SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jak najít chybu v postupu?

3 posters

Goto down

Jak najít chybu v postupu? Empty Jak najít chybu v postupu?

Příspěvek pro Sender Fri Dec 03 2010, 02:39

Zdravím ve spolek, prvně bych rád ocenil tenhle web, dává opravdu konstruktivní a praktický doporučení Smile
Můj dotaz bude směřovat pravděpodobně hlavně na Someona, protože se týká částečně i jeho TZ, dle který se snažim postupovat.

Úvod do situace: Před 2 lety jsem se náhodou na pracovišti setkával s jednou mladou dívkou (tenkrát jí bylo 16) a později jsem ji měl i něco zaškolovat v rámci skupiny víc lidí. Spolupráce s touto skupinou lidí trvala cca půl roku.. slečna byla jedna z několika.. nějak víc jsem si jí nehleděl, ale věděl jsem o ní.. Tenkrát práci tam dokončila, stejně jako zbytek skupiny a odešla.. Jak píšu, byla jedna z mnoha, nebavil jsem se s ní víc než s ostatníma, nebyl důvod.. kontakt jsem na ní neměl..

Nedávno jsem jí potkal náhodou na jedný akci (je jí teď 18) a sama mě poznala a odchytla, byla celkem překvapená.. Vzpomněl jsem si na ní matně po minutce, každopádně byla celkem pěkná a sympatická, tak jsem se s ní asi půl hodinky bavil.. začala se mi vcelku líbit.. Po tomto rozhovoru (fluff) jsem jí opustil a věnoval se (stejně jako ona) partě se kterou jsem na akci byl. Po nějaký hodince jsem jí potkal v jedný místnosti, odchytla si mě, chvíli jsme se bavili a pak mě začala líbat.. čemuž jsem se tehdy nabránil, pak jsem odešel zpátky a po cca. hodince se celá akce opakovala, akorát se to zredukovalo skoro jenom na to líbání.. Do třetice jsme se potkali venku před domem, kde jsme se chvíli bavili.. než jsem se jí stačil zeptat na číslo (už jsem odcházel), zeptala se mě na facebook, ten sem jí dal, rozloučili jsme se pusou a šel jsem domu..

Druhej den v poledne mi psala zprávu jak jsem dojel domu a že se omlouvá za svoje nečekaný chování... Ten den večer jsem jí odpověděl a vyměnili jsme si několik zpráv - v celkem zábavnym a odlehčenym významu s informacema kdo co dělá, měl jsem z toho celkem dobrej pocit, ptala se mě v každý zprávě na nějáký věci, nakonec mi popřála zajímavou větou dobrou noc. Konverzaci jsem ukončil první já, stejně jako jsem se snažil na akci.

Po dvou týdnech, ve kterých komentovala moje určitý příspěvky na fb (fotky atp..) a ve kterých jsem byl většinu času mimo republiku (tzn. tušila co asi dělám a že nejsem doma), jsem jí napsal krátkou zprávu jak se má a že bych s ní rád vyrazil ven (předběžný pozvání na rande). Na tu mi ještě ten den večer (psal jsem to ráno) odpověděla co dělá, zeptala se mě co dělam já, jak se mam a že souhlasí se schůzkou.

Druhej den večer (tzn. za cca. 24hod.) jsem jí napsal zprávu kde jsem okomentoval jednu její větu co mi psala, napsal jí jednou větou krátkou informaci co jsem dělal a navrhl jí termín scůzky. Tón zprávy byl odlehčenej, délka cca 5 vět, nevymykal se moc stylu předchozích zpráv.

Na tuhle zprávu už nereagovala, tzn. komunikace ustala.. já jsem víc nepsal.

Divim se, že jsem nenarazil na jednu protichůdnou reakci a že by za všim stála jedna, možná ne úplně povedená, zpráva?

Protože signály zájmu tu byly od začátku a jejich intenzita neklesala, v jednom momentě se všechno utlo..
Výčet signálu, podle kterých jsem dedukoval její zájem: Vzpomněla si na mě po 2letech - hned se semnou bavila a ptala se, při akci si na mě ihned jak mě spatřila udělala čas, po skončení akce si iniciativně vzala muj kontakt, sama se první ozvala, na zprávy reagovala rychle a ptala se na osobní věci (ve skoro každý zprávě), zajímala se o muj profil (komentáře..), po tom, co jsem jí po 14ti dnech napsal reagovala rychle a opět měla osobní otázky a souhlasila se schůzkou

Co bylo špatně? nejsem si bohužel vědom větší chyby, dle jejich reakcí to probíhalo zdánlivě OK.
- mohla způsobit rychlý konec sama jedna poslední zpráva?
- je holka mladá a rychle mění názory?
- přišla jí lepší nabídka, nebo se něčeho zalekla?

Děkuji za Vaše postřehy
Sender

Sender

Poeet p?íspivku : 4
Reputation : 0
Points : 6
Registration date : 03. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Jak najít chybu v postupu? Empty Re: Jak najít chybu v postupu?

Příspěvek pro SomeoneCZ Fri Dec 03 2010, 16:49

Pokud se slečně líbíš, je to na Tobě vidět, ale ani si nevezmeš kontakt, tak se jí to i v hlavě rozleží, a klidně jsi následně za ňoumu. Viz
než jsem se jí stačil zeptat na číslo (už jsem odcházel), zeptala se mě na facebook, ten sem jí dal, rozloučili jsme se pusou a šel jsem domu
Měl jsi po ní chtít telefon. To by ukázalo Tvoje sebevědomí, že se nebojíš odmítnutí a že se umíš jasně vyjádřit.

Facebooková komunikace ve srovnání s telefonem vypadá, jako kdybys sbíral odvahu ji pozvat na rande. Což se jí pochopitelně nebude líbit, když Ti dává natolik jasný signál, jako je polibek a ještě si na Tebe bere kontakt.

Těch 14dnů jsi ji neuháněl a tím jsi jí ukázal, že zřejmě budeš mít na výběr. Možná proto pak na schůzku kývla. Nebo jenom neměla nic lepšího na práci - uvidíš.

Jinak, ne každá slečně Ti takhle řekne ne. Pokud si usmyslí, že bys to třeba neunesl a mohl dělat scény, tak Ti to přímo neřekne. I kdyby ses rozkrájel.

Resumé: v klíčový okamžik jsi se prezentoval jako málo rozhodný a pak si v tom ještě pokračoval komunikací po facebooku - dva týdny.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Jak najít chybu v postupu? Empty Re: Jak najít chybu v postupu?

Příspěvek pro Sender Fri Dec 03 2010, 23:02

Dobrej feedback:) Trošku jsem čekal, že se chybka stala v době braní si kontaktu.. Ale vzala si ho na mě první, takže nevěděla, jestli si o něj neřeknu při rozloučení?

Takže lepší postup by byl vzít si ještě navíc telefon, zavolat po cca. tejdnu a po facebooku (pravděpodobně by si mě stejně našla a přidala) komunikovat minimálně, nebo vůbec..

K poslední větě - tim, že jsem s ní následující den komunikoval na facebooku jsem se prezentoval jako málo rozhodný, nebo to bylo pozváním až za 2 týdny?

Nejde mi moc do hlavy, proč kejvla na schůzku, ptala se na osobní věci ve více otázkách a pak ihned přestala komunikovat. Stačilo přece odpovědět negativně na pozvání na schůzku a nepsat osobní otázky, případně rovnou neodepsat na pozvání...

Myslíš, že má cenu jí ještě někdy kontaktovat?

Sender

Poeet p?íspivku : 4
Reputation : 0
Points : 6
Registration date : 03. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Jak najít chybu v postupu? Empty Re: Jak najít chybu v postupu?

Příspěvek pro SomeoneCZ Sun Dec 05 2010, 19:09

Když si brala kontakt, tak nejspíš nevěděla, jestli si o něj řekneš na rozloučenou. Ale co z takové úvahy?

Pokud je slečna normální a má zájem, tak si nebere kontakt primárně kvůli dopisování. Chce se vidět. Čím víc si s ní povídáš namísto pozvání na rande, tím víc se vzdaluješ od její představy, co od Tebe vlastně očekávala.

Stanovit konkrétní důvod, proč souhlasila se schůzkou, která se pak nekonala, to může záviset na víc nám neznámých faktorech. Třeba měla v záloze i někoho jiného, kdo jí zavolal Wink


Sender napsal:po tom, co jsem jí po 14ti dnech napsal reagovala rychle a opět měla osobní otázky a souhlasila se schůzkou
Já myslel, že jste byli na rande?
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Jak najít chybu v postupu? Empty Re: Jak najít chybu v postupu?

Příspěvek pro Sender Sun Dec 05 2010, 20:36

Povídal jsem si s ní na fb jen jeden večer - výměna cca. 4 zpráv (pak 14dní nic).. to mi nepřijde tolik..
Ne rande nebylo, bylo pouze to jedno setkání na akci..

Pak bylo po 14ti dnech klidu pozvání na rande se kterym souhlasila - při další komunikaci ohledně rande - upřesňování navrženého času přestala komunikovat..

Předpokládám, že už nemá cenu jí v blízký době kontaktovat..

Sender

Poeet p?íspivku : 4
Reputation : 0
Points : 6
Registration date : 03. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Jak najít chybu v postupu? Empty Re: Jak najít chybu v postupu?

Příspěvek pro SomeoneCZ Mon Dec 06 2010, 22:22

Aha, takže, to bylo takhle?

  1. vzala si kontakt na Tebe kontakt na FB
  2. Napsals jí 4 zprávy
  3. Pak byl 14 dní klid
  4. Pozvals ji na rande
  5. Odmlčela se, ačkoliv s ním souhlasila


V každém případě se odmlčela přesně jako když nemá kladný osobní zájem.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Jak najít chybu v postupu? Empty Re: Jak najít chybu v postupu?

Příspěvek pro Sender Tue Dec 07 2010, 01:26

Jo, takhle to bylo, ale veškerou iniciativu, kromě toho pozvání na rande utvářela první ona, proto mě ten náhlej pokles osobního zájmu překvapil..

Nebo spíš to, že už vůbec nekomunikuje, přestože byla dost iniciativní a její projev značil celkem vysokej zájem.. Podle mě musela někde nastat větší chyba, pač se mi nezdá tak rychlá ztráta.. (že by se zalekla pozvání?)

Sender

Poeet p?íspivku : 4
Reputation : 0
Points : 6
Registration date : 03. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Jak najít chybu v postupu? Empty Re: Jak najít chybu v postupu?

Příspěvek pro SomeoneCZ Tue Dec 07 2010, 10:51

No, to je lehká úloha k vyřešení - viz první odpověď. Slečna se s Tebou líbá a bere si kontakt, OK byť na FB, a Ty reaguješ 4 zprávami na FB, kde si ani neřekneš ani o rande ani o telefon, a dáš 14 dny ticha. To Tě opravdu bude považovat za ňoumu.

Ad pauza, 14 dnů bez důvodu je moc. Navíc, i s prodlevou do týdne říkám, brát si telefon. Když si vezmu telefon, tak je každé jasné, že jí chci zavolat a pozvat na rande (jistota, že mi opravdu nejde jen o přátelskou výměnu zpráv). Proto, i když se jí to nebude zdát, tak si dokáže zracionalizovat, proč jsem ještě nezavolal. FB, ICQ, mail, atd. - nic z toho tuhle vlastnost nemá. Spíš se Ti s telefonem ještě může stát, že se i ozve sama - když si čísla vyměníte a chce Tě vidět.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Jak najít chybu v postupu? Empty Re: Jak najít chybu v postupu?

Příspěvek pro ZVÍŘÁTKO_svobodne Tue Dec 14 2010, 23:53

Co se na to podívat z druhé strany?

Jsem na akci a dobře se bavím. Potkám tam někoho kdo je mi natolik sympatický, že se s ním líbám. Seženu si na něj kontakt a napíšu. Vyměníme si několik zpráv a nic. Čekám 14 dní a pak se mi podaří vyloudit pozvání na rande a zase týden nic. Proč?

Hledám-li odpovědi na otázky, dívám se na problém svýma očima. Proč obvykle nereaguji Já, když se mi někdo nabízí? Protože nemám zájem!

Považuji se za normálního zdravě sebevědomého člověka. Nemám zapotřebí se vynucovat.

ZVÍŘÁTKO_svobodne

Poeet p?íspivku : 72
Reputation : 1
Points : 49
Registration date : 16. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak najít chybu v postupu? Empty Re: Jak najít chybu v postupu?

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru