SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TZ2 - aneb vaříme

5 posters

Goto down

TZ2 - aneb vaříme Empty TZ2 - aneb vaříme

Příspěvek pro Anderson Tue May 20 2008, 12:05

...... Bylo jim spolu hezky, oba dva byli zamilovaní jeden do druhého a on by jí udělal vše, co jí na očích viděl. Dokonce jí uvařil a v polévce pak našla své brýle:o) Stal se mužem, do kterého se nezamilovala.......
Chtěl bych se zeptat: předpokládám, že to špatné je “udělal, co jí na očích viděl” a ne to vaření? Jak se vůbec stavíte k vaření v dlouhodobém stavu? V klidu sem tam něco uvařit, nebo se do toho moc nehrnout?

Anderson
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

TZ2 - aneb vaříme Empty Re: TZ2 - aneb vaříme

Příspěvek pro hokejista666 Tue May 20 2008, 14:21

Pokud chceš dlouhodobý vztah, tak si pamatuj pravidlo jedna: Když ukážeš, že něco umíš, tak riskuješ, že to po Tobě bude vyžadováno opakovaně :-))). Takže budeš chtít něco uvařit i po pěti letech? Jinak myslí, že problém nebyl ve vaření, či v tom, že tam něco utopil, o to fakt nejde, to je naopak sranda, chyba byla zjevně někde jinde, moje zkušenost je, že žena se cítí velmi poctěně, pokud jí něco uvaříš, ale dělal jsem to jen pokud jsem byl s někým déle, rozhodně ne na začátku.
Ono je lepší jít do restaurace, než jí zvát hned k sobě domů, když jí vezmeš před tím než s ní začneš chodit domů, může si držet odstup, protože se nemusí cítit dobře, neutrální půda je mnohem lepší!
hokejista666
hokejista666

Poeet p?íspivku : 202
Reputation : 4
Points : 33
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

TZ2 - aneb vaříme Empty Re: TZ2 - aneb vaříme

Příspěvek pro Anderson Tue May 20 2008, 15:21

Když ukážeš, že něco umíš, tak riskuješ, že to po Tobě bude vyžadováno opakovaně :-))).
No právě. Nevím jak u slečny správné, ale ve dvou LTR to zatím tak dopadlo - skoro nechtěly vařit (pouze více/méně asistovaly), spoléhaly na mě. Což se dá v kuse tak 14 dní, než se to začne zajídat. Naopak tak 1x, 2x týdně mě to i baví. Jen se mi zatím nepovedlo nastavit tuhle hranici. :-(
Takže budeš chtít něco uvařit i po pěti letech?
Pravidelně? 7dní v týdnu? To byla doufám řečnická otázka ;-)
moje zkušenost je, že žena se cítí velmi poctěně, pokud jí něco uvaříš,

To jo, ale moje zkušenost je, že si na to taky hrozně rychle zvykne. Vždycky to začalo tak, že jsem jí pomohl něco nakrájet, nějak to uvést do poživatelného stavu (obě byly jako kuchařky strašné) no a už mi to zůstalo.
ale dělal jsem to jen pokud jsem byl s někým déle, rozhodně ne na začátku. Ono je lepší jít do restaurace, než jí zvát hned k sobě domů, když jí vezmeš před tím než s ní začneš chodit domů, může si držet odstup, protože se nemusí cítit dobře, neutrální půda je mnohem lepší!
Rande s vařením jsem neplánoval, opravdu to nebude ono, ta zkušenost je už ze společného bydlení. Spíš jde o to, jestli když na začátku (první, druhé ... rande) na to přijde řeč, tak to přejít jako by nic, nebo prostě přiznat, že mi to celkem jde. Počítám totiž, že to vyvolá celou vlnu otázek, s obyčejným „jo“ se asi nespokojí.

Anderson
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

TZ2 - aneb vaříme Empty Re: TZ2 - aneb vaříme

Příspěvek pro Svaty Tue May 20 2008, 17:32

TAk v LTR je asi hlavní ji prostě normálně říct, že víc, než dvakrát týdně prostě vyřit nebudeš. To je stejný, jako kdyby ona nechtěla každodenní sex a tys ho po ní vyžadoval. Všechno je o tom nastavit neměnné hranice.

Svaty

Poeet p?íspivku : 6
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 13. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

TZ2 - aneb vaříme Empty Re: TZ2 - aneb vaříme

Příspěvek pro Jack Tue May 20 2008, 20:04

Anderson napsal: No právě. Nevím jak u slečny správné, ale ve dvou LTR to zatím tak dopadlo - skoro nechtěly vařit (pouze více/méně asistovaly), spoléhaly na mě. Což se dá v kuse tak 14 dní, než se to začne zajídat. Naopak tak 1x, 2x týdně mě to i baví. Jen se mi zatím nepovedlo nastavit tuhle hranici. :-(

Šialenec. Variť viac ako 1-2x týždenne? To je na čo dobré? Akurát tak na nabratie 10kg navyše - typicky prípad mladoženáčov (pravidelná strava, nepravidelný sex)
Variť 1-2x týždenne, to naozaj chlapa aj baví. Pokiaľ chce baba častejšie, tak nech si varí sama...

Jack

Poeet p?íspivku : 51
Location : Praha
Reputation : 1
Points : 6
Registration date : 11. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

TZ2 - aneb vaříme Empty Re: TZ2 - aneb vaříme

Příspěvek pro Anderson Wed May 21 2008, 00:15

Variť viac ako 1-2x týždenne?
To je např. sobotní a nedělní oběd. Ještě zbývá cca 5 dalších společných jídel, když vezmu, že 2 večery netrávíte spolu (kamarádi ... cokoliv).
Akurát tak na nabratie 10kg navyše - typicky prípad mladoženáčov (pravidelná strava.....
Smile Prostě mám rád teplé večeře, nemůžu si pomoct. 5x týdně rohlík s něčím .... to není moc pestré. S váhou problém nemám, ale kompromisu jsem přístupný.
.....nepravidelný sex)
Tak jestli jsem zatím v LTR neměl s něčím problém, tak to bylo tohle.

Anderson
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

TZ2 - aneb vaříme Empty Re: TZ2 - aneb vaříme

Příspěvek pro hokejista666 Wed May 21 2008, 02:22

Podle mě dát jasně najevo, že vaříš jednou týdně, možná dvakrát, ale víckrát ne .... . My jsme to měli v LTR rozdělené, jeden vařil a druhý myl nádobí, takže mi to přišlo docela fér, já jsem tedy vařil jednou za měsíc Laughing, nejsem příliš manuálně zručný, jediné, n co jsem zručný je sundavání oblečení, obzvláště podprsenek afro.

když na to na rande přijde řeč, tak bych na toto téma spíš zavtipkoval jako že umíš vařit čaj, ale občas spálíš vodu, aspoň já to tak dělám, ale možná to tak funguje u mě, já si totiž vůbec dost dělám ze ženských srandu Laughing. Být Tebou, tak bych o tom nemluvil, uvař prostě při nějaké výjimečné příležitosti, tím jí uděláš radost a drž se zpátky, vař radši jednou za měsíc a udělej z toho výjimečný romantický večer, než pravidelně, toť můj názor.
hokejista666
hokejista666

Poeet p?íspivku : 202
Reputation : 4
Points : 33
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

TZ2 - aneb vaříme Empty Re: TZ2 - aneb vaříme

Příspěvek pro Anderson Wed May 21 2008, 08:15

My jsme to měli v LTR rozdělené, jeden vařil a druhý myl nádobí, takže mi to přišlo docela fér....
.....vař radši jednou za měsíc a udělej z toho výjimečný romantický večer.....
Jo, tohle mě přijde rozumný. Dík.

Anderson
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

TZ2 - aneb vaříme Empty Re: TZ2 - aneb vaříme

Příspěvek pro SomeoneCZ Wed May 21 2008, 18:27

udělal, co jí na očích viděl = hodný chlapec

Už to tu nepřímo zaznělo, pro spokojenou budoucnost LTR je, kromě ostatního, důležité následující:

  1. Pravidla - co, kdo bude dělat
  2. Nedělat si z ní služku
Představte si macha, který si neumí uvařit, vyprat, vyžehlit a když koupí čerstvý chleba - je to na metál. Úklid zná z doslechu, při záchvatu mytí nádobí dojde k potopě a pomoc s domácností znamená, že občas vezme smetí, když jde na pivo. A teď si vezměte, že se ti dva pohádají a on jí začne vykládat, jak vést domácnost, nebo že by se jinde měl líp. Myslím, že si každý z vás dokáže jasně představit, co si o něm dotyčná pomyslí, co to udělá s jejím respektem vůči němu - tj. i zájmem. Někdy to takovéhle typy ještě umocní, že utečou k mamince. Ve finále pak závisí, na její povaze a zájmu:

  • buď to přežije, protože vztah se jí vyplatí
  • nebo ho pošle do pryč
Takže, pokud umíte vařit a ona to ví, je to jednoznačně výhoda. Čím kdo z vás přispěje do domácnosti je věc dohody, ale aspoň trochu vyrovnaně.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

TZ2 - aneb vaříme Empty Re: TZ2 - aneb vaříme

Příspěvek pro Anonymní Wed May 21 2008, 21:11

... macho také vydrží v LTR jen se submisivní ženou, které tento rozdíl
vyhovuje a je bytostně ráda, že se může starat. Ráznější a sebevědomá
žena k sobě potřebuje zas nějakého "troubu" ... všechno je to o
protikladech a vzájemných potřebách.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

TZ2 - aneb vaříme Empty Re: TZ2 - aneb vaříme

Příspěvek pro cervenacek Wed May 21 2008, 22:44

kazda normalni a pricetna zena chce muze, ktereho bude respektovat a ktery bude respektovat ji. trouba nema jeji respekt -> ani jeji zajem. macho pro zmenu nerespektuje ji, nektere si to nechaji libit, nektere ne.

tady a tom pise Someone.

cervenacek

Poeet p?íspivku : 105
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 23. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

TZ2 - aneb vaříme Empty Re: TZ2 - aneb vaříme

Příspěvek pro Jack Thu May 22 2008, 00:12

S poslednou priatelkou som to mal dobre rozdelene. Cez vikend sme varili na striedacku. Cez tyzden si varila sama, lebo ja som odmietol teple vecere, ze ked chce pre seba, tak nech si vari.

Ona umyvala riady, ja som mal na starosti podlahu. Prat daval vzdy ten, kto potreboval oprat. Tak do pracky dal pradlo uz aj toho druheho. Zehlil si kazdy svoje...

Jack

Poeet p?íspivku : 51
Location : Praha
Reputation : 1
Points : 6
Registration date : 11. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

TZ2 - aneb vaříme Empty Re: TZ2 - aneb vaříme

Příspěvek pro Anonymní Thu May 22 2008, 12:18

cervenacek napsal:kazda normalni a pricetna zena chce muze, ktereho bude respektovat a ktery bude respektovat ji.
tady a tom pise Someone.
Takových případů, kdy jsou partneři vyrovnaní, respektují se (A MILUJÍ SE) navzájem, je relativně málo.
Většinou jsou tyto vztahy založené na přátelství a rozumu, než na "přitažlivosti".
Láska vzniká právě tam, kde je nerovnováha. Tím silnější, čím větší nerovnováha to je.
Samozřejmě jednostranná - slabší jedinec se zamiluje a silnějšímu se to líbí a využívá toho.

Máme tu tedy dva případy: Pro vztah/přátelství je důležitý respekt a
porozumění, pro sexuální přitažlivost naopak rozdílnost, originalita a
nevypočitatelnost.
Proto vztahy založené na sexu obvykle netrvají dlouho, a naopak vztahy
"kamarádské" brzy ztrácejí jiskru a fungují jen ze setrvačnosti.

cervenacek napsal:
trouba nema jeji respekt -> ani jeji zajem
Ano, nemá jej. Ale tento typ ženy nehledá partnera, ale pečovatele,
který bude vařit, hlídat děti aj. Na (příležitostný) sex si vybere
úplně jiný typ muže, obvykle ještě dominantnějšího, než je sama.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

TZ2 - aneb vaříme Empty Re: TZ2 - aneb vaříme

Příspěvek pro Anderson Thu May 22 2008, 15:57

Děkuji za odpovědi, ale raději si to ještě shrnu:
1. slečna správná se bude chtít dohodnout na nějakém rozumném a spravedlivém rozdělení prací (hodlá být
vaše přítelkyně, ne matka).
- Možná to použije jako test, kam až jste ochoten zajít, takže nezapomínat na sebeúctu.
2. zvládání vaření (/domácích prací) - je to výhoda, zvyšuje vaši cenu a není třeba zakrývat
3. ty, které toho budou chtít využít a udělat si z vás „otroka“ nebudou slečny správné, případně jste projevili málo sebeúcty. Ani dočasně na něco takového nepřistupovat, cesta zpět nevede.

Anderson
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

TZ2 - aneb vaříme Empty Re: TZ2 - aneb vaříme

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru