje HB, co se mi ji před 8 lety podařilo dostat na kafe (rozcházela se s přítelem, tak jsem se naivně domníval, že mám šanci) tu tvou co do atraktivity a vlastností strčila do kapsy. Nějak jsem se rozepsal, asi proto, že mě to pěkně rozčílilo. Zkus si pořádně přečíst můj článek a posuď sám.

Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 45
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

co byste dělali vy? Empty Re: co byste dělali vy?

Příspěvek pro hugo Mon Aug 25 2008, 22:41

Díky za názory.

Musím říct, že mne Someonova teorie zájmu velmi zaujala. Třeba jsem z v ní něco přehlídnul, ale nikde jsem v ní nenašel nic o tom, že je špatné být z nějaké holky totálně na větvi. Špatné (přesněji řečeno kontraproduktivní) je podle toho jednat. A toho se snažím vyvarovat a v tomhle konkrétním případě si nejsem vědom žádného pochybení.

Pokud se někoho (Eivind) můj citově zabarvený popis situace/slečny dotknul, pak jsem to buď napsal blbě nebo jsi můj záměr nepochopil. Cílem bylo předat informaci, že mne tahle holka tak oslovila, že jsem ochoten jakéhokoliv smysluplného úsilí. Ještě jednou díky za všechny názory na tohle reagující.

Jinak Eivinde pěknej článek, s pokračováním neváhej.

Jedna otázka závěrem. Váš názor, může opravdu existovat tak perfektní holka, jak jsem popisoval ?
A není právě TZ o jejím nalezení? ;-)

hugo
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

co byste dělali vy? Empty Re: co byste dělali vy?

Příspěvek pro cervenacek Mon Aug 25 2008, 23:25

tz je o ziskani a UDRZENI si kladneho zajmu slecny spravne (cim hezci, tim lip pro tebe).

klidne se do ni zblazni, pokud se dokazes perfektne ovladat. ale je mnohem jednodussi drzet svuj zajem na uzde, pak je to ovladani (sebe sama) mnohem snazsi.

DocLove napsal:
If Interest Level too high, OK for squaw, but great warrior become boy - Apache
proverb.

Love her with everything except words, Grasshopper- Chinese proverb.

They don’t respect bootlickers - Cowboy Saying.

Adoring love has no effect on a woman’s personality compared to a man’s. When her
Interest Level shoots the roof, she just delights in it. However, the male goes through a
metamorphosis that would even boggle the mind of the first love doctor, Sigmund
Freud. To you Psych majors, this means Tom just isn’t the same ol’ guy. It’s as if
magic or sorcery transformed him (by a witch?).

This phenomenon happens to men whose Interest Level goes into the danger zone -
above 90%. It’s as if Tom is walking around in a daze. When he sees Caprice, he loses
all self-control, and acts like putty in her hands. What is worse, this goes on even
when she’s not trying to dominate him! He just gazes at her, and waits for his orders
as if he was a new recruit in the Marines. Plus poor Tom acts like Samson after the
infamous haircut - no oomph.

Don’t get me wrong, I’m happy for Tom being in love, but when his love goes
overboard, he just falls apart. He had better get a grip on himself and pull out of this
nose-dive, or he is going to crash and burn his loveplane. Caprice will think his
behavior is cute for a while, depending on how high her Interest Level is, but
eventually it will fall. Then it’s, “Adios, Tomas.” Why? Tom the dopey is not Tom the
man, whom she fell for.

The key is, talk to yourself(not in public)about what a clown you are, and practice
self-control! Pretend she has short hair and eats like a defensive lineman (what ever it
takes). Remember, it’s a lot safer (and saner) when she does the adoring.

cervenacek

Poeet p?íspivku : 105
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 23. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

co byste dělali vy? Empty Re: co byste dělali vy?

Příspěvek pro Eivind Tue Aug 26 2008, 14:58

Možná že jsem se unáhlil, ale čím jsem starší, tím víc jsem na některý věci alergickej. Těch "pravých" pro tebe (podmnožina slečen správných) po světě běhá mnohem víc, než je na první pohled zřejmé. Zkusils to, nevyšlo. No a co? Ber to tak, že když nemáš moc zkušeností, i kdybys ji sbalil, nejspíš by sis ji nedokázal udržet. A co je pro tebe důležitější? Život je dlouhej a chlap stárne pomalejc. Až se potrénuješ na nižších cílích a nabereš zkušenosti, možná že zvládneš obojí. 

Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 45
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

co byste dělali vy? Empty Re: co byste dělali vy?

Příspěvek pro SomeoneCZ Tue Aug 26 2008, 18:47

Je důležité, jakou má povahu a že se mi líbí. Že po ní slintá x ostatních je u normálního chlapa bez komplexů irelevantní Vždy se najde někdo, abych tak v duchu Eivindovy analogie řekl, je připraven pro HB8+ zemřít Shocked Jeho problém;)

A právě tenhle pohled na věc se mi u TS líbí. Svědčí o zralosti na LTR.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

co byste dělali vy? Empty Re: co byste dělali vy?

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru