SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

První rande - zkušenosti

3 posters

Goto down

První rande - zkušenosti Empty První rande - zkušenosti

Příspěvek pro q Tue Apr 12 2011, 01:33

Ahoj Someone a všichni ostatní,

delší dobu jsem na blog ani do fóra nezavítal. Rád vidím, že se blogu daří a těším se, až si ve volné chvíli počtu. Píšu ale s konkrétním dotazem. Mysím, že někde na fóru nebo na blogu (nebo vlastně všude) píšeš o polibku jako o standandartní součásti prvního rande. Jsou situace, kdybys jej ale nedoporučil? A nakolik směrodatné je uhnutí na pusu právě na prvním rande (ano stalo se mi to zrovna včera na konci fajn večera)?

Možná to trochu přeháním s kulturními rozdíly, ale zdá se mi, že někde jsou lidi prostě ve vztazích rezervovanější (středozápad USA) a polibek na prvním rande není možný s každou (a nebo prostě nevystupuju dostatečně jistě).

Uvítám každý názor. Dík.


Naposledy upravil q dne Tue Apr 12 2011, 20:55, celkově upraveno 1 krát

q

Poeet p?íspivku : 51
Reputation : 0
Points : 67
Registration date : 30. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

První rande - zkušenosti Empty Re: První rande - zkušenosti

Příspěvek pro SomeoneCZ Tue Apr 12 2011, 20:49

Díky. Konkrétní článek o polibku je zde.

Nemůžu vyloučit, že se nějaká slečna nevezme do hlavy, že se na prvním rande nelíbá, i kdyby měla zájem bůhví jak vysoký. Nicméně:

  • některé slečny jsem na prvním rande nepolíbil, a přesto přišly na druhé
  • pokud slečna uhnula na první polibek na závěr rande, další snaha se už v žádném případě nevyplatila, ať už jsme si rozuměli sebelépe
  • ačkoliv byl polibek na závěr prvního rande očekáván i s potěšením, i přesto ne vždy došlo na druhé
  • budeš-li čekat s polibkem přes druhé rande, raději počítej s tím, že dá přednost jinému, má-li na výběr (a pochopitelně je-li ochotná si vybírat)
Pomineme-li situace, kdy je očividně zjevné, že polibek chce nebo nechce, pak bych se ho doporučil zdržet před koncem prvního rande. Na první rande se jdete poznat, ne se spolu vyspat (o když to v některých případech jde, není to zrovna rozumný nápad).

Jestli chceš, tak to s ní zkus ještě jednou. Ale pokud Ti uhýbá na polibek, tak se jí s největší pravděpodobností nelíbíš. Tj. pokud třeba není svědomitá, nesvědí ji ret a ona uhýbá v očekávání oparu (statisticky vzato je to velmi malá šance, že to byl zrovna tenhle případ).
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

První rande - zkušenosti Empty Re: První rande - zkušenosti

Příspěvek pro q Tue Apr 12 2011, 21:28

Zrovna tu koukám kolem...díky za odpověď.

Jinak pro doplnění - pokus o polibek se svezl k "něco jako polibku na tvář + objetí" a slečna to zakončila tím, že jí můžu (you can call me) zavolat, ať můžeme zase hang-outovat (přesná slova si bohužel nepamatuju). Vyzkouším ji někam vytáhnout, uvidíme. Jinak v případě, že na druhé rande dojde, polibek by asi hádám měl vyplynout z nějaké situace v průběhu rande (tzn. ne zase divně na konci)?

Důvod proč se taky ptám je proto, že (ačkoli tedy náš vztah nevztah skončil kolem Vánoc) mi to lehce připomnělo situaci z https://someonecz.forumczech.com/t339-sleena-spravna-spoluzaeka-trochu-spicha , kterážto slečna také na první polibek uhnula (a to mne narozdíl od současné slečny už nějakou dobu znala - současnou jsem potkal, bavil se s ní celkově tak 10 minut, pozval a šel na rande).

Nesnažím se nijak odvést pozornost od svojí případné nešikovnosti/nepřitažlivosti/... ale jak jsem zjistil, lidi se tady v okolí např.: nedrží na ulici či jinde na veřejnosti za ruku (případně minimálně - člověk vidí tak jeden pár týdně a docela ho to zarazí), nelíbají se na veřejnosti,... Konzervativní středozápad, mno. Například tuhle slečnu jsem potkal v kavárně, kam si šla číst Bibli (což není automatické znamení, že se slečnou to nikam nevede a nepovede - a) Bibli tady čte a do kostela chodí každý (80% lidí?) b) některé slečny, co třeba i chodí skupinově studovat Bibli, jsou (a některé opravdu hodně) sexuálně aktivní. Záleží člověk od člověka, slečna od slečny.). Tohle všechno zmiňuju proto, že mi to do celé rovnice vnáší další neurčitost : / Může se zdát (a mě se aspoň skoro půl roku zdálo), že lidi v Emerice jsou stejní, ale asi zas tak úplně nejsou... Ale nechci na to v žádném případě shazovat všechno - jen by mě zajímal Tvůj názor, jakou roli může tento faktor hrát.


Nj, ale jak říkám - zkusím ji někam vytáhnout a jsem zvědavý, jak (pokud) se to vyvine. A pro příště: pokud rovnou nešpulí pusu (jak říkáš, pokud je očividně vidět, zda polibek chce či nechce), počkat raději na druhé rande (a nevyplašit ji)?


A poslední věc - můžeš konkretizovat to, že pokud slečna uhnula na prvním rande na polibek, další snaha se už v žádném případě nevyplatila? (Ptám se po konkrétním příběhu,...?)

q

Poeet p?íspivku : 51
Reputation : 0
Points : 67
Registration date : 30. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

První rande - zkušenosti Empty Re: První rande - zkušenosti

Příspěvek pro SomeoneCZ Thu Apr 14 2011, 17:49

Nečekej, že polibek vyplyne přirozeně ze situace. Takhle to má vidět ona, abys naplnil její romantické tužby. Ale ve skutečnosti se o to se musíš postarat. Ne, že by se to nemohlo stát spontánně, ale nespoléhej se na to.

Byla prokázána existence Boha? Nebyla. Co se děje s důkazy, které původně zdůvodňovaly existenci Boha? Dají se vysvětlit i bez Boha. Jedno, jestli je to evoluce, nebo plačící Madonna z porézního materiálu, který vlivem atmosférických podmínek přijímá, či uvolňuje vodu. A co náš stát financuje v době krize? Teologické fakulty. Vidíš v tom někde logiku, proč má teologická fakulta statut vědeckého pracoviště? Zkus takhle uvažovat i o slečně chodící studovat Bibli.

Jj, přesně tak - pokud uhnula, nikdy už nemělo smysl se snažit. Kdysi jsem to párkrát zkusil právě s takovým výsledkem. Tak jsem se z toho poučil.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

První rande - zkušenosti Empty Re: První rande - zkušenosti

Příspěvek pro hugo Thu Apr 14 2011, 23:34

SomeoneCZ napsal: [url=http://someonecz.blogspot.com/2007/11/prvn-polibek.html]Konkrétní článek
Citace zmíněného článku:

Nicméně, i když nevidíte žádné známky slibující úspěch, přesto ji polibte, máte-li o ni zájem.
A teď citace z Tvé odpovědi pro "q":
SomeoneCZ napsal: Pomineme-li situace, kdy je očividně zjevné, že polibek chce nebo nechce, pak bych se ho doporučil zdržet před koncem prvního rande.
Upřesňující dotaz "q" :
q napsal:
A pro příště: pokud rovnou nešpulí pusu (jak říkáš, pokud je očividně vidět, zda polibek chce či nechce), počkat raději na druhé rande (a nevyplašit ji)?

Someone, ty poskytuješ zcela protichůdná doporučení a když si to chce upřesnit, tak mu vůbec neodpovíš :-)


hugo

Poeet p?íspivku : 46
Reputation : 2
Points : 56
Registration date : 28. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

První rande - zkušenosti Empty Re: První rande - zkušenosti

Příspěvek pro hugo Thu Apr 14 2011, 23:39

A abych byl konstruktivní, tak hlasuju pro první verzi, tj. líbat vždy. Je to přínosná informace.

Jak píše SomeoneCZ, když uhne, nikam to na 99% nepovede a to i tehdy, pokud se ještě chce vidět.

Pro zajímavost, stalo se mi, že nastavila tvář, já se zarazil, slečna to zkorigovala a nastavila ústa.

hugo

Poeet p?íspivku : 46
Reputation : 2
Points : 56
Registration date : 28. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

První rande - zkušenosti Empty Re: První rande - zkušenosti

Příspěvek pro q Fri Apr 15 2011, 02:51

Díky za příspěvek do diskuze, Hugo. Jako jsem teď z vás lehce zmatený = ) Každopádně zkusím jedno procento, z mých zkušeností je to kolem 15 - 20%, ale to možná jen proto, že můj vzorek populace který je rozhodně menší než 100.

S tímto:
SomeoneCZ napsal:Nečekej, že polibek vyplyne přirozeně ze situace. Takhle to má vidět ona, abys naplnil její romantické tužby. Ale ve skutečnosti se o to se musíš postarat. Ne, že by se to nemohlo stát spontánně, ale nespoléhej se na to.

úplně souhlasím. Spíš jsem položil otázku špatně - pokud k druhému rande dojde, nečekat na jeho konec ale jak říkáš postarat se o to spíše někdy v průběhu (ideálně v momentu kulminace jejích romantických tužeb). Konkrétné otázka - když se rande po většinu času odehrává v (stylovém) baru, měl bych se o to postarat ještě tam?

Someone, pokud Tvůj příspěvek (pointu) chápu správně, mám se vykašlat na emoce a posuzovat situaci logicky. O to se ale snažím - přestože se mi do cesty plete snaha nějakým způsobem zneplatnit význam uhnutí na pusu. A to tím, že se ptám na možnou roli kulturních rozdílů. V tomto kontextu nerozumím tomuhle:

SomeoneCZ napsal:Byla prokázána existence Boha? Nebyla. Co se děje s důkazy, které původně zdůvodňovaly existenci Boha? Dají se vysvětlit i bez Boha. Jedno, jestli je to evoluce, nebo plačící Madonna z porézního materiálu, který vlivem atmosférických podmínek přijímá, či uvolňuje vodu. A co náš stát financuje v době krize? Teologické fakulty. Vidíš v tom někde logiku, proč má teologická fakulta statut vědeckého pracoviště? Zkus takhle uvažovat i o slečně chodící studovat Bibli.

Beru si z toho, že mám přemýšlet logicky. Ano? Pokud tím ale mluvíš ke zmíněným kulturním rozdílům, nechápu to. Pokud ne...víceméně jsi se otázce vyhnul a odpověděl na jinou, nepoloženou (o smyslu náboženství?). Opravdu bych ale rád věděl, jaký je Tvůj pohled na věc (kulturní rozdíly). Takže pro nechápajícího prosím ještě jednou . )

q

Poeet p?íspivku : 51
Reputation : 0
Points : 67
Registration date : 30. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

První rande - zkušenosti Empty Re: První rande - zkušenosti

Příspěvek pro SomeoneCZ Fri Apr 15 2011, 17:57

OK, do článku jsem doplnil vysvětlující odstavec. Hledejte *.

Konkrétné otázka - když se rande po většinu času odehrává v (stylovém) baru, měl bych se o to postarat ještě tam?
Počkal bych až budete z baru venku, než se budete rozcházet, jak budete sami dva.


A teď rozuzlení k Bibli. Trik je v tom, že tady nejde o kulturní odlišnost, ale o náboženskou odlišnost. Náboženská literatura je založena na neprokázané hypotéze, že existuje alespoň jeden bůh. A o tom se prostě nepochybuje. Žádná náboženská literatura není založena na faktech, objektivitě, otevřené diskuzi, přesné statistice, atd.


A to tím, že se ptám na možnou roli kulturních rozdílů. V tomto kontextu nerozumím tomuhle:
Čili se mě neptáš na možnou roli kulturních rozdílů, ale na to, jaké vidí moudro např. v příběhu o Dalile, Jezabel, nebo jiné ženě z Bible. A to se nedá takhle odhadnout - viz subjektivní validace a Forerův efekt.

Proto jsem odpověděl na otázku o smyslu náboženství, protože to, jaký jí dává Bible smysl, bude ovlivňovat její reakce vůči Tobě. Tohle je třeba si uvědomit.

Chceš-li lepší odhad, zeptej se jí, který příběh ženy z Bible ji zaujal nejvíc a proč. To si u ní navíc i šplhneš, jestli má Bibli tak ráda. Jenom nezapomeň, že víra má i své stinné stránky. So, don't get taken Wink
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

První rande - zkušenosti Empty Re: První rande - zkušenosti

Příspěvek pro q Tue Jun 28 2011, 18:30

Žjova. Chtěl jsem odpovědět, chtěl jsem odpovědět, ale neodpověděl (tak tahle věta se mi zdá skoro jako logická chyba). Díky za dpověď, Someone. Za poslední měsíc či dva zjišťuju, že nejužitečnější je se v každě situaci obrátit na reality check - věci jsou často docela jednoduché. V tomto případě slečně prostě neměla zájem. Tečka.

q

Poeet p?íspivku : 51
Reputation : 0
Points : 67
Registration date : 30. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

První rande - zkušenosti Empty Re: První rande - zkušenosti

Příspěvek pro SomeoneCZ Thu Jun 30 2011, 20:53

Jj, máš to jako ponaučení pro příště Wink
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

První rande - zkušenosti Empty Re: První rande - zkušenosti

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru