SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vůně ženy

+2
SomeoneCZ
generalissimuss
6 posters

Goto down

Vůně ženy Empty Vůně ženy

Příspěvek pro generalissimuss Sat Mar 22 2008, 03:00



Má naprosto favoritní scéna z filmu Vůně ženy - USA, 1992, režie: Martin Brest, hrají: Al Pacino, Chris O'Donnell, James Rebhorn, Gabrielle Anwar, Philip Seymour Hoffman, Bradley Whitford, Todd Louiso, Frances Conroy, Ron Eldard.

Líbí se mi na ní úplně a zcela nekriticky všechno.. Smile

Doporučuji si sehnat DVD a přehrát si i s titulky.. A učit se, učit se.. Smile

linkováno na YouTube
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Vůně ženy Empty Re: Vůně ženy

Příspěvek pro SomeoneCZ Sun Mar 23 2008, 15:23

Je zajímavé sledovat detaily na pozadí. Začátkem rozhovoru se dozvídáme, že Donna čeká na svého přítele. Pokud se vrátíte zpět (0:20), uvidíte, jak si Donna hraje se sklenicí. Později se stejné pozornosti dostalo i náušnici. Oba signály řeči těla vypovídají, že na někoho myslela. U stolu byla sama a zřejmě se tedy jednalo o přítele, který měl zpoždění. Kdyby jste tak u stolu seděli vy... Wink

Závěrem se objevil Donin přítel. Všimněte si, že neztropil scénu, ani nezahájil výslech. Osobně mi však přišlo, jako by byl spíše součástí pozadí v porovnání s Al Pacinem. Chování Donny v závěru mluví o jejích sympatiích k Frankovi, kde už však byl spoluviníkem i scénář.

Líbí se mi tah Al Pacinova Franka v 6:56. Donna se najednou začala chovat více uvolněně, zejména v 7:51.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Vůně ženy Empty Re: Vůně ženy

Příspěvek pro generalissimuss Tue Mar 25 2008, 00:50

V té scéně je opravdu hodně věcí k rozebírce. Mě se líbí 1. zdolání odporu číšníka, 2. zdolání původní resistence dané slečny. Ta akce přisednutí si je poměrně klíčová. Kdyby k té nedošlo, nic by nepokračovalo.

Mladík tady v podstatě zhmotňuje brzdu každého z nás, kdy nám to nějak nejde oslovit a zaujmout ženu.

Celá scéna je jako model častých situací při svádění.

Ať už je to prvotní oslovení slečny, vedení konverzace, zdolávání dalších překážek, kdy je nutné být flexibilní, pohotový, až odvážný. Jak v pohádce, kdy se udatný princ prosekává za svou vyvolenou.. (Teď jsem sám sebe překvapil - pohádky k smrti nesnáším Smile)

Na svůdníka čekají tyto situace prakticky stále. Prvním svedením k milování to rozhodně nekončí... Smile A o tom to je.

Neméně důležité je sebeprosazení se i u ostatních lidí, kteří později potvrdí naši hodnotu, ať už veřejně, nebo vlastním sebepotvrzením, řekněme charismatem. Vše do sebe zapadá, nic nemůže být osamocené, vytrženo z kontextu.

Vynikající souhra konverzačních dovedností, řeči těla, práce s hlasem, zdravé sebeprosazení.

Já osobně bych takovou situaci předem zabalil, ale pokud si uvědomím, že riziko tu bylo pouze o úspěchu, myslím, že se to třeba u mě časem změní...
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Vůně ženy Empty Re: Vůně ženy

Příspěvek pro Michalangelo Thu May 15 2008, 23:35

Neviete kde by som to mohol stiahnuť? Resp. nemohli by ste to niekde uploadnuť? Surprised

Michalangelo

Poeet p?íspivku : 1
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 19. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Vůně ženy Empty Re: Vůně ženy

Příspěvek pro Scare Sat Jan 03 2009, 00:30

Perfektní práce, jen šíleně nesnáším schazování, podrývání autority a zlehčování slov, kterého se Charlie dost drze dopouští za účelem nestydět se za Franka - demence


Mimochodem se mi dost líbilo, jak se Frank svým chováním, mluvou, řečí těla během několika málo minut dostal Donně pod kůži. Za jiných okolností by s Frankem bez pochyby povečeřela a vůbec bych se nedivil, kdyby spolu odcházeli, ať už k němu na Hotel, nebo k ní. Věkový rozdíl takřka vůbec nehrál roli a o to šlo.

Podobně jako ve videu z vedlejšího topicu se mi líbilo, jak reagovala Donna:
Frank: "mýdlo Ogilvy Sisters"
Donna: "ooo, to je úžasné"
Frank: "já se v tom úžasně vyznám"

viz Someone - "řekl tím díky a ještě si vytvořil prostor pro vtip, kterým ji pobavil a zase o něco zvednul její zájem"



Mimochodem, zvlášť pro ty, co jsou stejného názoru jako většinová část mužského pohlaví, že TANEČNÍ A TANEC JAKO TAKOVÝ JSOU PRO BUZÍKY A K NIČEMU, zamyslete se nad tím, dřív, než bude pozdě.

Scare

Poeet p?íspivku : 147
Age : 35
Location : Future
Reputation : 4
Points : 40
Registration date : 05. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Vůně ženy Empty Re: Vůně ženy

Příspěvek pro Eivind Tue Apr 14 2009, 20:39

Tak jsem se konečně dočkal a minulý týden to vyšlo na stáncích. Koupil, shlédnul, musím pochválit, byť to není zrovna moje sorta filmů. Na té scéně otevření Donny se mi nejvíce líbí hláška: "Můžeme společně odrážet dotěrný chlapy." :-) To mi přijde vysoce použitelný. Jinak souhlas s Generálem, že na škále obtížnosti balení od 0 do 10 by to byla přinejmenším devítka a chce to hodně velký koule do toho jít. Další věc velice inspirativní je v závěru, kde má Frank svou řeč. Ač je ze strany ředitele velmi devalvován a setkává se s obrovským odporem, nedá se a normálně ho přealfuje. A to fakt není žádná sranda, když tě třeba při aprouči holka nějak drtivě shodí (třeba zde), tak se tomu zasmát a otočit to nazpátek a pak pokračovat. V tomto ohledu je film velmi inspirativní. Generále, díky za tip!

Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 45
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Vůně ženy Empty Re: Vůně ženy

Příspěvek pro ivanhoe Mon Apr 27 2009, 21:35

Podle mě je ten příběh až příliš "zasněný" a nereálný. Všichni odpovídají, jakoby o správné odpovědi 5 vteřin přemýšleli, v praxi tomu tak většinou není, rozhovor nebývá tak "vznešený". Frank sice působí chytře a cílevědomě, avšak je podle mě příliš skromný, gentlemanský a pozorný. V praxi se vyplatí být "přímější" a "agresivnější" (správně by za ní neměl platit). Jinak celkem hezké video, už stahuji film Very Happy

Ohledně tancování - tohle se mi stálo před pár měsíci. Já a dalších 10 kluků v obrovském davu, uprostřed vyšla krásná tanečnice s krásným tanečníkem (věkově stejní jako my). Začaly řeči o tanečníkovi - "takovej teplouš, nagelovaný vlasy, to triko s hlubokým výstřihem, a jak se furt debilně tlemí.." Kluci o tanečnici - "Taková kočka, koukněte na ty kozy.. hej teď jsem jí viděl pod sukni." Když se přiblížili k nám, nikdo ani muk. Zřejmě by nikdo z kluků neměl odvahu tu tanečnici oslovit. Já jsem tiše stál a jen jsem se pousmíval Very Happy a pak si zatančil ze všech nejvíc.

ivanhoe

Poeet p?íspivku : 23
Age : 33
Reputation : 0
Points : 28
Registration date : 21. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Vůně ženy Empty Re: Vůně ženy

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru