SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kdo je zoufalec?

+3
cervenacek
generalissimuss
zoufalec
7 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro zoufalec Tue Jun 10 2008, 22:47

Nevím jak bych měl začít... Považuju se za totálního zoufalce. Pročetl jsem v poslední době hodně příspěvků (ale zdaleka ne všechny) od Someone, hlavně teorii zájmu jistě, svadeni.cz, dále Baránka, znám i trochu Plzáka, v pořadí je qark.net, DeAngelo apod. Vím, jaký má Someone na tyto názor, o to mi tady ale nejde. Teorie zájmu mě zaujala nejvíc, byť mě při jejím čtení hodně hnusně mrazilo. Ze začátku jsem si myslel, že mě na TZ fascinuje její pravdivost, teď mám spíš pocit, že to je spíš fakt, že nabízí jednoduchý a jasný model. Jenže až moc jednoduchý, zatím to nebudu víc rozebírat, to podle toho jaké budou reakce....
Proč se považuju za totálního zoufalce? Jsem sám, cítím se sám, ženy o mě samozřejmě nestojí, nebo alespoň ne ty, co se pohybují okolo mě. Jak to vím? Nevím, myslím si to. Na rozdíl od baličů je totiž neoslovuju na potkání a nemámím z nich tel. čísla. Věřím tomu, že když bych jich oslovil 100, tak 10 telefonních čísel dostanu a třeba s jednou něco vyjde. Nebo jsou statistiky lepší? Jenže to prostě dělat nechci, stejně jako nechci prodávat zboží po domech. Pěstuju internet, nově i novinové inzeráty. Výsledky sice občas jsou, ale ve finále je to stejně na nic, proto moje výsledné mizerné pocity a sebetitulování jako zoufalec.
A teď k tomu, o co mi jde hlavně - opravdu si myslíte, že je nutné, aby se chlap v dnešní době stal takřka profesionálním baličem (a proto četl tuto literaturu, oslovoval stovky osob), aby získal ženu (ideálně jednu!), která za to stojí? Opravdu si myslíte, že člověk musí dělat (a hlavně nedělat) všechny ty šaškárny okolo toho? Je ta společnost (nebo ženský v ní) fakt v takovém rozkladu, že ženská ztrácí zájem o chlapa pokud jí přinese kytku když "nemá", zavolá častěji a dřív než "má" nebo se jí (proboha) rozbrečí do klína, když mu rupnou nervy? Pokud ano (realita tak skutečně vypadá), pak se ptám, o co se vlastně snažíme? Nějak mi uniká smysl - já chtěl vždycky partnerku, která bude mým nejlepším přítelem, kamarádem, a ne něco/někdo, před kým si musím stokrát promyslet a několik týdnů počkat, než něco udělám, abych se nedostal do mínusu. A rozhodně nemám potřebu jí dokazovat, jak mám nad ní navrch a jak jsem pánem světa. Proto jsem totální zoufalec a rozhodně ne proto, že bych měl nízké sebevědomí. Spíš bych řekl, že došlo k totální devastaci lidských hodnot a tento způsob balení (kdysi se říkalo dvoření - už jen ten slovní posun asi mluví za vše) je jen partyzánský odboj. Aby nedošlo k mýlce, TZ beru všema deseti, protože odpovídá (asi) realitě. Na druhou stranu bych se radši snažil tu realitu trochu narovnat.

zoufalec

Poeet p?íspivku : 90
Age : 50
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 10. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty 2 zoufalec

Příspěvek pro generalissimuss Tue Jun 10 2008, 23:37

zoufalec napsal:..opravdu si myslíte, že je nutné, aby se chlap v dnešní době stal takřka profesionálním baličem (a proto četl tuto literaturu, oslovoval stovky osob), aby získal ženu (ideálně jednu!), která za to stojí?..
Myslím si, že ne. Ale je to výhoda.

Byl jsem dlouhá léta muzikant. Až teprve po létech jsem se začal učit noty, vybrušovat techniku podle knížek a škol profesionálů. Do té doby jsem měl pocit, že stačí feeling, nadání a hudební sluch.

I technika je důležitá.

Takže. Pocitově s Tebou souhlasím, měl jsem takové období, kdy jsem k ženám přistupoval zcela pocitově. A měl jsem štěstí na ženy. Ale s trochou lepší techniky mnoho věcí jde snadněji a s lehkostí, kterou závidíme jazzovému hráči, když improvizuje a jeho ruka lítá neuvěřitelným způsobem po hmatníku.

Je za tím spousta dřiny, technických cvičení, spousta pokusů. Ale i třeba tento základ Tě ponoukne si koupit mnohem lepší hudební nástroj. Protože využiješ mnohem efektivněji jeho přednosti.

Chceš být lepším hráčem? Toužíš po kvalitním nástroji?
zoufalec napsal:..a rozhodně nemám potřebu jí dokazovat, jak mám nad ní navrch a jak jsem pánem světa..
O toto rozhodně nejde.

Hodně podobného jsme řešili na Dotaz - greenhorn - jak přerušit spirálu negativních událostí?

Mé uplatnění TZ viz třeba Jiná by mě kontaktovala – tahle prostě ne.

K tomu bych jen dodal post z diskuze Mnoho cílů - jak na to?
generalissimuss napsal:
waratah napsal:..proto si ted myslím, že v případě krátkého rozhovoru nebo při uskutečnění dotazníku apod. je lepší zavolat za tři, čtyři dny - působit tak autentičtěji a navýšit zájem a až pak začit s týdenní prodlevou..

..nechci říct, že ta taktika je špatná, je správná, ale její stoprocentní uplatňování při každé situaci se mi nepozdává..
Ono je to tak, že "taktika" funguje jen při 100% uplatňování.

Cca od minulého srpna zkouším uplatňovat metody TZ - co nejdůsledněji to jde. Hned jsem dostal několik příležitostí tyto nekonvenční metody vyzkoušet a bylo to nad očekávání dobré. Nevěřil jsem jim, ale měl jsem chuť to zkusit jinak než "tradičně".

Neměl jsem z toho dobrý pocit - jedná se o chování, které mi není vlastní - takto bych přirozeně nejednal.

Přišla první "velká" příležitost a tu jsem totálně projel.. Proč? Začal jsem dobře, přes dva měsíce se navyšoval u dívky zájem excelentním stylem, výrazně jsem se odlišil od ostatních.. Ale pak jsem přestal být konzistentní, spadl do "tradičního pojetí" a bylo vymalováno. Viz tady.

Přišla druhá velká šance. Protože s odstupem času jsem zjistil, že na mé straně chyba byla jen uhnutí se z fungujících metod, snažím se je na 100% dodržovat stále. Viz Jiná by mě kontaktovala – tahle prostě ne.

Je to o tréningu sebeovládání, hlídání si ega a rozvažování na základě reálných faktů, logiky a nikoliv emocí. Díky tomu mám vztah, který si maximálně užívám a pochybuji, že bych "tradičními" metodami byl tam, kde jsem teď.

Námitky, které jsi vznesl, mám v hlavě téměř každý den. Opravdu každý den pochybuji o TZ. Ale realita mě přesvědčuje, že TZ funguje. Na druhou stranu každý den, kousíček po kousíčku mi to začíná "zapadat" a začínám tomu pomalu rozumět.

A tom to je.
P.S.: Nechceš změnit ten Tvůj nick? Smile
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro cervenacek Wed Jun 11 2008, 00:10

v prvni rade, prestan se programovat jako zoufalec. proc si to vubec myslis? vis, ze neco neni ok a narozdil od spousty jinych se to snazis resit. a to, ze akceptujes TZ a uznavas, ze odpovida realite, te vzdaluje na mile daleko od zoufalcu.

misto narikani, jaky si zoufalec, si rikej treba: "jsem profesionalni balic a zensky se o me perou." viz genaralissimuss a jeho afirmace 1 a 2. dal bych ti doporucil knizky: David J. Schwartz - Myslete velkoryse, Norman Vincent Peale - Sila pozitivniho mysleni

veris, ze z 10 zenskych ziskas jedno cislo, tak proc to nedelas? protoze se ti nechce? nechce se ti co? najit si dobrou partnerku? trosku na sobe zapracovat? delat pro tebe zatim nepohodlny veci?

nerikal bych profesionalni balic, spis zbavit se vsech ruzovych romantickych predstav a zacit se chovat jako opravdovej chlap. to, ze pak na tebe poletej zensky je jen dusledek, ne pricina. TZ a TS je o tom zvysit jeji zajem do velmi vysokych cisel (75+ resp. 90+), pak ti leccos promine. breceni v kline a jine slabosti, predvidatelne a hodne chovani jsou efektivni nastroje na snizovani jejiho zajmu. samozrejme neni nikdo dokonaly, ale musis se snazit byt co nejlepsi.

problem dneska je ten, ze vztahy muz-zena jsou decimovany propagandou v podobe romantickych filmu/serialu/telenovel/ordinaci a jinych krehkosti, protrelymi odborniky na vztahy a jinymi radobi radci. nejvice to ublizuje prave muzum, protoze aplikuji okoukane chovani na realne zeny, coz ovsem vede k realne odezve, ktera casto neni ta, kterou videli v dane predloze.

cervenacek

Poeet p?íspivku : 105
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 23. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro Anonymní Wed Jun 11 2008, 00:20

Úvodní příběh je pěkně napsaný, sám se v tom docela hodně poznávám (jak poznamenal generalissimus).

Společnost asi opravdu pokročila do tak úžasného stádia, že se lidé s
přirozeným citem a charakterem nezaviněně dostávají do pozice zoufalců,
na rozdíl od těch, kteří tyto vlastnosti nemají, zato disponují agresivním a extrovertním chováním.

I když, není to tak úplně pravda. Ono těm slečnám (zvlášť mladým)
převážně nejde o charakterové vlastnosti, ale hlavně o fyzickou
přitažlivost. Takže můžeš být klidně filosof, nebo fotbalista, je to
jedno, pokud se holce líbíš. To je základní předpoklad, viz The System.

Každopádně to chce ZKUSIT, oslovit jich několik set (nebo tisíc) a
zjistit, jaký na Tebe mají opravdu názor. Nedej na svoje pocity a
vyžádej si feedback od okolí.
Jestli se budeš líbit více než (odhadem) 20% z oslovených, nebo tě někdy v životě
pár holek balilo samo, je to OK a můžeš na sobě směle začít pracovat, s
vidinou většího úspěchu.
V opačném případě počítej s MC>MU (investuješ do toho víc, než dostaneš); ale nebudu malovat čerta na zeď.

Podle mého názoru je to takto:

Techniky jako TZ, TS, pickup obecně.. rozhodně pomůžou.
A ano - my, kteří přes své úžasné schopnosti (ale nízkou přitažlivost)
máme problém sehnat jakoukoliv hezčí slečnu, musíme se naučit všechno do
důsledků a kvalitně, včetně praktického provádění (sargování), na to,
aby se nám podařilo ulovit alespoň jednu kvalitní slečnu, která bude splňovat naše
představy - s tím rizikem, že jakmile potká někoho podstatněji přitažlivějšího, zmizí.
Není to ani tak o vzhledu (obličeje), ale spíš energii, síle a někdy i výšce.
Vzpomínám si na jednu kapitolu z bible (bohužel ne přesně - doplním
časem, až to najdu), kde se píše, že na Zemi byli vysláni "titáni" -
vysocí, silní a svalnatí, po kterých ženy šílely.. (tuším, že to byli
nějací zplozenci pekla).

Pro ty přirozeně úspěšnější (jako je generalissimus), je TZ a spol. jen další pomůcka pro
dosažení ještě lepšího úspěchu, bez toho, aby museli zvládnout všechny
teoreticko-praktické aspekty. Prostě podstatnější část baličských
vlastností mají od přírody, nebo o ně projevují (některé) ženy zájem samy.

Je jen potřeba si uvědomit, že pokud člověk začíná od nulového úspěchu
(zvlášť když to trvá třeba několik desetiletí), bude jeho "přerod"
vyžadovat maximální úsilí a oběti - včetně volného času, práce aj.,
přitom efekt se nemusí dostavit (aspoň ne v zamýšlené podobě).
Já sám jsem teď strávil pickupem dva roky, pořád jsem něco četl,
oslovoval holky, chodil do klubů... zanedbal jsem kvůli tomu dost
jiných aktivit a žádný vztah z toho nebyl, jen 3 pusy z přibližně 500
oslovených holek a jeden polovztah bez sexu, který jsem ukončil sám, protože slečna měla IL+ jen lehce nad nulou.
Inteligence u holek neletí, ony chtějí spíš vzrušení než porozumění...

Držím palce a pokud do toho chceš investovat svoje úsilí a čas, tak přeji hodně vytrvalosti a odvahy!

A jak řekla jedna moje kamarádka: "Moc to neřeš, nebo se z toho zblázníš". Wink


Naposledy upravil greenhorn dne Thu Jun 12 2008, 22:46, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro generalissimuss Wed Jun 11 2008, 01:17

cervenacek napsal:..viz genaralissimuss a jeho afirmace 1 a 2..
Už je nový díl (a fakt se to zrovna teď hodí) Afirmace (3) – balení v terénu.
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro Bweru Wed Jun 11 2008, 09:38

Pánové, tak když to tady tak čtu, tak zjišťuju, že jsem se narodila asi do špatný doby! Nebo jsem úplně mimo.
Píšete, že holky vidí nejprve fyzickou krásu a přitažlivost a pak to ostatní? Že je potřeba dát si čas, než se jí ozvete? Já nevím, ale asi jsem v tomhle opravdu mimo mísu. Když potkám někoho, kdo je mi sympatický, podle toho jak se vyjadřuje, chová, snažím se o něj a abych pravdu řekla, téměř hned! Nezáleží mi na tom jak vypadá, nebo jak se obléká, zda je to model, fotbalista, nebo dělník...!

Vždycky jdu do toho po hlavě a buď to vyjde nebo ne! Asi jsem divná, ale neumím to jinak a to jak rozebíráte, že by se mělo několik dní počkat...upřímně, mě vždycky rozčiluje, když se ten dotyčný neozve a pak jsem dost protivná, když se po 5 dnech uráčí mi odepsat, resp. zavolat. To už pak nemám moc zájem.

Jsem opravdu mimoň, co? Laughing

Bweru

Poeet p?íspivku : 10
Age : 37
Location : Liberec
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 10. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro Anonymní Wed Jun 11 2008, 11:18

Bweru napsal:Když potkám někoho, kdo je mi sympatický, podle toho jak
se vyjadřuje, chová, snažím se o něj a abych pravdu řekla, téměř hned!
Nezáleží mi na tom jak vypadá, nebo jak se obléká, zda je to model,
fotbalista, nebo dělník...!
Vždycky jdu do toho po hlavě a buď to vyjde nebo ne!

Jinými slovy jsi popsala totéž co my, akorát ženským způsobem Smile ...
"potkám někoho, kdo je mi sympatický, podle toho jak se vyjadřuje,
chová.." = podvědomě cítíš (resp. vidíš/slyšíš), že má určité rysy,
které jsou pro Tebe přitažlivé - jak fyzické, tak chování, včetně
dostatečně vysoké úrovně energie. Nemusí se vůbec jednat o krásu jako
takovou. Znám třeba jednoho postiženého vozíčkáře, okolo kterého se
točí pořád nějaká holka.

Hodně žen, co znám, si vybírá podvědomě partnery, kteří mají společné
rysy s její genetickou linií - často jsou podobní jejímu otci, dědovi
(samozřejmě v mladším vydání Very Happy) aj.
Jsou také případy, kdy si žena vybírá naopak úplně odlišný typ muže,
ale to je spíš projev perverze.. většinou je to jen na krátko.
A samozřejmě, jsou obecně známé nepřitažlivé rysy (pro všechny), jako
třeba vyzáblá postava nebo 6 prstů na ruce.
Případně vlastnosti jako inteligence, serióznost, spolehlivost a slušnost,
to jsou "killers of attraction"

Žena má v mysli geneticky naprogramován určitý obraz svého ideálního protějšku a
ten hledá, na vlastnostech muže záleží až tak ve 2-3. řadě, pokud
projde tímto primárním sítem.

A tím neprojde opravdu vysoké procento mužů - viz Paretův princip 20:80 - původně ekonomický termín, ale
platí i ve vztazích, zde konkrétně zní: 20% mužů spí s 80% žen. Zbylých 80% jen výjimečně nebo nikdy.


Naposledy upravil greenhorn dne Thu Jun 12 2008, 22:53, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro dream Wed Jun 11 2008, 12:31

greenhorn napsal:
A tím neprojde opravdu vysoké procento mužů - viz Paretův princip 20:80 - původně ekonomický termín, ale
platí i ve vztazích, zde konkrétně zní: 20% mužů spí s 80% žen. Zbylých 80% jen výjimečně nebo nikdy.
mohl by jsi použít nějaké "důkazy" pravdivosti tohoto tvrzení ? Jde mi o to, jak jsi přišel na to, že tohle tvrzení je pravda.

dream

Poeet p?íspivku : 34
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 13. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro Anonymní Wed Jun 11 2008, 13:31

Myslíš pravidlo 20:80? Dočteš se o tom skoro v každé "pickuperské"
knize. Myslím, že tak zkušeným autorům se dá věřit. Mně osobně se tento
poměr zdá také příliš nadsazený, ale asi to bude pravda. Ženy jsou
hodně vybíravé.

Nakonec, když si ten zlomek pokrátíš, vyjde ti 1 muž na 4 milenky, což není tak mnoho.
Znám kluky, co mají třeba každý den jinou, ti tento poměr hravě překonají.
A těm holkám se nedivím - mají atraktivního a zkušeného milence, i
když s nimi nezůstane na pořád. O to víc chtějí být s ním, když tuší konkurenci.

To, že si ženy pro manželství později zvolí z nutnosti někoho jiného, neznamená, že by ho opravdu milovaly a chtěly.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro Bweru Wed Jun 11 2008, 15:42

Tak s tím, že za manžela si vybíráme jiného, než se kterým spíme, naprosto souhlasím. Nevím proč, ale jsem na tom podobně. Asi si potřebuju trochu odpočinout od stereotypu doma, nebo nevim.

I když znám mnoho případu, kdy by se 20:80 dalo použít i obráceně, tzn. u holky. 1 holka na 4 milence!

Bweru

Poeet p?íspivku : 10
Age : 37
Location : Liberec
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 10. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro generalissimuss Wed Jun 11 2008, 17:49

Bweru napsal:..i když znám mnoho případu, kdy by se 20:80 dalo použít i obráceně, tzn. u holky. 1 holka na 4 milence!
Přesně. Znám ženy, které mají stabilně 8-20 milenců. Takže tady je pokrytí ještě větší.. Nikdy by mě nenapadla souvislost s tímto známým ekonomickým principem (80% bohatství vlastní 20% lidí; Robert T. Kiyosaki dokonce uvádí poměr 90:10), pokračujte, pokračujte, debata je velmi zajímavá..
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro SomeoneCZ Wed Jun 11 2008, 20:44

Bweru napsal:Tak s tím, že za manžela si vybíráme jiného, než se kterým spíme, naprosto souhlasím. Nevím proč, ale jsem na tom podobně. Asi si potřebuju trochu odpočinout od stereotypu doma, nebo nevim.
Tohle se všem ženám nestává.

  • Buď jde o špatný postup při výběru partnera,
  • anebo si alespoň jeden z partnerů nedokáže udržet zájem toho druhého. Ovšem zájem nikdy nemusel být dostatečný a v dalších případech to šlo poznat. Aneb první možnost.
Jestliže se situace opakuje, pak odpočinek nepomůže. Je to chyba v postupu. Za předpokladu, že si žena dokáže udržet jeho zájem, což ovšem vždy neplatí, pak se jí vyplatí prostudovat si Teorii zájmu a The System, aby mohla spolehlivěji poznat, kam to s ním povede.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro dream Wed Jun 11 2008, 21:19

greenhorn napsal:Myslíš pravidlo 20:80?.
Já si právě myslím, že to je zhruba pravda.(popravdě nikdy mne nenapadlo to takhle vyjádřit, takže super použití principu) jen mne zajímalo jestly si dokážeš vybavit příklady toho, že to je pravda a dokážeš třeba nějaký uvést Smile
((To je ideální stav.Když si dokážeme v životě svými zažitými zkušenostmi dokázat, či pochopit souvislosti toho co si přečteme.))

dream

Poeet p?íspivku : 34
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 13. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro Bweru Wed Jun 11 2008, 22:25

Je to chyba v postupu. Za předpokladu, že si žena dokáže udržet jeho
zájem, což ovšem vždy neplatí, pak se jí vyplatí prostudovat si Teorii
zájmu a The System, aby mohla spolehlivěji poznat, kam to s ním povede.

Myslím, že v tomto případě je spíš problém ve mně. Nevim, ale vždy se snažím být věrná a hodná holka, jak maj kluci v oblibě říkat, ale vždy se dostanu do situace, ani nevim jak, že se to nějak zvrtne. Pak si to vyčítám, ale v tu chvíli mi funguje spíš tělo, než hlava! Jestli u tohoto funguje nějaká teorie, sem s ní!

Bweru

Poeet p?íspivku : 10
Age : 37
Location : Liberec
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 10. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro zoufalec Wed Jun 11 2008, 23:36

Sorry, jsem trochu opilej.... zdaleka ne všemu v diskusi uvedenému rozumím, ale rozhodně se pokusím to v následujících dnech nastudovat. Takže jen zhruba chci říct:
1. Některé postupy uvedené v TZ jsou dost tvrdé i vůči kamarádům (chlapům) - těm toleruju víc, než bych podle TZ měl, u ženy předpokládám, že by měla být tolerance spíše větší, protože je tzv. citlivější, i když je vidět, že chlap mě nikdy tak nezraní (ani nechce) jako ženská
2. Postupy v TZ nejsou podle mě projevy sebeúcty, ale spíš už namyšlenosti až nadutosti. I když opravdu věřím, že ženský to snad fakt chtějí - obdivujou nadutý vymaštěnce, než normálně se chovající galantní tolerantní správný chlapíky
3. Opravdu jsem tzv. hodný kluk jen proto, že jsem natolik flexibilní, že jsem schopen/ochoten se plně podřídit třeba termínu schůzky, který navrhne žena, beztoho, abych to apriori odmítnul? Já mám pracovní dobu volnou, takže nevím proč bych měl automaticky dělat jakože nemůžu, jen proto, abych stoupl v ceně. Nejsem z těch, který nikdy nemůžou už z principu, aby byly důležitý
4. Když na ulici oslovím ženu-puťku (hypoteticky - reálně to zatím určitě neudělám), kterou bych i chtěl, nevěřím, že i kdyby měla zájem, tak mě neodmítne - puťky na to nejsou zvyklý a odmítají vše automaticky - myslím ale že to rozhodně neznamená, že by taková byla neflexibilní pro vztah - prostě si myslím, že taková prostě odmítne z principu, ale ve vztahu může být uplně úžasná
5. Vůbec se mi zdá, že ženy (nejen ženy) mají minimálně 2 osobnosti - jedna je ta úžasná, kterou známe pokud je to naše známá/kamarádka a která chce vztah s prima chlapem, a druhá osobnost - vymaštěná kráva, která se nenechá sbalit tím úžasným chlapem, který by pro ní byl ideální, ale nechá se sbalit nějakým idiotem/asociálem, se kterým je následně absolutně nešťastná, ale "děsně ho miluje".... Tím chci říct, že ženský mi přijdou extrémně schizofrenní. V tomhle ohledu je TZ nedostatečná, protože předpokládá jistou linearitu a konzistenci ženského chování a cítění. Mě se ale zdá, že v tomhle ohledu je potřeba model úplně jiný. Česky a buransky řečeno: "Já vím mnohem líp, že pro tu ženskou budu mnohem lepší partner, než ten, do koho se ona zblbne a o koho má zájem ona". Tady fandím čistě manipulativním metodám, tedy těm, kdy dokážu vzbudit zájem u ženský, která by o mě přirozeně vůbec nestála, ale já vím, že nám to bude klapat. Mluvím tady o jakési ženské antiintuici, která jí vede k atraktivním kriplům na základě nějaké animální přitažlivosti. Proč ženský nechtějí nic mít s těmi chlápky, se kterými si dobře rozumějí a jsou jejich nejlepší kamarádi? Nevěřím, že to je vždy tím, že je fyzicky nepřitahují.... Prostě jsou to husy a čekají, že z toho "pravého" se na první pohled uplně udělají... Nevěří na lásku na první pohled, ale pokud to na první pohled nejiskří, není to láska.....
6. nechám si na příště, je super, že se o tom atady diskutuje

PS. Čtu to po sobě a není mi to samotnému uplně jasné, co jsem chtěl říct. Rád to všechno vysvětlím lépe.....

zoufalec

Poeet p?íspivku : 90
Age : 50
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 10. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro paradoxman Thu Jun 12 2008, 00:56

Vem si na sebe sve nejlepsi tricko, ucesej se, pouzij deodorant, vylez na ulici a rekni par "putkam" "AHOJ!" Polovina z nich bude mit zajem se s tebou bavit a kdyz to nezvoras tak aspon jednu z tech, ktere ten den oslovis, budes mit moznost, pomoci TZ, pozvat na rande. Udelej to podle someonovych postupu a do mesice zasunes. Az ti bude ta holka spokojene lezet na rameni, vzpomen si na tyhle plky a uprimne se tomu zasmej... Teoretizovani je fajn, ale od klavesnice to nevyresis...

paradoxman

Poeet p?íspivku : 60
Age : 41
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro Krém Thu Jun 12 2008, 14:19

Zoufalče zkus nám napsat něco o sobě, kolik je ti let a s kolika ženami jsi měl dlouhodobý vztah?

Já si myslím, že to co tu předvádíš, je způsobéné tvým nepochopením žen. Samozřejmě, pochopit je nikdy nemůžem,
ale můžeme s nima jednat alespoň tak, aby docházelo k vzájemné shodě.

Já jsem jsem dlouho toužil po ženě, která by my byla rovnocenným partnerem, nejlepším přítelem, atd. Ale
prostě jsem chtěl kamaráda s vagínou a prsama.

Jenomže ženy a muži je hrozně moc liší. Např. naprostá většina žen chce chlapa, ke kterému může
vzhlížet, pro jeho úspěchy, rozhodnost, schopnost zažídit nemožné, pro jeho sebedůvěru, charisma,
atd... Jenomže, k čemu je ti třeba profesní úspěch na poli vývoje sofistikovaných algoritmů, když ve
společnosti se tvářiš uťáple a stejně si s ní o tom ani nemůžeš popovídat, protože by si tě hned zařadila
do škatulky počítačových pošuků Smile

A všechny ve vztahu zkouší, co si ještě můžou dovolit a co ne. Muž, který jim dovolí všechno
není prostě chlap. Muž, který se jí dvoří, dolejzá, doprošuje se, přednáší a píše jí o svých kvalitách
není chlap. Sám asi chápeš, že mezi galantnostní/gentlemanstvím a slizkým podlejzo-dolejzáním může
být jenom úzká hranice...

Muž, který jim splní první poslední často končí sám, protože jí chyběli ty záporné emoce,
které jí nutili o něm neustále přemýšlet a pak kladné (klidně romantické) akce, které jí zase nachvilku
zbavily možné nedůvěry. Proč ženy vydrží trpět několik let/život s naprosto ponovačným a krutým manželem
a mnohdy se nikdy nedonutí k nějakému rozhodnému kroku (pokud už se nejedná o nějaký naprosto
zoufalý čin -- sebevražda, vražda)?

TZ určitě není všespasitelná, ale ukazuje hodně dobrých myšlenek, např.: po získání telefoního čísla
nedomlouvat první rande na víkend -- to už jsem sám vyzkoušel jaká je to blbost (všechny už na víkend mají
plán). A ve chvíli, kdy voláš podruhé s novým návrhem o to víc nervóznější z možného dalšího odmítnutí
snadno se dostaneš do kladné zpětné vazby a KONEC.

Bohužel, ženy pro tebe asi nadobrou zůstanou bezduché pipiny, které na prvním místě zajímá,
jaké si zítra na sebe vezmou tričko...

Přitom jednání s nimi, balení, vztah, hádky, rozchody, to všechno můžeš brát jako svůj vlastní výzkum
v oblastni sociální dynamiky. Teď zrovna jsi objevil slepou uličku, takže se vydej jinudy!

Krém
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro SomeoneCZ Thu Jun 12 2008, 19:34

Bweru napsal:... Jestli u tohoto funguje nějaká teorie, sem s ní!
V podstatě říkáš, že už Tě přestal bavit, alias že Tvůj osobní zájem o něj klesnul pod nulu. Viz Pohybová rovnice zájmu a [2, 3]. V klidu si je prostuduj a pak podle potřeby založ novou diskuzi.


Naposledy upravil SomeoneCZ dne Thu Jun 12 2008, 19:40, celkově upraveno 1 krát
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro SomeoneCZ Thu Jun 12 2008, 19:37

zoufalec napsal:ženský mi přijdou extrémně schizofrenní
Pokud je normální, pak buď má, nebo nemá, zájem s Tebou zůstat. A pokud ho nemá a zároveň nemá nikoho lepšího... Wink
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro Anonymní Sat Jun 14 2008, 09:18

paradoxman napsal:Udelej to podle someonovych postupu a do mesice zasunes.

NLP funguje nejlépe tam, kde si nestanovíš konkrétní časovou hranici
(doporučováno je si vše říkat v přítomném čase a v první osobě - což
tady ovšem zrovna nelze.. no možná afirmace ve smyslu "cítím se, jak
zasouvám a je mi při tom blaze" Smile).
Proč si nemá člověk říkat konkrétní termín? Protože se lehce stane, že
se do něj se splněním svých cílů nevejde, stresuje se a pak následuje
zklamání ze sebe i NLP.
Ani při modlení k Bohu si člověk nemá určovat, kdy se mu co splní, jen se zaměřit na svůj cíl.

Imho si myslím, že měsíc je velmi krátká doba na takovýto zásadní přerod osobnosti.
A jak už jsem psal, ani alfa chování nemusí zaručit úspěch u žen, pokud
se jim apriori nelíbíš nebo nedokážeš udržet jejich pozornost, je to "jen" pozitivní změna sama sebe.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro paradoxman Sat Jun 14 2008, 13:58

greenhorn napsal:
NLP funguje nejlépe tam, kde si nestanovíš konkrétní časovou hranici

Jo, souhlasim. A timto se i omlouvam za svuj predchozi prispevek... byl jsem ve stredu po fotbale trochu "v nalade" a ani jsem poradne nepremyslel, co pisu Smile

Nicmene - s tim mesicem jsem to myslel tak, ze pokud clovek na sobe zacne pracovat, zmena v chovani jak jeho sameho, tak i jeho okoli (potazmo zen k nemu) se nedeje v radu let, ale mesicu. A za tim si stojim. Pokud je na tom zoufalec opravdu zle, je treba nasadit "lecbu sokem". Tzn. jak jsem psal - vybehnout do ulic a nechat se, jako sutr v potoku, omlit a ohladit a prizpusobit a prijit na to, jak prezit. Od klavesnice to nejde (vyzkouseno).

paradoxman

Poeet p?íspivku : 60
Age : 41
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty NLP

Příspěvek pro generalissimuss Sun Jun 15 2008, 13:06

greenhorn napsal:
paradoxman napsal:Udelej to podle someonovych postupu a do mesice zasunes.

NLP funguje nejlépe tam, kde si nestanovíš konkrétní časovou hranici
(doporučováno je si vše říkat v přítomném čase a v první osobě - což
tady ovšem zrovna nelze..
Nefunguje to vždy (úskalí je právě stres z "nesplnění úkolu"), ale termíny si u afirmací dávám a s úspěchem. Například "Tento čtvrtek budu zcela zdráv" v období nemoci. Docela žasnu, jak si tělo "rozpočítá" na jednotlivé dny fáze uzdravování.

Na to zasunutí bych šel oklikou. Právě proto, že se jedná o zástupný problém něčeho. Obvykle je to o egu (hodně už tu o tom psal SomeoneCZ), nebo problému "normality". Nepíchám = nejsem normální, nejsem chlap, nejsem alfa a doplňte si dále, co chcete. Posouvání sexu do polohy jiné (např. společenské uznávanosti) než je (příjemné trávení volného času, vyjádření lásky, duchovnosti, požitkářství, apod.), je cesta do pekel.

Takže afirmaci bych směřoval do sféry "V mém světě je všechno v pořádku" - viz Louise L. Hay - Miluj svůj život.
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty 100% fungujici zvysovani zajmu...

Příspěvek pro sasawhar Sun Jun 15 2008, 17:39

Postupy a usili sebeovladani jsou pouze nahrazka... tj funguji jen nekdy a vetsinou ne tam (u te slecny) kde by ste chteli nejvic...
Pokud budete misto toho venovat usili (cas snahu, studium, i trening...) do zvysovani objemu financniho prijmu (nebo podilu penize/prace) , udelate pro svou atraktivitu u vsech zen podstatne vic nez jakkoli jinak! Smile))

sasawhar
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro Bweru Sun Jun 15 2008, 20:51

Promiňte, píšete tu o TZ a jiných. Já vůbec nemám tušení co to je, kde to hledat či jak... Jsem zase mimo....! Omlouvám se! Nemám dnes dobrý den.

Bweru

Poeet p?íspivku : 10
Age : 37
Location : Liberec
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 10. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro Anonymní Mon Jun 16 2008, 00:09

Ano, finanční stabilita muže je pro úspěch u žen hodně důležitá,
zvlášť, pokud jde o ekonomky (moje okolí), resp. lépe situované nebo
společensky úspěsné ženy.
Ženy mají na finanční situaci potenciálního partnera šestý smysl.

Abych to shrnul, pro ženy jsou u muže důležité jen 3 věci:

1) Líbí se mi (tělesně, povahou, vyjadřováním, stylem života)
2) Dobře šuká
3) Má prachy


Buď tohle splňujete a když ne, žádné teorie ani pickup vám nepomůžou!
Všechno je jen věc nabídky a poptávky, nic víc. Přiznejte si to a bude vám líp.

Co se afirmací týče, konkrétní termíny si už nedávám, protože to skoro
nikdy pak nevyjde, ať se přesvědčuji, jak chci a myslím na to na 1000%.
Včetně zdraví.

Hlavní je neslevovat z alfa frame! Svět má tendenci chovat se opačně,
než je váš postoj: Nechceš holku? Máš ji mít! Ovšem jakmile se na to
chytíte a začnete opět věřit v úspěch a inklinovat zpátky k
AFC frame milého chlapce, zase dostanete od života přes držku. Pozor na to!
Takže si už dávám pozor a nepolevuji ze svého postoje.
Kdyby mi teď přišla do cesty nějaká holka, pošlu ji do háje, protože můj čas vyhrazený na jakékoliv
vztahy s koncem studia vypršel. Teď hodlám 100% času využít k výdělečné
činnosti a relaxaci (zdraví, posilka, výlety). Nic víc ani míň. Skoro bych si vsadil, že nějakou potkám, ale prostě nepovolím.

Nejvíc se mi osvědčilo být na sebe hodně tvrdý, neztrácet čas emocemi, vztahy a jet si po své linii.
Život je především boj o vlastní přežití!

@BWERU:

TZ = Teorie zájmu, autorem je (do jisté míry) Someone, viz http://someonecz.blogspot.com/
TS = The System, kniha... dá se sehnat přes P2P (DC, eMule aj.)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je zoufalec? Empty Re: Kdo je zoufalec?

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru