Ukončení rande

Goto down

Ukončení rande

Příspěvek pro Watcher za Fri Jun 24 2011, 14:21

Ahoj, následující výtažek jsem nedávno našel na jedné stránce pro ženy (mluví se spíš o prvním rande):

"Rande trvající šedesát minut (pokud jste se samozřejmě na tomto času předem společně nedohodli) pokládejte spíš za neúspěch a projev mužova gentlemanství než za příslib něčeho dalšího. A samozřejmě platí „pravidlo“, že je rozhodně lepší, když schůzku ukončíte vy, ne muž."

A tak mě napadlo jak řešíte ukončení Vy? Domluvíte se na čase předem nebo ukončíte schůzku spíš podle průběhu? Jinak předpokládám, že ono "pravidlo", aby schůzku ukončila žena, asi není rozhodně lepší Smile

Watcher

Poeet p?íspivku : 19
Reputation : 0
Points : 27
Registration date : 14. 06. 10

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Ukončení rande

Příspěvek pro SomeoneCZ za Mon Jun 27 2011, 18:39

Ano, když sympatie nejsou vzájemné, tak někteří lidé ukončí rande např. po hodině. Protože hodinu považují za slušnost a zároveň na něm nechtějí zůstávat ani o minutu déle. Ale proboha, délka rande přece není jednoznačný identifkátor zájmu!

Může totiž nastat situace, kdy člověk nemá ani tu hodinu, ale přece jen přijde, aby bylo alespoň něco. Důležité je sledovat, jak se na rande baví - viz řeč těla.

Ohledně "pravidla" nezapomeňme, že existují pravidla i třeba o homeopatikách;-)

Ohledně ukončení rande, není důležité, kdo ho ukončí. Důležité je, že pokud ho ukončí ona, tak ji nepřemlouvat, aby zůstala ještě chvíli. Viz článek o polibku.
Jinak si všimni, že uvedená věta je de-facto variací na coldreadingový trik Rainbow Ruse. Viz pokládejte spíš za neúspěch. Uvedené tvrzení totiž připouští obě možnosti - že takové rande by mohl být jak neúspěch, tak i úspěch. Takže ať už rande dopadne jakkoliv, autor/ka tvrzení se staví do pozice, ve které to mylně vypadá, jako když má vždy pravdu.

Druhá zajímavost je, že uvedené tvrzení naznačuje větší pravděpodobnost neúspěchu než úspěchu. Ale jaká je tahle pravděpodobnost? Je větší 3x, 4x, nebo 1,00001x? Nevíme. Téhle technice se říká Weasel Words.

Ve finále tak vidíme, že jde o vágní tvrzení. Ve skutečnosti jsme se nedozvěděli vůbec nic konkrétního, pouze jsme se mohli setkat s Forerovým efektem.
avatar
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : http://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

Zobrazit informace o autorovi http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru