SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maturitní test

+8
Wipe
generalissimuss
Lvíče
Eivind
Jack
SomeoneCZ
Damien
Scare
12 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Maturitní test Empty Maturitní test

Příspěvek pro DamienS Wed Jan 07 2009, 10:50

Ahoj Someone,




mám tu jeden problém (?) a rád bych znal tvůj názor :




Chodím s dívkou, jsme spolu 11 měsíců. Jsem do ní zamilovaný a ve vztahu jsem velmi spokojen, nezřídka dokonce šťasten I love you Celkem dost jsem studoval Teorii zájmu, četl jsem ty proklaté články na svádění.cz s body 1 až 7 a přidružené diskuse opravdu nejednou Wink a jsem si jist, že



  1. zájem dívky je velice vysoko v kladných číslech, jasná zamilovanost


  2. je loajální (není mi nevěrná, neflirtuje s jinými, na veřejnosti a před známými mě neshazuje, nedělá hysterické scény atd.)


O čem nejsem na 100 % přesvědčen je její flexibilita. Test s pusou na prvním rande v tomto případě není vypovídající. Nechci tu rozebírat naše seznámení, to až třeba jindy, nicméně na první rande jsme šli již s tím, že jsme se předtím líbali. Takže fakt, že potom neuhnula bych nepřeceňoval Smile Souvisí to asi i s jejím věkem (18, mě je o deset víc), ale je prostě občas trochu paličatá. Na druhou stranu zase NIKDY neřekla věty typu „Buď bude po mojem nebo uvidíš !“ a když po jejím není, dokáže to akceptovat (alespoň navenek, a zpětně nevyčítá). Tolik asi hodně stručné seznámení se vztahem, nyní přímo k věci.




Za cca. 14 dní má maturitní ples. Logicky mě tam chce a já se tomu nijak nebráním, nejsem zrovna vysloveně plesový typ, ale není to pro mě žádný opruz. Celkem se i těším. Dopředu mě upozornila, že se mi nebude moci tolik věnovat. Slavnostní nástup je až bůhvíkdy, do té doby tam snad vůbec nebudou, pak mají nějaké vystoupení se třídou…tohle v pohodě akceptuji….potom nějaké tance samozřejmě s učiteli, příbuzenstvem…není problém, na maturáku sestřenky jsem viděl, jak to chodí (ten svůj si už, ehm, zrovna jasně nevybavuju Embarassed ). Počítám prostě s tím, že budeme spolu řekněme polovinu jejího „volného“ času, druhou půlku stráví s rodiči, prarodiči, spolužáky, učiteli, školníkem, vycpaným zvířectvem a tak Very Happy Sama mi navrhla, ať si vezmu kamaráda s sebou, abych se tam třeba nenudil, lístek pro něj má, takže si jednoho kumpána beru. Navíc tam bude její sestřenka, kterou znám, znám i některé její kamarády/kamarádky, takže nudit se tam myslím nebudu. Až sem je vše v pořádku. Dál je to zajímavější.




Zapomněl jsem zmínit, že jsme z jiných měst a také ples se odehrává jinde, než v místě jejího bydliště. Akce oficiálně končí asi někde ve dvě, což je taky čas, kdy se část osazenstva pakuje domů, nepochybně však rodiče s auty. Je tu samozřejmě možnost, že pojede nás pět (včetně kamaráda) v jednom autě pěkně k nim domů, ale to je opravdu málo reálné, kdo by šel ve dvě spát ? Takže se někam půjde kalit dál (i když, jak tak o tom přemýšlím, kdo ví, jestli v tom zapadákově bude ještě něco takhle pozdě otevřeno). A tady přichází zápletka. Ona samozřejmě nebude mít problém u někoho známého přespat, ale co my dva ? Nezbudou nám popelnice nebo nádražní lavičky ? Vlastně bych o tom celém vůbec nepřemýšlel, kdyby s tím nezačala ona, že se pak někam ještě půjde a že neví, jak to bude s přespáním pro nás dva vlastně. Nějak to vyznělo do ztracena…ale později jsem o tom dost přemýšlel a podle mě je to celkem významný test její (nejspíš) flexibility (možná částečně i loajality, tady se to podle mě trochu překrývá), kdy musí vyřešit situaci ke spokojenosti mé i kamaráda. Což samozřejmě nemusí být tak snadné, dokážu si představit, že ne každý u sebe nechá přespat úplně cizího člověka, o několik let staršího(jde teď hlavně o kamaráda, kdybych byl jen já, asi by to bylo celé jednodušší), co na to rodiče „ubytovatelů“, jestli vůbec budou přespávací kapacity atd.. Také bych se celkem rád ráno probudil s ní vedle sebe, ne někde na druhém konci města. Přiznám se, že jsem se nad tím dost trápil, protože podle mě vůbec nejde o prkotinu, jak by se na první pohled mohlo zdát. Samozřejmě se trochu bojím, že holka neobstojí NeutralTaky jsem se začal pojišťovat, mám v tom městě kamaráda, takže jsem mu řekl, jestli by taky nešel. Předběžně souhlasil, ale vím, že není z nespolehlivějších. Co je „horší“, řekl jsem to i své dívce, že tu je ta možnost, což jsem ale na druhou stranu musel, protože lístek na ples nemá šanci nikdo „zvenčí“ dostat, takže ho musí sehnat ona. Ten lístek je už zajištěn, ale jak jsem již řekl, je celkem dobře možné, že kamarád nebude mít čas nebo se na to prostě vyprdne a nocleh u něj nebude.




Takže dumám, jestli :



  1. nechat to celé na ní a vůbec nic nedělat, ani to s ní neřešit


  2. říct jí, ať to nějak vyřeší a nechat to na ní


  3. říct jí, ať to nějak vyřeší a přitom se „pojistit“ kamarádem, u kterého by šlo přespat


  4. říct jí, že jsem to vyřešil sám, ať se nestará





Je jasné, že nejoptimálnější je a) …ale to je nepravděpodobné, protože se na to sama určitě zeptá a budeme se o tom bavit.

d) je nejhorší, snímám z ní veškerou zodpovědnost a nedozvím se nic

Pravděpodobně udělám c)…i kdybych byl s kamarádem napevno dohodnut, jí můžu říct, že nevím, jak to bude a nechat to na ní. Nebo jí rovnou říct, že kamarád není zrovna spolehlivost sama, že třeba vůbec nedorazí. Prostě jí vyzkoušet, protože na druhou stranu je to samozřejmě jedinečná příležitost poznat, jak si dokáže poradit v situacích, kdy na ní závisím. Kdy musí něco udělat, aby vše vyřešila zejména k mojí spokojenosti. Ideální řešení je samozřejmě jít spát spolu, ať už u kohokoliv, a zároveň to zařídit tak, aby bylo dobře postaráno i o kamaráda. Naopak nejhorší verze je skončit v půl páté ráno s kámošem na ulici jako two strangers in a strange land Smile




Těším se na tvůj přísný, ale bezpochyby spravedlivý komentář Wink




Damien

DamienS
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro DamienS Wed Jan 07 2009, 10:54

Uff, sorry, příště si formátování pohlídám, slibuju Wink

DamienS
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro Scare Wed Jan 07 2009, 17:21

Než se k tomu vyjádří Someone, rád bych Ti k tomu řekl své.

Chlape, co to tady řešíš? Je ti 28, jí 18 a Ty řešíš, jestli se jí pověsit na krk a v době jejího vlastního maturitního plesu, kdy neví, co dřív a ještě jí jako "test" přidat další nálož?

Neblázni, spousta dívek bere svůj maturitní ples skoro jako svatbu, pochopitelně chce, aby tam byl s ní její vysněný - všechno, co bude okolo, není podstatné, hlavní je to, že TAM budete spolu.

Mimo jiné, na takové akci Tě může poznat z jiné stránky, navíc je to parádní příležitost ke konverzaci s rodiči (předpokládám, že se znáte).
Aby viděli, že s Tebou se svojí holčičku nemusí bát kamkoliv pustit, že se Ti dá věřit, umíš se o sebe postarat a bude s Tebou v bezpečí.

Já bych se v tomhle případě úplně vykašlal na kamarády a otevřeně bych s ní o tom promluvil a klidně bych zajistil po plese hotel.


Naposledy upravil Scare dne Wed Jan 07 2009, 20:30, celkově upraveno 1 krát

Scare

Poeet p?íspivku : 147
Age : 35
Location : Future
Reputation : 4
Points : 40
Registration date : 05. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro DamienS Wed Jan 07 2009, 17:57

Díky za názor, ale nesedí mi v pár bodech :

a) je jí 18, není to malá holčička. Samozřejmě, že je to o něčem jiném, než když bude 25+, nicméně zkušeností už pár má a vykazuje jisté známky samostatnosti. Nechápu, proč by v 18ti neměla být schopná domýšlet důsledky svých činů - pozvala mě i kamaráda a ví, že nemáme kde spát. Proč bych se o to měl starat já ? Nechci se jí "pověsit na krk" (proto beru kamaráda, abych se dokázal zabavit i na delší dobu bez ní), ale zajímá mě, co je schopná udělat pro moje "pohodlí".

b) to že tam budu je jasné, divné by bylo, kdyby mě tam nechtěla.

c) s rodiči se znám, ne nějak důkladně, bavíme se normálně. Že jí se mnou můžou pustit ven vědí už dávno Very Happy

d) hotel, já ? no to fakt ne, ona snad zve mě, ne ?

Celkově ti podle mě trochu uniká pointa - já v tom vidím možnost, jak jí otestovat. Proč to neudělat ? Máš pocit, že jen proto, že je "18ti letá holčička" a nemůže to zvládnout ? Jsem s ní 11 měsíců, takže ti je asi jasné, že mi jde o dlouhodobý vztah, ne o krátkodobé povyražení.

DamienS
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro Scare Wed Jan 07 2009, 18:23

Nepochopil jsi, co jsem tím chtěl říct.

a) Jasně, tak si o tom normálně promluvte.

c) to je dobře, já bych v tomhle případě ani neříkal žádnému kámošovi a byl s rodiči u stolu.

d) teď unikla pointa Tobě

Celkově ti podle mě trochu uniká pointa - já v tom vidím možnost, jak
jí otestovat. Proč to neudělat ? Máš pocit, že jen proto, že je "18ti
letá holčička" a nemůže to zvládnout ? Jsem s ní 11 měsíců, takže ti je
asi jasné, že mi jde o dlouhodobý vztah, ne o krátkodobé povyražení.

Řešíš tu věc, která se dá vyřešit během několika málo minut přímo s ní, jen s ní promluvit.

já v tom vidím možnost, jak jí otestovat

Tohle podle mě není vhodná příležitost

Scare

Poeet p?íspivku : 147
Age : 35
Location : Future
Reputation : 4
Points : 40
Registration date : 05. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro Damien Wed Jan 07 2009, 18:50

Ale my už jsme o tom mluvili, respektive ona s tím vyrukovala. To už jsem ostatně psal v prvním příspěvku. V podstatě upozornila na možný problém, ale dál ho nijak zjevně neřešila. Zatím...uvidíme, co dál.

S rodiči u stolu sedět nemůžu, nejsou lístky ke stolu. Ale i tak - nedokážu si představit, že bych se nima bavil (ve smyslu zábava, ne dialog), třeba dvě hodiny, než se setkám s milou. Samozřejmě, že si k nim příležitostně sednu a pár slov prohodím, ale chci se tam hlavně BAVIT, k čemuž je jeden můj kamarád optimální. Ve dvou se to lépe táhne, v neznámém prostředí platí dvojnásob...

Podle mě klíčová je tvoje poslední věta - tohle není vhodná příležitost. Nikde jsi dostatečně neodůvodnil proč ? Věk 18 jako důvod fakt neberu. Podle mě je to příležitost ideální - je tu jistý problém, který musí vyřešit. Nemusí jít a zabít pro mě draka, stačí se zeptat kamarádky(kamarádek), jestli by ubytovaly dva lidi navíc. Hotovo/vyřešeno. Třeba řeknou ne. Ocením i snahu. Pokud ale řekne např. "Miláčku, bohužel, není nikde místo, musíš jet s našima domů. Já ještě půjdu s kamarády někam dál" je to taky řešení, ale k optimálnímu má podle mě daleko...
Damien
Damien

Poeet p?íspivku : 29
Age : 44
Location : Liberec
Reputation : 0
Points : 6
Registration date : 07. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro Scare Wed Jan 07 2009, 19:29

Není to vhodná příležitost z toho důvodu, že je to její maturitní ples.

stačí se zeptat kamarádky(kamarádek), jestli by ubytovaly dva lidi navíc. Hotovo/vyřešeno

To bys opravdu byl schopen spát, ještě se svým kamarádem, u nějaké její kamarádky? Neblázni. To bych radši spal ve spacáku v autě. Ale je možné, že tohle přijde přinejmenším opravdu nevhodné jenom mě.

Mimochodem, s jejími rodičemi, u ní doma a bez ní - to musí být docela síla Smile

Scare

Poeet p?íspivku : 147
Age : 35
Location : Future
Reputation : 4
Points : 40
Registration date : 05. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro SomeoneCZ Wed Jan 07 2009, 19:57

Nejprve, co chtěl Scare hned v první reakci.

SomeoneCZ napsal:Jestli chceš, aby se něco stalo, tak tomu pomož.

Evidentně s ní po maturáku nechceš skončit doma a vyplňovat sudoku. Takže mi pro Tvé úvahy chybí klíčová informace. Jak často spolu spíte? Nebo to má být vaše poprvé?

Z pohledu testování, příležitost jsi moc dobře nevybral. Není-li abstinentka, nejspíš si dá něco alkoholu. Není zrovna dobrý nápad ji testovat v prostředí kolektivu, když bude mít popito. Většinu času je předpokládám bez alkoholu v krvi, tak bych se ji nesnažil testovat pro běžné situace za podmínek, které běžné nejsou. Je to 18letá slečna na maturáku, to není Urban Survival Kit pro M1A2 do ulic Iráku Wink Tak nebuď zklamaný, když to dopadne jinak, než si maluješ, že by to dopadnout mohlo.

Nicméně, pokud se s Tebou chce vyspat a rodiče proti tomu nic nemají, že by náhodou pro Tebe nezbylo místo jinde než u ní v posteli? Že by se na tuhle variantu vůbec nepřipravila?

Pokud spolu už nespíte a není pod vlivem fám z Prciček, že po maturáku dá každá, pak bych spíš čekal, že by si vaše poprvé naplánovala k jiným okolnostem, než brzo ráno po konci flámu.

Chci-li se s ní probudit jednoho romantického rána ve stejné posteli, tak bych si našel volný víkend. A nebyl bych nedočkavý, co udělá ve 2+ ráno po maturáku.

Kde budete kdo spát, to jste si po 11 měsících měli vyjasnit předem. Být starší, touhle dobou už by se jí honily hlavou myšlenky na společné bydlení. Ale teď ji opravdu tlačíš do testu, jehož výsledky si můžeš snadno mylně vyložit.

Podle toho, co píšeš, se k Tobě chová hezky a snažila se i s maturákem. Snad i flexibilně Wink Tak to zbytečně netlač za reálné meze toho, co můžeš očekávat Wink Lepší než test je pozorovat její reakce a návyky.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro Jack Thu Jan 08 2009, 01:08

Mas 28 a robi ti problem zaplatit par korun za nejaky lacny hotel, kde prespis, az vsetky moznosti samovolne vzniknute pocas vecera zlyhaju?
Lacne hotely vsak na noc zamykaju, zabezpec si dopredu, ze sa tam dostanes. To, ze mas hotel nemusis roztrubovat, takze ked sa dotycna rozhodne ti poskytnut ubytko, pretoze "chudatko nema kde spat" [kludne to moze byt aj jej vlastna obhajoba seba sama, ze nakoniec skoncite v posteli], na hotel sa vykasles.
Ale zasa nebudes za debila, ktory sa o seba nevie postarat, ked nic z toho, co by si chcel, nevyjde...
[Ak to nebude moc drahy hotel, rovno zaplat 2oj postel, aby si potom na recepcii trapne nedoplacal, ked si ju tam dovedies]

Jack

Poeet p?íspivku : 51
Location : Praha
Reputation : 1
Points : 6
Registration date : 11. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro Damien Thu Jan 08 2009, 10:21

Someone : Ano, spíme spolu pravidelně již 11 měsíců Wink A radši než sudoku hrajeme prastarého Logika.

Nejde mi ani tak o testování na samotném plese. Jde mi o "servis" kolem. A ten řeší/měla by řešit už teď, naprosto střízlivá.

Kde budete kdo spát, to jste si po 11 měsících měli vyjasnit předem.
No, to je právě ono. Už jsme to částěčně probírali a nepochybně to ještě řešit budeme. Mě šlo o to, jak...

S těma myšlenkama na společné bydlení jsi to trefil dobře, ale mě se zatím moc nechce Very Happy O tom ale až někdy jindy.

Jack : Problém není vůbec v penězích. Až pozvu někam já ji, tak koupím na noc třeba apartmá v Hiltonu. Nechápu, proč bych měl být za debila, když nebudu mít kde spát ? Co když v té díře třeba ani žádný hotel není nebo mají všude plno ? Mám pak chodit a zvonit ve vchodech ? Nebo si vzít za litr tágo domů ? Nemohu předvídat všechny eventuality, ona sice také ne, ale má daleko větší škálu možností k řešení. Zajímá mě, jak se k tomu postaví. Nebojte, když to nedopadne podle mých představ, nezastřelím ji Wink

Každopádně díky za reakce pánové ! Tento článeček je pouze předvojem temných hord z východu...
Damien
Damien

Poeet p?íspivku : 29
Age : 44
Location : Liberec
Reputation : 0
Points : 6
Registration date : 07. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro Eivind Thu Jan 08 2009, 12:35

Someone: Myslím, že tentokrát jsi to nepochopil. Damienovi nejde o to se s ní po plese vyspat, ale nedopadnout jako blbec. Rozhodně bych tu situaci nepodceňoval! A zapomněl bych na to, jaké to bylo na tvém maturiťáku nebo na maturiťáku, kdes byl jako jeden z mnoha hostí. Teď jsi v postatě ve stejné roli jako její rodiče! Testová situace to nepochybně bude, jenže, Damiene, bude to test na tebe! Když tak uvažuji o tom, jakou máš v tom celém hrát roli, tak v zásadě se od toho čeká, že to je příležitost, kde Ona bude zářit a ty jí při tom uvidíš, čili dodáš jí tím ještě více lesku. Musíš si uvědomit, že v tu chvíli budeš v Jejím světě, kde ona bude mít velikou moc a ty dost malou. Ples je rozdělen do dvou částí: veřejné (do 02:00) a soukromé (následná pařba kdovíkde). V první fázi máš naprosto jasno, co budeš dělat a co se taky od tebe očekává (a to je skvělé). Že tam budeš mít kamaráda nemůže dle mého ničemu uškodit (pokud nebudete balit její spolužačky). Tam prostě musíš být, protože pro Ni je to významná událost a potřebuje se taky pochlubit spolužačkám, jakého má frajera. Co tě ale opravňuje k tomu si myslet, že bys měl mít účast i na té soukromé části plesu?? Z chování tvé slečny vyplývá, že ve druhé fázi s tebou nepočítá. A zkus si také představit, jaké by to bylo pro tebe. Vím, jak se taková uzavřená skupina dívá na vetřelce v podobě přítele jedné z holek. V lepším případě ignorace, v horším otevřené nepřátelství. Pro tebe by to jistě žádná zábava nebyla, tak proč o to stojíš?
Scare: A proč by nemohl jet s jejími rodiči a přespat u nich, zatímco ona se baví jinde?? Pokud s ní máš vážné úmysly, přijde mi to v pořádku (pokud samozřejmě oni budou souhlasit), protože už tak nějak patříš do rodiny. Ostatně jak lépe vyjádříš svou důvěru a sebevědomí, než tak že ji necháš, ať se baví, protože tvá úloha skončila a bezmezně jí věříš a nemusíš mít kontrolu nad tím, jak probíhá ta další kalba a kde vlastně spala? 

Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 45
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro Lvíče Thu Jan 08 2009, 12:50

No... Jen bych dodal, že můj maturitní ples je nějakých 6 let zpátky, spolužačky tam měly své kluky, které jsme do té doby my ostatní neznali, a chovali jsme se k nim maximálně přátelsky Smile

Lvíče

Poeet p?íspivku : 94
Reputation : 4
Points : 52
Registration date : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro Damien Thu Jan 08 2009, 14:12

Eivind : Díky ti, zatím jsi to podle mě vystihl ze všech nejlépe, nemohu, než podepsat. V čem se asi rozcházíme, je řešení problému Very Happy Samozřejmě, ta možnost jet spát k rodičům tu je, "vše" by s tím lehce vyřešilo. Ale já to zase tak lehce nechci, protože bych se nic nedozvěděl.

Zkusím to celé otočit - POZVU jí na ples do svého města. Budu tam mít hodně kamarádů a známých ona de facto nikoho. Budu se jí samozřejmě věnovat, ale nebudu běhat okolo ní jako pejsek celý večer. Seznámím jí s kamarády, ať se má taky bavit s kým jiným. V momentě, kdy ples skončí, jí řeknu :"Hele, tady máš peníze na taxíka, jeď se vyspat ke mě dom, klíče máš. Já jdu ještě kalit někam dál, přespim u někoho na kolejích. Ráno ti napíšu ". (samozřejmě ten příklad není úplně nejvhodnější, protože může říct, že chce jít se mnou stejně, že taxíka si pak vezmeme oba, ale snad mi rozumíte). I kdyby to byla slečna nesprávnější, tak se musí naštvat, protože
a) neberu v potaz to, že ona by se třeba chtěla jít taky ještě bavit, rozhoduji dopředu za ní
b) dělám to kvůli vlastnímu pohodlí, abych pak neměl problém jí někde "uklidit", tj místo řešení problémů je obcházím. Řešení je to, na čem se shodneme OBA.

Abych ještě úplně osvětlil svou obavu - může se rozhodnout, že půjde s kamarády a mě odešle domů spát. Tohle je podle mě špatné řešení. Pokud vím, tak mě miluje - říká mi to + chová se tak, nenachazím rozpory. V tom případě bych pro ni měl být důležitější, než její kamarádi (se kterými samozřejmě chodí do hospody a občas dokonce na nějakou akci, úplně beze mě Very Happy ). Ví, že na ten ples jedu pouze a jedině kvůli ní - dvě hodiny vlakem do nějaké "vesnice", jinak bych tam nebyl. Ví, že jsem si kvůli tomu koupil oblečení cca. za
5 000,-(nebylo to výhradně kvůli plesu, neměl jsem žádný oblek a uvažoval jsem o koupi, nicméně třeba ne hned a v této výši). Pokud i s touto znalostí rozhodne, že ještě půjde k někomu na privát, zatímco já budu uklizen k rodičům, abych nepřekážel, je to špatné rozhodnutí. Nemůžu si pomoci Wink
Damien
Damien

Poeet p?íspivku : 29
Age : 44
Location : Liberec
Reputation : 0
Points : 6
Registration date : 07. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro Damien Thu Jan 08 2009, 14:29

Ještě jeden dovětek. Opět jsem začal pročítat Teorii zájmu (protože mám v úmyslu zpochybnit některé její závěry Wink ) a tohle je naprosto ideální modelová situace :
http://www.svadeni.cz/baleni-svadeni/svadeni-zeny/na-motivy-skutecne-udalosti---teorie-zajmu--6-
+ Someonův dovětek v diskuzi :
Život není jedna velká série situací, které si Ti budou líbit. Jsou tam i ty, které se Ti líbit nebudou a mohou přijít neočekávaně. A právě na nich se ukáže, jestli dokážeš udělat správnou věc, udělat něco pro vztah, nebo jestli dáš přednost svému osobnímu pohodlí. Ona zvolila pohodlí.

Nemyl se, že v článku je pohled jenom jedné strany. Jsou tam ve skutečnosti tři pohledy - můj, Kamilův i Milady. Je tam popsáno její jednání, kterým dost jasně prezentuje svůj pohled na věc. A ten jasně říká, že považovala za správné vyrazit si s kamarádkami a nechat vše na Kamilovi, ať si se svým neočekávaným problémem poradí, jak umí.

Ty snad nechceš partnerku, která Tě podpoří i když situace není zrovna ideální?

Podobnost čistě náhodná ? Wink (A neargumentujte prosím tím, že když jde o dítě, je to něco jiného. Princip je totožný)
Damien
Damien

Poeet p?íspivku : 29
Age : 44
Location : Liberec
Reputation : 0
Points : 6
Registration date : 07. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty 2 Damien

Příspěvek pro generalissimuss Thu Jan 08 2009, 16:24

Mě přijde tahle diskuze absolutně šílená a o ničem. Už jsem byl mnohokrát v situaci, že jsem byl v cizím městě, nikoho jsem neznal a přesto jsem se seznámil s někým, u koho bylo možno přespat, nebo mi zajistil odvoz domů. A to se považuji za introverta, který se musí do konverzace nutit.

Naposledy jsem takto lítal mezi Plzní, Brnem, Znojmem a Telčí, sbalil jsem tam babu a 4 jiní chlapi se přeli, s kým tedy pojedu autem jako spolujezdec.

Mám na to ty nejlepší vzpomínky.

Inspiroval mne jeden novinář, kterého jsem potkal při otevření jednoho hotelu v totálním zapadákově. Ptal jsem se ho, jak bude spát, nebo jak se dopraví domů. Odpověděl: "Nevím. Nikdy to nevím..".

A předvedl mi, jak se to dělá. Seznámil se s manželi, kteří ho pak odvezli domů. A bylo. Strávili společně příjemný čas. Viděl jsem, jak příjemně se baví.

Inspiroval mne. Chlap si prostě poradí. A nejenom chlap. Mám kamarádku, která takto procestovala (sama!) celý svět, píše a dostává dopisy (sbírá známky) z celého světa.


P.S.: Stejně si myslím, že jde o zástupný problém. Myslím si o Tobě, že jsi žárlivec - normální chlap by se takovou triviální situací nezabýval. Je to bez urážky, pouze konstatování faktu. Snad to pochopíš jen jako vyjádření mého názoru a ne jako flame.
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro SomeoneCZ Thu Jan 08 2009, 16:54

2 Eivind
Ano. Po 11 měsících, kdy spolu spí, s rodiči se zná a vychází, bych čekal, že přespí u nich, když na to mají prostor. A to si myslím, že to muselo napadnout i její rodiče. Viz generalissimuss - není co řešit.




2 Damien
Jestli Tě uklidí z dosahu kamarádů, protože nebudou, jako je měl Lvíče, ale jaké tipuje Eivind, dělá Ti službu. Přítelkyni musíš dokázat věřit, jestli má váš vztah za něco stát. Neříkám, že slepě, ale viz hned první reakce.

Podobnost s článkem tam není. V článku měl pracovní akci - mělo to vliv na příjem a tzn. na zajištění zdrojů pro něj, jí a jejich dítě. A ona mu k tomu udělala co nejhorší podmínky, jen aby se mohla jít bavit.

Tvoje slečna Tě pozvala na maturák, kde je veřejným tajemstvím, že jde v první řadě o zábavu s kamarády ze školy. Včetně zábavy v ranních hodinách.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro Scare Thu Jan 08 2009, 17:03

Scare: A proč by nemohl jet s jejími rodiči a přespat u nich, zatímco
ona se baví jinde?? Pokud s ní máš vážné úmysly, přijde mi to v pořádku
(pokud samozřejmě oni budou souhlasit), protože už tak nějak patříš do
rodiny. Ostatně jak lépe vyjádříš svou důvěru a sebevědomí, než tak že
ji necháš, ať se baví, protože tvá úloha skončila a bezmezně jí věříš a
nemusíš mít kontrolu nad tím, jak probíhá ta další kalba a kde vlastně
spala?

Z jednoho a prostého důvodu, protože z toho, co tu autor psal je patrné, že se s rodiči baví "jen když musí", alespoň takový z toho mám dojem. A představ si to trapné ticho, v taxíku, doma... něco jiného by např. bylo, kdyby se s rodiči znal důvěrněji, což po 11 měsících není nic neobvyklého, např. si s rodiči tykal a poté by třeba její otec u stolu řekl: "Hele Jardo, kde vůbec budeš spát? Nechceš přespat u nás? Lenka půjde se třídou ještě někam slavit. Dáme si u nás ještě jedno pivko noc a zítra Tě chtěla Lenka provést po městě.

Na aferparty bych nešel, nechtěl jít. Možná bych změnil názor, kdyby si přála být se mnou.

Scare

Poeet p?íspivku : 147
Age : 35
Location : Future
Reputation : 4
Points : 40
Registration date : 05. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro Damien Thu Jan 08 2009, 17:41

Hmm, nějak se do to ho začínáme zamotávat. Došlo k něčemu, co jsem trochu očekával - každý si vezeme z toho textu něco a vyjádří se k tomu. Fakt je, že jsem asi to celé nepopsal dostatečně vyčerpávajícím způsobem, ale to by bylo na tři stránky a stejně by vždy nějaká informace chyběla. Spíše mě to zajímalo jako modelová situace, během které se dá něco otestovat.

generál : díky za reakci, i když je podle mě úplně mimo Wink žárlivec nejsem a poradit bych si s tím dokázal (řešení se tu už ostatně probírala). Mě ale upřímně řečeno nezajímá to, co říká novinář, kterého všude rádi ubytují. Mě zajímá povaha mojí dívky, jak bude schopna reagovat třeba na můj požadavek, že se skvěle bavím a spát jít ještě nechci...

Someone :
Podobnost s článkem tam není. V článku měl pracovní akci - mělo to vliv na příjem a tzn. na zajištění zdrojů pro něj, jí a jejich dítě. A ona mu k tomu udělala co nejhorší podmínky, jen aby se mohla jít bavit.
Otázkou je, nakolik důrazně jí dal najevo, že tentokrát by měla zůstat doma. Třeba jenom čekal, že jí to dojde. A opravdu si myslíš, že žena má vždy pochopení pro pracovní aktivity svého muže, které se odehrávají ve "volném čase" (což sobota večer jistě je) ? Jsou ženy, které vrčí na manžela proto, že "tahá práci domů", (byť jde o nepředpokládanou událost) automaticky neSprávné ?

Scare : S rodiči vycházím v pohodě, ale bavím se s nimi skutečně víceméně jen když musím. Problém přespat sám u nich doma bych vůbec neměl.
Damien
Damien

Poeet p?íspivku : 29
Age : 44
Location : Liberec
Reputation : 0
Points : 6
Registration date : 07. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro Wipe Thu Jan 08 2009, 21:37

Damiene ty v tom vidíš vyznamný test jeji flexibility. Já v tom vidim vyznamný test TVOJÍ flexibility. Ona už svojí projevila když narychlo zařídila lístek pro tveho druheho kamarada u ktereho byste snad mohli přespat.
Sama ti předem řekla, že se ti nebude moc plně venovat, že pak ješte někam PUJDE a že NEVÍ jak to bude s přespáním pro vás dva.
Z toho mi vyplívá, že
1) chce jít sama s kamarády bez tebe.
2) neví jak to bude s přespáním pro vás dva. Tudíš to neřešila ikdyž na to měla dopředu čas.
3) spoléhá na tvojí flexibilitu. (testuje jak si poradíš)

Být na tvém míste zahrál bych bezchybně svojí roli do konce plesu a potom bych si zařídil svoji zabavu. Aneb -Voják se stará voják má.Smile

Wipe

Poeet p?íspivku : 30
Reputation : 1
Points : 23
Registration date : 17. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro cervenacek Fri Jan 09 2009, 02:50

Presne jak psal general, wipe, scare.

Nechapu, co porad resis. Podle toho, co pises, tak vas vztah je ok. Za tu dobu uz ji musis mit otestovanou spoustakrat. a jak psal someone, maturitak neni ferovy misto pro testy.

bejt tebou tak tam jdu s kamosem. s nim/"s nekym nezmamym" se zabavim. kdyz me bude moje mila chtit nekde ukazovat, tak prijdu a zapozuju. jinak bych ji nechal na pokoji. bude mit spoustu prace s behem maturitaku a s uzivanim si jedinyho vlastniho.

az to skonci, tak si delam co chci. jdu spat na pripravene misto (hotel, rodice, nadrazi, ...), nekam vyrazim na vlastni pest s kamosem/novinarem, ... , pokud ona bude chtit, tak se mozna necham ukecat na afterparty (pokud to vypada, ze je o co stat). ja na ne moc rad nechodim. relativne uzavrena spolecnost. maturanti jsou naprosto preboostovany, takze neni snadny drzet krok. a vetsinou je to dost stereotypni nuda. ale to uz je na tobe.

to ze jedes x km do nejaky vesnice a ze sis koupil hadry za 5 tisic, to je tvoje vec. nakonec mel si spoustu casu si to promyslet. chodit tam nemusis, a nemuzes po ni chtit nechat se obskakovat.

cervenacek

Poeet p?íspivku : 105
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 23. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro Damien Fri Jan 09 2009, 12:12

Wipe : ten lístek se zařídil vlastně sám, protože jí odřekla kamarádka
S testováním její osobnosti je to právě problém. Tohle je totiž víceméně poprvé, co se octnu v "jejím rajónu" (nepočítám-li u ní doma s rodiči, to ale beru jako jiný případ) a budu mít možnost vidět, jak se tam chová a hlavně jak se tam chová ke mně. Proto mi to přijde na test vhodné. Podobná situace totiž nemusí nastat hezky dlouho. A nerad bych prošvihnul šanci zjistit něco podstatného, co se může naplno projevit až po svatbě a dvou dětech (jako u chudáka Kamila z TZ 6). Asi jsem měl ještě dopředu uvést, že jsme z jiného města a vídáme se většinou pouze o víkendech. To ale asi čtečům mezi řádky došlo.

cervenacek : netoužím po žádném obskakování, kdybys četl můj příspěvek pozorněji, bude ti jasné, že se svou rolí na plese jsem smířen a že tam se o sebe postarám. Jde mi o tu koncovku.

Hmm, vypadá to, že mi všichni radíte to samé, tj.poraď si sám, tak vám budu asi muset věřit Wink Koneckonců tento přístup jsem zezačátku považoval sám za nejlogičtější, než jsem v tom ovšem začal rejpat. Přiznám se, že stále nejsem úplně přesvědčen, že je to tak úplně správně řešení. Trochu mě zamrzelo, že jste nikdo nereagoval na můj fiktivní příběh s prohozením rolí, jestli by tohle dokázala Správná akceptovat a nesebrat mi pořádnej kotel bodů.
Damien
Damien

Poeet p?íspivku : 29
Age : 44
Location : Liberec
Reputation : 0
Points : 6
Registration date : 07. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro newgrange Fri Jan 09 2009, 13:58

Ahoj,
nemyslim si, ze uz nebude sance na dukladny test. Me se osvedcilo spolecne souziti. Pul roku ve spolecne domacnosti je casu dost na testovani....

newgrange

Poeet p?íspivku : 16
Reputation : 0
Points : 9
Registration date : 13. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro Damien Fri Jan 09 2009, 15:28

Souhlas, ale to už pro mě může být trochu pozdě. Vzhledem k tomu, že já mám stálý příjem, zatímco ona je (a s velkou pravděpodobností ještě pár let bude) pouze studentkou, beru společnou domácnost jako nevhodnou z důvodů značně nerovných vstupních podmínek (ona na mě bude závislá, což rozhodně nechci). Takže k takovému testu může dojít třeba až za 5 let. 5 let, které jsem mohl strávit hledáním slečny Správné Very Happy Navíc se přiznám, že mám ze společného bydlení (s kýmkoliv) značné obavy. To nejspíš budu ventilovat v jednom z dalších příspěvků. Koneckonců, z toho co jsi napsal, jsem si vyložil, že půl roku stačí, abych poznal, že je nevhodná. Za jak dlouho poznám, že je vhodná ? Wink
Damien
Damien

Poeet p?íspivku : 29
Age : 44
Location : Liberec
Reputation : 0
Points : 6
Registration date : 07. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro newgrange Fri Jan 09 2009, 19:41

Damien napsal:Takže k takovému testu může dojít třeba až za 5 let. 5 let, které jsem mohl strávit hledáním slečny Správné Very Happy

Hm, to jsem prehlidnul.

Damien napsal:Koneckonců, z toho co jsi napsal, jsem si vyložil, že půl roku stačí, abych poznal, že je nevhodná. Za jak dlouho poznám, že je vhodná ? Wink
V tom mem pripade to nebylo zas tak tezke :-). Za tu dobu mi klesnout PIL a ja konecne videl veci bez "ruzovych bryli".

Damien napsal:Za jak dlouho poznám, že je vhodná ? Wink
To nevim. Napsal bych Ti ze spravnou se stane az ji udelas spravnou ve svy hlave. A to udelas az projde dostatecnym mnozstvim testu. Takze jsem se dostal tam kde prave jsi ;-)

Vzhledem k tomu, ze je mlada a jak pise someone bude chtit ziskat dalsi zkusenosti tak bych tomu nechal prirozenemu vyvoji a uzival si spolecne straveneho casu.

newgrange

Poeet p?íspivku : 16
Reputation : 0
Points : 9
Registration date : 13. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro hokejista666 Sat Jan 10 2009, 01:23

Takže k takovému testu může dojít třeba až za 5 let. 5 let, které jsem mohl strávit hledáním slečny Správné Very Happy Navíc se přiznám, že mám ze společného bydlení (s kýmkoliv) značné obavy.
Jsi podle mě sebevrah, jestli chceš začít bydlet s holkou po 6 letech vztahu, nejsem si úplně jistý, jak z toho bude urvaná. Navíc začít s holkou bydlet po víc jak tak roce, dvou vztahu je nesmysl i proto, protože opadnou růžové brýle a tím i oboustranná vůle ke kompromisům Wink. A společné bydlení je vždycky o kompromisu, oba musí své návyky přizpůsobit tomu druhému.

Dodal bych ještě, že navíc můžeš ztrácet čas s někým, s kým to nepůjde, po 14 dnech může být 6 let v tahu, podle mě je lepší tohle zjistit za rok, než za 6 Wink.

A k tomu maturitnímu plesu podepisuju to co Ti napsali ostatní, jdi na ples a pak si místo afterparty najdi vlastní program a nedělej hérečku, přesně jak napsal Wipe "Voják se stará, voják má.", tak se postarej o vlastní zábavu Wink.
hokejista666
hokejista666

Poeet p?íspivku : 202
Reputation : 4
Points : 33
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Maturitní test Empty Re: Maturitní test

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru