SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hra

+2
Eivind
Lvíče
6 posters

Goto down

Hra Empty Hra

Příspěvek pro Adina Wed Apr 08 2009, 17:12

Zdravim,
měla bych pár dotazů ohledně knihy Hra (Neill Strauss). Koupila jsem ji bratrovi, pač ve 29 nemá holku, ale ten ohon ji jako pokleslou literaturu odmítá číst, taxem si ji přečetla sama, když už jsem do toho investovala. No a celou dobu jsem si nebyla jistá, jestli je to smyšlený nebo ne, protože některý způsoby jak sbalit holku mi přišly hodně ujetý. No ale o co mi jde. Byla jsem s kamarádkou jednou venku a přišli za nama dva kluci ("Ahoj, kamarád není z Brna, neporadily byste nějakou zajímavou památku?"), paxme s něma šly do vinárny, kde nám předváděli karetní kouzla, dali Test kamarádek (a hodně těhle drobností, o kterých Style píše, takže evidentně knihu četli). No a výsledek byl takovej, že nám s kamarádkou přišli docela divní. Very Happy Přitom oba vypadali dobře. Ale působili fakt zvláštně. Přitom podle knižky by takovej postup měl zaručit 99% uspěch. Tak by mě zajímalo, proč nenastal. Smile Podlě mě tomu chyběl humor, brali to nějak moc vážně (pokud to bylo jen naoko, tak to nějak nešlo poznat). Podotýkám, že tohle se stalo, když jsem knižku vůbec neznala.
A mimochodem, zkoušeli jste někdy někdo kouzla, hypnozu a podobné věci?

Adina
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Hra Empty Re: Hra

Příspěvek pro Lvíče Wed Apr 08 2009, 17:50

No to je tak, když se někdo doslova řídí návody, které nechápe Smile

Lvíče

Poeet p?íspivku : 94
Reputation : 4
Points : 52
Registration date : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Hra Empty Re: Hra

Příspěvek pro Eivind Thu Apr 09 2009, 11:03

Jo jo, zkoušeli něco, čemu sami nevěřili. Asi jako když učitel vykládá látku, které pořádně nerozumí. Taky budeš mít neurčitý pocit, že cosi není v pořádku. Navíc když se takovéhle rutiny použijí ve větším množství, vyzní hodně účelově a ve výsledku vám pak přijdou "divní". Další faktor je ten, že Hra je vymyšlena pro americké kulturní prostředí. Hodně rutin v Evropě vůbec nefunguje. Každopádně ten otvírák je dobrej. Dík za tip! Ve středu jedu do Brna, tak se zrovna hodí ;-)

Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 45
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Hra Empty Re: Hra

Příspěvek pro SomeoneCZ Thu Apr 09 2009, 13:34

Ahoj, kamarád není z Brna, neporadily byste nějakou zajímavou památku?
Alias jeden je z Brna, druhý ne. A že by local boy neznal žádnou místní památku? Krom toho, jestli v dnešní době někdo někam jede s úmyslem courat po památkách, tak si je nejdřív najde na Internetu. Čili, to by opravdu nikdo nepoznal, že jim jde o balení. A jestli se to ještě snažili maskovat, žádný div, že působili divně. Zejména, pokud se takhle chovali delší dobu.

měl zaručit 99% uspěch
Dost nápadně to připomíná techniku Rainbow Ruse [84]. Všem to funguje a když se zrovna nepovedlo, je tu záchranné jedno procento a příště to bude lepší. Repeat until happened. Během dostatečného počtu opakování totiž normální člověk sám vyloučí alespoň ty největší chyby a tím mu pochopitelně stoupne úspěšnost. Pak je to už jenom otázka toho, kdo shrábne kredit. Jako další čtení viz mýtus číslo 6 a další.

Tvůj bratr potřebuje začít oslovovat více slečen, všímat si, jak na co reagují, a podle toho upravit svou strategii - viz určení výše zájmu. Zbytek je záležitostí motivace a dost bych si rozmyslel dávat mu za vzor sbírku pověr Post hoc ergo propter hoc a Cum hoc ergo propter hoc, zejména jsou-li v působivé prezentaci.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Hra Empty Re: Hra

Příspěvek pro Eivind Fri Apr 10 2009, 09:22

SomeoneCZ napsal:...to by opravdu nikdo nepoznal, že jim jde o balení. A jestli se to ještě snažili maskovat, žádný div, že působili divně. Zejména, pokud se takhle chovali delší dobu.
Samozřejmě, že bylo od začátku jasné, že jde o balení. A co? O památky nešlo, protože s nima holky beztak šly do vinárny. Šlo o počáteční oslovení a to se při mírné modifikaci dá normálně použít. Když holky nebudou mít zájem, řeknou jednu dvě památky a zmizí. Když zájem mít budou, není problém to hodit na jinou kolej a někam je vzít, což se tady i stalo. Ale souhlas s tím, že další maskování vedlo nikoli ke zvýšení zájmu, nýbrž ke zmatení.
Lidi rádi zapomínaj, že jakákoli technika je jen nástroj, který je třeba umět ovládat. A to zvláště takovéhle pokročilé techniky jako nlp a hypnóza. Přirovnal bych to k boji s nun-čaki, což je typ zbraně, se kterou, když to neumíte, jste nebezpeční spíše sami sobě. 

Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 45
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Hra Empty Re: Hra

Příspěvek pro SomeoneCZ Fri Apr 10 2009, 11:45

Eivind napsal:Samozřejmě, že bylo od začátku jasné, že jde o balení. A co?
Přesně tak - bylo to jasné. Tak proč to maskovat? Přece se nestydím za to, že ji chci sbalit?! Na druhou stranu, když si člověk vzpomene třeba na vlasový test, tak chlapci jednali v nejlepším duchu PU, který Hra tak vehementně propaguje.

Jedna věc je neříkat zoufalosti, které ji odradí, a druhá věc je ukázat zdravé sebevědomí byť i tím, že jí vědomě dám příležitost odmítnout.

nlp a hypnóza
http://www.iwforums.com/showthread.php?t=6312
http://www.skepdic.com/neurolin.html

http://www.skepdic.com/hypnosis.html
http://www.sysifos.cz/index.php?id=slovnik&act=zobrazit&idd=&pismeno=&vyraz=1189078387&heslo=Hypn%C3%B3za
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Hra Empty Re: Hra

Příspěvek pro Damien Fri Apr 10 2009, 12:31

Njn, to by nebyl Someone, aby se neobul do Styla a pickupu Very Happy

"Hru" zrovna čtu a hodně mě baví, nějaký ucelenější ohlas napíšu později, nicméně
- nevím o tom (jsme cca. v polovině), že by se tam psalo o "99 % úspěšnosti". To je pouze závěr Adiny, takže bych ho rovnou nepodsouval Stylovi.
- z knihy je zjevné, že on se stejnými rutinami úspěch měl. Pravda, mohu mu vyčítat, že to nepojal "vědečtěji" a neuvádí naprosto přesnou a detailní statistiku. Ale dělá to snad někdo jiný ? Navíc jeho knihu beru jako zábavnou literaturu, ne vědecký elaborát.
- na základě dvou nešiků se nedá posoudit naprosto nic. Rutina jako taková nemusí být k ničemu, když je špatně použitá - píše se snad v knize něco o tom, že kouzlo tkví v rutinách ?
- ptát se na cestu a podobně je pochopitelně berlička, ale co ? Když půjdu a přímo se holky, která mě vůbec nezná zeptám, jestli by nešla na kafe (nebo na jedno), můžu tím také demonstrovat sebevědomí, které ve skutečnosti vůbec nemám (a udělám to pouze proto, že jsem si to přečetl v nějakém návodu). Tohle je prostě pro střelce...takže "omáčku" bych nezavrhoval.
Damien
Damien

Poeet p?íspivku : 29
Age : 44
Location : Liberec
Reputation : 0
Points : 6
Registration date : 07. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Hra Empty Re: Hra

Příspěvek pro SomeoneCZ Fri Apr 10 2009, 13:04

Jasně, že bych to pak nebyl ani já Smile Jenomže, co se zřejmě stále nechápe, já nekritizuji PU, ale ukazuji nedostatky v uvažování a vyvozování závěrů, které jsou pak předkládány jako zaručené pravdy a díky psychologickým exploitům i následně jako pravdy přijímány.

ad závěr Adiny)
Style napsal:(Mystery)He stared glumly at the floor as he spoke. "I know exactly what to say and what to do to make you attracted to me," he continued. "It's all in my head. Every rule. Every step. Every word.
Tak konkrétně zde bych to viděl na deklaraci dokonce 100% úspěšnosti a je to hned v úvodu.

ad úspěch)
Z knihy je zjevné to, co tam napsal. Kniha je zábavnou formou podaný náborový leták. Asi jako filmy Copak je to za vojáka, nebo Top Gun.

Nejde ani tak o to, jakou dělal statistiku, ale že problém zaměňování korelace za příčinu ho nechal zcela chladným. A takhle vznikají pověry. Můj názor je, že jedna Doba temna už stačila.

ad dva nešikové)
Kdyby šlo jen o dva nešiky, tak bych ani nereagoval. Ale je z psychologického hlediska opravdu zajímavé sledovat, s jakou grácií se v PU omlouvají tvrzení s alespoň jedním nosem.

ad berlička)
Ať si berličky klidně používají. Ale co si ta holka má myslet, když on se před ní stydí za to, že se mu líbí? No, nic úžasného to nebude. A právě sem vede to jejich maskování, které kritizuji.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Hra Empty Re: Hra

Příspěvek pro Damien Fri Apr 10 2009, 14:06

Ad Adina) Mystery není Style, takže tady bys zasloužil nějaký ten nos taky Wink
Četl jsem biografii Davida Beckhama, kde píše, že přesně ví, jak má při trestňáku kopnout do míče, aby skončil v bráně. Přesto nedá pokaždé gól (a někdy ho dokonce nedá ani z penalty Very Happy), protože občas se mu to prostě nepovede. Nepsal jsi sám dřív v nějakém článku, že občas se prostě ne(za)daří...?

Ad úspěch) Vidíš, já to jako náborový leták nevnímám ani v nejmenším. Dost možná proto, že se tam dost významně mluví i o negativních aspektech pick-upu. A to ještě zdaleka nejsem na konci.

Ad berlička) Pokud se nepletu, sám doporučuješ chvíli s dívkou konverzovat, než si řekneš o číslo. Proč si o něj neříct hned v první větě ?
Damien
Damien

Poeet p?íspivku : 29
Age : 44
Location : Liberec
Reputation : 0
Points : 6
Registration date : 07. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Hra Empty Re: Hra

Příspěvek pro Scare Fri Apr 10 2009, 14:50

ad berlička)

Málokterá dává číslo jen tak, cizímu člověku. Když si řekneš o číslo hned, dá Ti ho v případě, že se jí líbíš po fyzické stránce a občas ani to ne.

Když s ní mluvíš, dělá si na Tebe názor (stejně tak obráceně) a tím, že jí požádáš o číslo jí dáš najevo, že se Ti líbí. V případě zájmu oplatí stejnou mincí a číslo Ti dá, v druhém případě nedá, protože nemá důvod.

Scare

Poeet p?íspivku : 147
Age : 35
Location : Future
Reputation : 4
Points : 40
Registration date : 05. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Hra Empty Re: Hra

Příspěvek pro SomeoneCZ Fri Apr 10 2009, 15:02

ad Adina)
Pravda, Mystery sice není Style, ale Style to propaguje, jako kdyby 100% úspěšný postup skutečně existoval.

Style napsal:On the flight, I reread the postcard. Dustin was trying to give me a message from God. And maybe he had a point. But, on the other hand, I'd had an enduring wish ever since adolescence for the power to seduce any woman I wanted. Now I was getting my wish. This was good. This was Tov.
Jak budeš číst dál, někde tam bude líčit, jak sestavili zázračný postup - opener, esp, neg, atd. Ale nikde tam pochopitelně není výslovně napsáno, že něco bude fungovat na 100%.
Ian Rowland [84] napsal:In this way, the psychic can defuse all possible sceptical challenges. She is effectively writing her own contract to suit herself. She cannot fail to deliver on her promises, because she has been careful not to make any. Nor has she made any promises on behalf of her particular discipline. She has not said it will reveal truths, solve problems or prove anything at all.
Že se občas nezadaří jsem skutečně mohl někdy někde napsat. Jenomže, já také neslibuji to, co oni Wink

ad úspěch)
Samozřejmě, že se tam mluví i o negativních aspektech PU. Zeptej se jinak, jak by to vypadalo, kdyby se tvářil, jako že žádné nejsou? Já bych to tipoval na úbytek věrohodnosti...
Ian Rowland [84] napsal:In extremely rare cases, some unusually assiduous investigator may take the trouble to document a psychic's incorrect prediction, to get all the facts correct, and to confront the psychic with this failure. If the normal escape routes are sealed off in this way, then the psychic can simply serve up a good-natured homily on human striving and imperfection.

ad berlička)
Viz Scare.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Hra Empty Re: Hra

Příspěvek pro Damien Fri Apr 10 2009, 16:54

Ad Adina ) A neanalyzuješ to až moc ? V tom úryvku prostě popisuje svůj momentální pocit, není to matematická definice perpetum mobile. Klukovi se podařilo sbalit pár koček za sebou a on měl najednou pocit, že sbalí každou. Jako když naši po vítězství v Naganu hledali soupeře na Marsu Very Happy A že jich sbalil opravdu kvanta, to asi nepopřeš. Pokud nesbalil 3-4 ze 100 (četnost SlS dle Doca), tak to klidně mohl pokládat za nepodstatné...

Ad úspěch) A jak to měl teda napsat ? Very Happy Já tu knihu vnímám jako jeho "životní příběh", napsaný samozřejmě ze silně subjektivního pohledu, s pozitivy i negativy. Jak moc je či není upřímný nedokážu posoudit, protože jsem mu neseděl běhěm těch několika let na rameni. Pokud se nepletu, tak jeho závěr je koneckonců takový, že pick-up je k ničemu, když chcete dlouhodobý vztah. A ty taky netvrdíš, že pick-up metody při balení nefungují. Takže si ve skutečnosti neodporujete Wink

Ad berlička) Když si hned bez dalších řečí řeknu o číslo, demonstruji tím maximální sebevědomí, protože své ego pokládám doslova pod kola kolemjedoucího parního válce. Za to musí být body nahoru. Správná nezadaná mi ho musí nutně dát (pokud fyzicky vyhovuju), ne ? Wink
Damien
Damien

Poeet p?íspivku : 29
Age : 44
Location : Liberec
Reputation : 0
Points : 6
Registration date : 07. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Hra Empty Re: Hra

Příspěvek pro Adina Fri Apr 10 2009, 17:46

U toho otvíráku bylo samozřejmě poznat, že mají zájem a jaxem řekla, byli to pěkní mládenci, taxme s něma šly do té vinárny. Z Hry použili i metodu, kdy jeden tvrdil, že studuje architekturu a že nás namaluje. Tvářil se, že umělecky tvoří, zkoumal naše tváře a výrazy a výsledek se rovnal dětské čmáranici. Bylo to sic vtipný, ale zas trochu divný, protože kreslil docela dlouho. A další minus podle mě bylo když jsme se o něco vsadili a prohrály jsme a musely jsme jim koupit pití. Já se teda zásadně zvát nenechám, protože pak mám pocit, že něco dlužím. Když už se pozvat nechám, tak další pití kupuju já. No a tihle se neměli k ničemu. Pravda je, že jsme prohráli sázku noo Very Happy . A Stylovi taky ta holka pití koupila. No a když jsme společně odešli z vinárny, oni řekli, že jdou do jiné hospody. Nevim jestli čekali, že půjdem s nima, ale neřekli nic. My měly namířeno jinam, ale tam oni jít nechtěli, že je to pokleslá zábava (nebo něco v tom smyslu řikali), taxme se rozešli.
Ten závěr byl docela rozpačitej, mám dojem, že jednoduše neměli zájem vůbec a my dvě jsme sloužily jako cvičné opice (proč by jinak prostě nešli s nama). Ted si odporuju s první větou, koukám. Cool Já už si s tím zájmem nejsem jistá, možná měli jen zájem procvičit si pickup.
To bylo jen pro úplnost. Wink

Adina
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Hra Empty Re: Hra

Příspěvek pro Eivind Fri Apr 10 2009, 19:21

Tento příspěvek Adiny považuji za velmi hodnotný. Už jenom proto, že člověk vidí, jak to může vnímat druhá strana. Tohle mě vždycky zajímalo, ale co jsem se ptal různých holek a žen, tak buďto narazily na samá AFCéčka :-) anebo na greenhorny a následně zapomněly, co jim vlastně říkali, protože to nezabralo (anebo jestli je sbalil PUA, tak se tím nechlubily). Jediné, co jsem za posledních pár měsíců zaznamenal, byla úspěšná aplikace Holomrazu (ovšem dotyčný vůbec nemusel číst Hru). Než mi Someone začne oponovat, proč Holomráz (okázalá ignorace) nemůže fungovat, dám to na pravou míru. Fungoval k raketovému vystřelení zájmu (proti vůli dotyčné) asi na dva dny. Pak si ale ta žena uvědomila, jak s ní nepěkně manipuluje a poslala ho kamsi...
Jinak k motivaci těch dvou mě napadá, že jednoduše viděli, že to moc nezabírá a následně provedli test zájmu. Kdybyste je následovaly, byl by to jasný zájem. Ovšem kdyby následovali oni vás, připadali by si needy, což je proti pravidlům Hry ;-)

Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 45
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Hra Empty Re: Hra

Příspěvek pro SomeoneCZ Fri Apr 10 2009, 19:28

2 Damien

Buď budu analyzovat, anebo slepě věřit. Vezmi si to takhle, vyšel si vypeackockovaný do ulic, udělal tu správnou body language a použil osvědčený otvírák. Alias si vzal ochranný amulet, zažehnal se proti zlým duchům a odříkal modlitbu. Takže, pokud někdo nazývá The Game biblí PU, tak vlastně ani nekecá.

ad Adina) Popírat nebudu, jenom upozorním na celkem zásadní rozdíl. Sbalit kočku podle TS/TZ znamená, že s Tebou bude chtít být i po dvou měsících jako Tvoje exkluzivní přítelkyně. Sbalit kočku podle PU znamená se domnívat, že jsi nedostal reject. Trochu dost rozdílná měřítka úspěchu Smile

ad úspěch) Ano, je to životní příběh člověka, který na PU vydělával a vydělává. Takže když se prokáže, že propagace jeho sortimentu má jaksi zásadní vady včetně sortimentu samého, tak on nic - on jenom popsal svou zkušenost, jak nejlépe dokázal. To už se můžu jít rovnou napojit Rolling Eyes

ad berlička) Když si rovnou bez řečí řekneš o číslo, a nic nebrání dalšímu hovoru, tak jsi prokázal svou nepoučitelnost, protože takhle jsou šance mizivé. A za nepoučitelnost jdou body dolů. Jo, kdybyste třeba stáli vedle sebe v koloně před semaforem a tak tak by sis stihnul tak akorát povědět o číslo... pak ano.



2 Adina
Taky možnost, že jste byly jenom cvičné terče.



2 Eivind
Oponovat Ti zřejmě nebudu, když jsem právě tohle napsal do mýtu číslo 9 Wink
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Hra Empty Re: Hra

Příspěvek pro Scare Fri Apr 10 2009, 20:11

Damied:

Ad berlička) Když si hned bez dalších řečí řeknu o číslo, demonstruji
tím maximální sebevědomí, protože své ego pokládám doslova pod kola
kolemjedoucího parního válce. Za to musí být body nahoru. Správná
nezadaná mi ho musí nutně dát (pokud fyzicky vyhovuju), ne ? Wink

Správně, to je to, co jsem psal výše. Správná nezadaná Ti ho dá, pokud FYZICKY VYHOVUJEŠ.
Jinak directy většinou jen v čas. tísni.



Co se týče pickupu, má Someone pravdu v tom, že s absolutní znalostí teorie Hry prakticky není možné sbalit a udržet si holku. Oproti TZ má pickup výhodu v "okamžitém efektu", což se hodí pro navázání náhodné známosti. Upřímně, osobně jsem si z pickupu "vzal" to, co bylo blízké mě, mému stylu, popř. s čím jsem se ztotožňoval a zbytek jsem ignoroval.

2 Adina: S nějvětší pravděpodobnosti si kluci něco přečetli a šli zkoušet do terénu, což by vysvětlovalo, proč jejich chování působilo tak okatě. Možná jste se jim ani nelíbily, možná vyházely "všechna esa" z rukávu na začátku a protože nevěděli, jak dál, tak se radši zdejchli.

Scare

Poeet p?íspivku : 147
Age : 35
Location : Future
Reputation : 4
Points : 40
Registration date : 05. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Hra Empty Re: Hra

Příspěvek pro generalissimuss Sun Apr 12 2009, 23:30

Za sebe mohu říci, že pokud jsem použil rutiny a postupy z knihy Hra - fungovaly, tak jak bylo popsáno.

Kniha mne velmi dobře "nastartovala", díky ní jsem dokázal postupně oslovovat dívky a ženy ve všech myslitelných situacích.

Knihu jsem pochopil hlavně jako motivační, nikoliv instrumentační. Vede ke kreativitě vymýšlet si vlastní rutiny sám - viz otvírák s klokanem a vůbec popisy štěpení pickupu na jednotlivé frakce.

Jsou prostředí, která mi pro balení nevyhovují, např. kluby. Když jsem přemohl nechuť balit právě tam (chtěl jsem to předvést kamarádovi - cha cha) a zcela začátečnicky použil postup popsaný v knize, měl jsem úspěch. On nevěřil :-) A já taky ne :-)

Uvnitř jsem měl pocit, že řídím kamikadze :-) Tak jsem to pro jistotu ještě mnohokrát zopakoval a vždy se stejným výsledkem. Takové kladné přijetí od skupiny žen (které mne viděly poprvé) jsem nikdy dříve nezažil. Tohle "umění" jsem prostě neovládal.

Je to rok a půl co jsem knihu odložil a již jedu po vlastní linii - vše, co používám, jsou má originální slova. Ale bez popsaného systému uvedeného v knize bych to nedal dohromady.
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Hra Empty Re: Hra

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru