SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rande s Catherine Zeta-Jones

Goto down

Rande s Catherine Zeta-Jones Empty Rande s Catherine Zeta-Jones

Příspěvek pro SomeoneCZ Fri May 23 2008, 12:54

Nedávno vyšel článek Řeč těla, a dnes se podíváme na konkrétní ukázky. Pánové, nebudu se ptát, zda by se vám líbilo rande s Catherine Zeta-Jones, ale raději se zeptám - zvládli byste i u dobré herečky správně interpretovat její chování?

Linkováno na YouTube

První ukázka je z filmu Nesnesitelná krutost (Intolerable Cruelty). Všimněte si postavy George Clooneyho - sice se tváří sebevědomě, ale jeho ruce, zejména pravá, prozrazují, že si buď není až tak jistý, nebo že je nedočkavý, až se dozví, co předpokládá. Později se to z jeho strany zvrhne ve výslech. Než jeho postavu, vezměte si raději příklad z Catherine. Její postoj říká jediné - jsem nad věcí. Naklonění na závěr je však už spíše projevem "nedám se zastrašit", než projevem zájmu.

Linkováno na YouTube

Druhá ukázka je rozhovor s herci o filmu. Pravá ruka Catherine na začátku prozrazuje, že přemýšlí, jak nejlépe zformulovat odpověď. Věnujte pozornost tomu, jak se moderátor Charlie Rose ptá - ač pokládá otázky ala George Clooney v předchozí ukázce, jeho řeč těla je staví do úplně jiného světla. Neprovokuje k ostražitosti.

V záběru 0:30, Joel Coen, vpravo, představuje nádhernou ukázku, jaký postoj nezaujmout. George je na tom lépe, "pouze" působí dojmem "hraju druhé housle". Zejména si všimněte v 0:48 jeho pohledu na stůl, mnutí si rtů.

Po první minutě se nám Catherine uvolňuje a takhle by se měla chovat i vaše slečna na rande. Uvolněně a bavit se. Je pěkné, jak gesty a intonací zdůraznila "Oh, those Beverly Hills people...". Shrnutí vlasů v 1:07 je vcelku jasné Smile Nicméně, sem tam pohled na stůl značí, že si stále ještě dává pozor, co odpoví. V kontextu rande by se to dalo vykládat jako příznivý signál, protože jí záleží na tom, co si o její odpovědi pomyslíte.

Poněkud dopředu nakloněný postoj moderátora Charlieho naznačuje zájem z jeho strany. Záklon Catherine v 1:24, že je uvolněná, taktéž viz zmíněný článek k interpretaci podepření hlavy rukou. George to v 1:43 opět moc nezachraňuje, působí na mě znuděným dojmem.

Shrnuto podtrženo, muž slova v ukázce nepromluvší je jasným příkladem, jak by to rozhodně vypadat nemělo. George Clooney je na tom sice mnohem lépe, ale jeho výkon v ukázce vidím dobrý tak jenom z poloviny. Nicméně, jako vzor na rande si můžete vzít Catherine a Charlieho. Ovšem pozor - na rande budete také chtít, aby se vás dotkla Wink Zde nic takového k vidění nebylo. A ještě jednu lekci závěrem - ač měl Charlie takovou odezvu, stále to neznamená, že by o něj Catherine měla dostatečně vysoký zájem. I kdyby tou dobou byla dostupná, jakože nebyla.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Rande s Catherine Zeta-Jones Empty Re: Rande s Catherine Zeta-Jones

Příspěvek pro Anderson Wed May 28 2008, 14:54

Musím uznat, že komentované ukázky z filmů jsou mnohem zajímavější a poučnější, než jsem si původně myslel - skvělý nápad. cheers
Chtěl bych poprosit o odpověď na pár otázeček:
1 ukázka:
Clooney má celou dobu levou ruku jen tak opřenou o stůl, popravdě, vypadá to, jako by měl parézu a chtěl to zamaskovat. To asi nebude ideální způsob, jak sedět u stolu a pomocí BL vyjadřovat uvolnění. Nenapadla by tě prosím nějaká ukázka, co s rukama, aby to vypadalo uvolněně. Zeta-Jones má zase celou dobu ruce pod stolem na klíně - sice je to uvolněné, ale působí to na mě stylem „už abych to měla za sebou“ - podotýkám, že jsem špatný angličtinář, takže co říkají vůbec netuším.
2 ukázka:
1:24 - Zeta-Jones si podepírá hlavu- to jsem myslel, že je ukázka nezájmu, znudění, ale ona si podepírá hlavu poměrně často, takže by se to asi dalo interpretovat i jinak. Je to tak? Narozdíl třeba od Clooneyho v 3:30, který vypadá, že ho ta odpověď skoro obtěžuje a myslí na něco jiného.
Moderátor si v 2:26, 2:48 zakrývá pusu - to počítám není zrovna signál uvolněnosti a sebevědomí. Je to jako: „teď něco řeknu a jestli se mi to nebude líbit, třeba to ještě zachytím“.
Opět moderátor 3:10 - ruka před pusou, druhá ruka na stole před tělem - není to moc uzavřený postoj -
nevyjadřuje to spíš odtažitost?
Nechápejte to, že bych na nich hledal chyby za každou cenu, ale mám problém při sezení působit uvolněným
dojmem - sám to na sobě cítím. Buď jsem opřený dopředu s rukama před tělem (něco jako 3:10), nebo je mám jako Clooney v první ukázce levou, případně si ještě hraji se stopkou skleničky - třeba by se ukázka jak to dělat hodila i někomu jinému, než mě.

Anderson
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Rande s Catherine Zeta-Jones Empty Re: Rande s Catherine Zeta-Jones

Příspěvek pro SomeoneCZ Wed May 28 2008, 19:20

Jj, jsou poučné, ale člověk musí vybrat realistickou ukázku a dobré herce. Vzít třeba OVRZ, no potěšVery Happy

Co s rukama závisí na okolnostech, pokud nepodtrháváš průběh nějaké akce, zkus je volně položit - otevřený postoj.

Podepření hlavy rukou samo o sobě ještě neznamená nudu. Catherine je v 1:24 uvolněná a evidentně se baví. Catherine stole the show Cool A George z toho zřejmě není nadšený...

Moderátor ve 2:26 a ve 2:48 je zvědavý, co mu odpoví. De facto forma nervozity z toho, co Catherine odpoví.

Ve 3:10 to vidím jako pokles zájmu z moderátorovi strany, že by taky měl dát prostor i zbývajícím dvěma pánům, a že to nemůže celé prokecat s Catherine. Zatracená povinnost Smile
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Rande s Catherine Zeta-Jones Empty Re: Rande s Catherine Zeta-Jones

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru