LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Goto down

LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro q za Thu Aug 05 2010, 22:53

Ahoj Sameone, generalissime a vůbec anybody interested,

stejně jako minule a předminule, mám pro vás jeden případ, se kterým může přijít jenom nice guy.

Bohužel.

Jde o slečnu z minula a z úplně prvního postu. Jestli si říkáte wtf co ten jouda zase řeší, jste na správné vlně.

Uvedení do situace (snad analyticky, bez příkras a sebeklamu): Slečna Správná mě chce. Hodně, tak trochu osudově (zda je to takto při (pseudo)rozchodu s každou, nevím, srovnání mám jen pár a z těch vyplývá, že ne). Slečna 19 let, zkušenosti nějaké má (asi dost), ale kromě jedné výjimky (já jsem druhá) nic vážného. Já si po rozchodu s ní naordinoval, že jsou i jiné holky, ačkoli takovouhle jsem teda ještě vážně nepotkal. Já 22 let. "Od doby s ní" jsem měl tři posibilní slečny v tom smyslu, že se do mě zakoukali a když jsem si skutečně uvědomil, co by z toho mohlo být, vycouval jsem (natvrdo: nevím, proč jsem je "lákal", když nebyly dost hezké/dobré. Asi že to šlo a nepřemýšlel jsem o tom?) a jednu zmíněnou jako minule. Jinak z pohledu profíků velký kulový (pár věcí, co mi zvýšily sebevědomí, pár, co mi snížily, něco jsem se určitě naučil, ale nikdy jsem do balení nešel "natvrdo" jako třeba praktikováním Rules of the Game nebo jako generalissimuss. Asi chyba.). Slečna správná mi vyráží dech pořád, chci ji vlastně taky, ale v důsledku rozchodu mám zafixováno, že pro ni nejsem dost dobrej a že by ji to po chvíli přestalo bavit. + ke všemu mi vadí každý druhý její kamarád (žárlím na něj; žárlím na ni, že jich má tolik) a skoro každý její úspěch (žárlím na ni, zase jjsem vedle ní o něco větší loser). Jednoduše si nejsem jistý sám sebou.

Za týden a kousek jedu dlouhodobě do zahraničí (rok) a vím, že vztah na dálku rozhodně nechci (po tom, co bylo před rozchodem se slečnou bych tohle už nevydýchal - asi by mi hráblo). Co budu pryč, chci mít jeden dva tři...vztahy, z nichž se aspoň v jednom nenechám sbalit, ale naopak nějakou sbalím sám. Jde o sebevědomí, o to učit se a žít (prostě se uvidí).

-----------------

Otázka tedy je co se Slečnou Správnou. Uvidím se s ní a bojím se, že udělám nějakou blbost (zachytíme se pohledem o chvíli dýl, začněme se líbat a všechno bude na hodinu/den/dva krásný, ale potom (co zmizím - a s čím (co jí řeknu?) vlastně zmizím po něčem takovým?) o dost horší). Co bude, až se vrátím, nevím. Můžu být od ní úplně vyléčený, s dospělým - pick-up - the system - hodně ryb v moři (říkejte tomu, jak chcete) pohledem na věc, stejně jako být při prvním pohledu na ni zase v tom. Nechci, aby na mne čekala. V podobné nejistotě mě jednou nechala ona a...no, stojí to vážně za prd (eufemismus). Navíc já na ni čekat nebudu (I want to see other people as mentioned above). Ačkoli v současnosti vlastně doufám, že strašně dospěju a budu pro ni (potom) dost dobrý - a tohle je pravda, kterou říkám jenom proto, abyste měli na věc co nejobjektivnější pohled, a je mi (tady na fóru Smile fuk, že to vypovídá právě o mé nedospělosti -, není to můj plán. Chci se měnit pro sebe a pak...se prostě uvidí. To, že jsou i jiné slečny, jsem si do hlavy fakt natlačil. Ačkoli zatím tam vidím jenom právě tuhle jednu.

Jde mi tedy vlastně o to, jak jí dát vědět, že na mě nemá čekat (to že to na druhou stranu "skrytě" chci je vedlejší). Hlavní pro mne je, aby byla šťastná (ano, jsem trouba ve stylu Toma z The System, kapitola "Breaking (Up)"), mám ji rád i tak. Sama, s někým jiným...se mnou někdy v budoucnu je až na posledním místě.

Takže co dělat? Řeknu jí "nevím, jsem zmatený, prostě uvidíme" a bude na mne čekat (asi). Řěknu jí "už tě nemám rád, myslím, že to nikam nevede a nikdy už spolu nic mít nebudeme" by ji asi odstřihlo, ale není to pravda a taky nekonzistentní s mým chováním v posledních pár měsících (viděli jsme se jednou) a týdnech (třikrát, z toho dvakrát za poslední týden), kdy jsem byl vlastně přesně ve stylu té první možnosti.

---------------

Pánové, prosím o radu. Nevím jakou ani jestli nějaká je. Jestli jste dočetli až sem, máte případ vylíčený tak pravdivě a komplexně, jak to jenom šlo. Hodně otevřeně, ale 100% pravdivě. Žádná věta v popisu nijak zvlášť nepřebývá a všechny (i každé slovo) skutečně říkají a znamenají to, co říkají (na tohle si dávám při psaní pozor). Chápu, že času máte všichni pomálu. Vlastně má každý. Právě proto budu hodně (hodně hodně) vděčný nejen za jakýkoli komentář, ale - kdybyste měli čas (jo, lezu vám trochu do zadku Smile i za podrobnější a delší koment/rozbor/názor/whatever. Nikoho tak "profi", jako vy, neznám osobně, proto se obracím na vás. Pivo vám ale někdy můžu koupit i tak : )

Dík.

q

q

Poeet p?íspivku : 51
Reputation : 0
Points : 67
Registration date : 30. 10. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro SomeoneCZ za Fri Aug 06 2010, 16:56

Nechci, aby na mne čekala. Navíc já na ni čekat nebudu - jelikož to nevypadá, že byste měli nějakou dohodu, že na sebe budete čekat, tak to prostě neřeš. Navíc jste se, pokud jsem to pochopil správně, viděli 4x, 2x za poslední týden. To není vztah. Prostě odjeď (chápeš, že si ji nemůžeš na rok zarezervovat a zároveň chceš i jiné, tak to nemá smysl řešit). Vím, že to zní hnusně a vypočítavě, ale chlap má větší šanci, že se znovu dají dohromady, když dá kopačky on jí - ne ona jemu.

Chceš-li to vygradovat, až se budete loučit, deji jí pusu, vezmi ji za ruce, na chvíli se jí zadívej do očí, usměj se a řekni jí: "bylo mi s tebou fajn". A jdi. V každém případě to ale není zrovna morální taktika.
avatar
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : http://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

Zobrazit informace o autorovi http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Re: LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro lubo za Fri Aug 06 2010, 17:14

q, odporúčam ti urobiť si poriadok v sebe. Neskrývaj svoju neistotu za tým že chceš aby bola šťastná. Ak si presvedčený že si pre ňu nedospelý, že jej ublížiš ak si s ňou začneš (pretože odchádzaš), že si si neistý - vo všetkom máš pravdu. Prečo sa nepozrieť pravde do očí? Veď ti to tvoje ja doslova kričí do tváre: nie, daj si pauzu, potrebujem čas, neubližuj si zbytočne. Podľa mňa všetky dôvody pre ktoré jej "nechceš ubližovať" alebo "chceš aby bola šťastná" sú iba tvoje vlastné projekcie tvojho vlastného vnútorného stavu na slečnu Správnu ale - ona ťa z nich nedostane. Tvojim problémom nie je vzťah so "slečnou Správnou", ale s "pánom Správnym" chlape. Začni na sebe makať a rozhoduj sa pre seba, za seba a kvôli sebe. A práve teraz máš na to super príležitosť.
Všetko dobré.

lubo

Poeet p?íspivku : 4
Reputation : 0
Points : 4
Registration date : 06. 08. 10

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro q za Sat Aug 07 2010, 22:57

Ahoj, díky za reakce, vážně.

lubo, vystihl jsi to přesně. Jen s tím, že ne úplně všechny důvody jsou projekce (skutečně jde mi i o ní). Většina ale zřejmě ano. Takže co se slečny správné týče, půjdu na to podle Someona - tedy neřešit to. Vztah nemáme, to vím (však jakékoli puse se bráním a odolávám . ). Ještě jednou se uvidíme, objetí se nevyhnu - na přivítanou a rozloučenou (asi až moc dlouhé a smutně romantické) prostě bývá - , ale jinak si budu dávat pozor. A jednoduše to neřešit. Jestli někoho potká, bude to fajn, ale nemusím jí to aktivně troubit do hlavy (navíc bych to asi neuměl dost přesvědčivě, protože ji vlastně pořád chci). Prostě je to její život, nemusím jí doporučovat, co dělat (zapomenout etc.).

Teď ke mě - to, že mám problém, vím (v původním postu jsem to málo zdůraznil). Že mě z nich nedostane ona, je jasné - spíš by mne vztah s ní ještě ve všem špatném, co se mnou je, ještě víc uvrtal. Můj problém je nedostatek "social skills" a zkušeností a s tím spojená těžká nejistota a nízké sebevědomí. Nejlíp tedy pomocí jednoho zlepšovat druhé a naopak.

Chci na sobě makat. Hodně. Pro sebe.

A pokud mi můžete poradit, jak začít, budu rád. Něco ve smyslu generalissima - vést si deník? Nebo se pustit do Rules of the Game? Nebo něco úplně jiného? Ten rok pryč je studijní, v USA, a chci z něho dostat co nejvíc - právě i co se týče osobního rozvoje. Chci na sobě pracovat. Jenom vlastně pořádně nevím, jak - tedy "jak", aby to mělo smysl i výsledky. To, že budu v úplně novém prostředí, kde nebudu znát nikoho (a nikdo mě) je hodně velká příležitost. Tak bych ji nechtěl promarnit. Please help tedy ještě jednou...

q

q

Poeet p?íspivku : 51
Reputation : 0
Points : 67
Registration date : 30. 10. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro lubo za Sun Aug 08 2010, 23:54

Ahoj q, strašne ťažko sa mi radí ako začať na sebe makať na diaľku. Tiež nemám sebavedomie ako by som si predstavoval a určite nie som ten mužný a sebavedomý chlap (niečo na štýl Chucka Norrisa) . Viem ti akurát povedať že bez konkrétneho a pozitívneho cieľa, ku ktorému sa chceš prepracovať sa nikam nedostaneš. Polož si otázku: "Ako si sám seba predstavujem o mesiac? O pol roka? O rok?" Urob si zoznam vlastností ktoré chceš realizovať. Určite si urob zoznam, ale zoznam pozitívnych vlastností - napr. Smelosť, rozhodnosť, úprimnosť, priamosť, ...vyhýbaj sa cieľom negatívnym (akože: nechcem byť nesmelý, nechcem byť nerozhodný - toto ťa nikam nedostane). Tiež sa pokús vlastnosti vystihnúť čo najkonkrétnejšie - čiže žiadne že: "chcem byť sebavedomý" - to je strašne všeobecné, nič presné o zmene to nehovorí - radšej si tento cieľ formuluj ako "Odvaha pri zoznamovaní sa s novými ľuďmi", alebo "Rozhodnosť pri odpovedaní na otázky". Takže prvý krok podľa mňa: Pozitívne a konkrétne ciele. Budeš robiť malé kroky, ale budú to kroky dopredu a to najlepšie - budeš si ich môcť overiť a skontrolovať, či ich napĺňaš. Potom si môžeš dať ďalšie ciele .
Inak z vlastnej skúsenosti ten denník je ultra účinná vec - odporúčam tri sloupce "1. Udalosť, ktorá sa stala", "2. Moja reakcia na túto udalosť", "3. Reakcia, ktorú vyskúšam pri najbližšej príležitosti". Ak sa cez deň ocitneš v situácií, v ktorej nebudeš úplne spokojný so svojou reakciou alebo správaním môžeš si to zapísať a vytvoriť si nový model správania. Tento si otestuješ a buď bude pre teba OK, alebo si urobíš lepší .Ak budeš k sebe úprimný a budeš naozaj písať pravdu do každého stĺpca, budeš prekvapený ako ľahko ti to pôjde. Pôjde ti to čoraz rýchlejšie pretože som presvedčený že potrebuješ iba presvedčiť svoju myseľ že vie všetko čo potrebuje. Len sa prosím ťa príliš nepozoruj - tá skutočná zmena väčšinou príde až potom, čo na svoju snahu o zmenu úplne zabudneš .
Všetko dobré!

lubo

Poeet p?íspivku : 4
Reputation : 0
Points : 4
Registration date : 06. 08. 10

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro SomeoneCZ za Mon Aug 09 2010, 13:28

1. Co se týče Rules of the Game, apod. zapomeň na Pickup - myslím, že jak na blogu, tak i na fóru, je dostatek příkladů, které ukazují, jak se Pickup plete - kdyby už nic jiného. A motivace nejsou znalosti.

2. Nedostatek "social skills" není hlavní problém. Alespoň pokud chápeme skill skutečně jako dovednost, jejíž učení a aplikování si uvědomuješ.

3. Tvůj hlavní problém je, že jsi příliš ohleduplný a že jsi ochoten vidět šanci i tam, kde není, nebo kde nemá smysl ji řešit. Když to navíc zkombinuješ s tím, co by bylo nejlepší, dostáváš takový popis cílové situace, které nelze dosáhnout. Anebo Tě dostává do nejistoty, což Tě dále deptá.

Potřebuješ se naučit vyhodnotit, kdy to nikam nevede, kdy nemá smysl se snažit, a přestat se každou takovou ženou zabývat jako partnerkou do vztahu. A vyrovnat se s tím, nedělat si výčitky a nemít z toho pochyby*. Mimo jiné Ti to poskytne víc času na rozvíjení "social skills", kde se Ti dostane použitelné zpětné vazby - tj. u žen, které mají zájem. Jen to nepřehnat do opačného extrému, aby se z Tebe zase nestal asociální živel.

*Např. nejistota o které jsi psal, jak Tě v ní nechala, to jsou ve skutečnosti pochyby o tom, jestli má cenu na ni myslet, protože ji chceš, ačkoliv řekla ne (byť ne třeba přímo). Umět si říci, "nemá to smysl", a jít dál Tě takové nejistoty zbaví. A i kdyby ses spletl, tak se díky tomu budeš vůči ní chovat sebejistě. Či-li, pokud zbytečně nespálíš mosty, Tvé šance by v případě omylu byly lepší, než kdybys ji stále zvažoval jako možný cíl.

Protože Tě zřejmě dosavadní zážitky a zkušenosti nenaučily, kdy se nesnažit, potřebuješ zapojit logiku k tomu, abys poznal, jak si u (libovolné) ženy stojíš (viz odkazy 1, 2). A v tom u Pickupu nehledej pomoc, protože Pickup "funguje" na víře.
avatar
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : http://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

Zobrazit informace o autorovi http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Re: LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro q za Sat Aug 14 2010, 23:11

Zdravím a ještě jednou díky za reakce.

Aktualizace situace: se Slečnou (Správnou?) jsem se dnes viděl. Rozloučil jsem se přesně ve stylu "nevím, uvidíme, začíná mě to štvát, že odjíždím", za což bych si teď nafackoval, protože mi to přijde trochu needy - věc, kterou nesnáším. Nesnáším. Lepší by bývalo bylo ji ani neobejmout a odejít. Pusu na mně neloudila, koukat do očí (hodně zblízka) si nechala, ale aktivně to nevyhledávala, smutné řeči nevedla, jestli se uvidíme i zítra (včera při domluvě dnešní schůzky jsem se zmínil, že budu v dosahu) se neptala. Na jednu stranu jsem rád, že to tak neprožívá. Na druhou z toho vyvozuju, že někoho potkala, panikařím, myslím na ni, připadám si opět jako loser.

Co z toho vyplývá? Tohle
SomeoneCZ napsal:Tvůj hlavní problém je, že jsi příliš ohleduplný a že jsi ochoten vidět šanci i tam, kde není, nebo kde nemá smysl ji řešit. (...) a přestat se každou takovou ženou zabývat jako partnerkou do vztahu
bych si měl opakovat každý den hned ráno. Zvlášť část "nemá smysl ji řešit" - tohle je naprosto, naprosto přesné. Viz aktuální situace.

Právě teď nemám čas TZ studovat, ale musím se k ní vrátit. Článek "Výše zájmu" jsem nikdy pořádně neprošel, potřebuju se k němu vrátit. V praxi několikrát potvrzený dojem zájmu nestačí, je potřeba si všímat víc.

-----

S tím mým hlavním problémem máš tedy Someone pravdu, má ale ještě hlubší vrstvu, která mi vztahy - nejen se slečnami - ztěžuje. S tím "nedostatkem social skills" jsem se vyjádřil strašně neurčitě. Můj hlavní problém (který jako hlavní skutečně cítím) je konverzace. S tímhle přišla na fóru už kdysi Lucie, trochu se v ní vidím. Nemám žádný problém s navázáním konverzace s kýmkoli, třeba úplně cizím, něco se vždycky najde. Nejsem ale z lidí, co se dokáží bavit o čemkoli s kýmkoli po neomezeně dlouhou dobu. A není to jenom s holkama, s kamarády mám stejný problém. Je to už od dětství, nedostatek kontaktu s vrstevníky.

Dost často mi všechno, co říkají ostatní (Slečna, kamarádi, kolegové) přijde hodně hodně zajímavé, rád poslouchám. Když mluvím já, pokud nemám zrovna dost dobrý den (vzácné, ale jsou), kdy jsem prostě vtipně ukecanej, připadají mi moje řeči děsně nudné. A průběhu konverzace se to zhoršuje, rádoby povzneseně (přitom jsem jen prostě nudný) se mi příčí říkat banality, tak radši mlčím a nebo říkám ještě nudnější věci. Jednu dobu jsem to řešil tím, že jsem sbíral zážitky (sport, akce, jakákoli "práce")...abych o nich po tom mohl mluvit. No, pustilo mě to, hlavně proto, že mi tenhle naplněnější život začal vyhovovat. Nesbírám už zážitky, abych o nich mluvil, prostě žiju. Ale nudný jsem pořád. To, že bych někdy měl rád holku, se kterou se dá komfortně mlčet je jenom zástěrka. ano, bylo by to fajn, ale ne vynuceně - napřed se musím naučit mluvit, potom až mlčet.

Nedostatkem "social skillls" (a s nimi spojenou nejistotou a nízkým sebevědomým) jsem tedy myslel svoji nudnost a nezkušenost + neschopnost konverzovat.

Z téhle situace jsem viděl východisko právě v pick-upu. Mít co nejvíc sociálních interakcí, odpozorovat, o čem se lidi baví a "vymluvit se". Ono to člověk ale asi může dělat i tak. Pick-up bych měl právě jako motivaci jít do toho skutečně naplno.

Jak se z toho tedy dostat jinak? Jak přestat být nudný mlčenlivý člověk??? (pozn.:jinak konverzace mě zajímá i teoreticky...taková obsese někoho, kdo ji nezvládá.)

-----

lubo, s tím deníkem je to vážně fajn nápad. Udělat si třeba jednou týdně čas na review (jako třeba v Get Things Done), do kterého přidat i sociální interakce a situace je dobrý nápad, jak se zlepšit. Plus základní funkce deníku - dostat problémy pryč z hlavy, na papír. Líp se na ně pak reaguje, když je v hlavě větší klid (třeba tohle psaní na fóru má kromě rad od profíků pro mne i terapeutický účinek : )

q

Poeet p?íspivku : 51
Reputation : 0
Points : 67
Registration date : 30. 10. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro SomeoneCZ za Mon Aug 16 2010, 21:06

Docela mi to přijde, jako že se snažíš dosáhnout dojmu nenucené konverzace násilným způsobem, namísto toho, aby ses prostě uvolnil.

Přestal bych se stresovat dosažením nějakého konkrétního cíle a šel se do společnosti jenom pobavit, pokecat se známými. Předpokládám, že studijní pobyt se neobejde bez nějaké párty Wink A když se nebudeš orientovat zejména na pobavení slečen, ale pokecáš víc s pánskou částí, tak pro ně nebudeš vypadat, jako kdybys slečny lovil pro to, abys nějakou měl. Což na ně působí sympaticky.
avatar
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : http://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

Zobrazit informace o autorovi http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

deník

Příspěvek pro generalissimuss za Wed Aug 18 2010, 17:13

q napsal:Něco ve smyslu generalissima - vést si deník?
Naprosto základní věc. Díky deníku jsem na úrovni, která byla pro mne dříve totální sci-fi.
avatar
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro q za Thu Sep 23 2010, 05:29

Ehm, mám další problém, tentokrát trochu živějšího charakteru.

Úvodní tvrzení: Hodně se kamarádím s děvčaty. Samo mám i "male friends", ale zdá se mi, že "friend girls" převažují (http://www.csfd.cz/film/251700-kamos-k-pohledani/ - mám podobný problém, jako Paul Rudd. Mám dojem, že nemám skutečně dobré kamarády a svým nejlepším přítelem si taky nejsem úplně jistý). Z toho zatím jednou vyplynula totální katastrofa, kdy já čekal kamarádství, ona vztah a oba jsme to potom dlouho rozdýchávali. Od té doby si na to snažím dávat pozor a jsem občas i hyperparanoidní. Better safe than sorry.

Nyní v novém působišti se to zdá se děje znovu. Mám kolem sebe tak tři děvčata, se kterými se chci kamarádit, ale bojím se, aby ony nečekaly něco víc a nakonec to neskončilo strašně. Je vůbec možné mít přátele opačného pohlaví? Mám 2 opravdu dobré kamarádky, kde jsi jsem jistý, že to jde. Potom další jednu nebo dvě, které jsou zadané a tedy taky "bezpečné".

Nevím, co dělám špatně, asi jsem prostě automaticky milý a ony všechno interpretují tak, že tím dělám svůj "move". Ale mně prostě jen vyhovuje být s nimi, přátelit se a tedy být milý.

Máte někdo "friend girls"? Případně - pokud se tady na fóru vyskytují i děvčata - "friend boys"? Jak si je udržujete, rozvíjíte vztah s nimi a přitom ne v romantickém smyslu slova? Jak se vlastně liší trávění času s "friend girl" a s holkou, o kterou mám zájem? Mám dojem, že to nerozlišuju, chovám se v obou situacích podobně a to mě tahá do průšvihu. Mám být hraně za blbce, chovat se jako idiot, jenom proto, aby se do mě nezakoukaly? Mám si vymyslet přítelkyni (nebo líp nějakou stálou si sehnat)?

Další problém je, kde hledat holku, se kterou bych měl romantický vztah (terminus technikus). Je jich tu tolik, ale čím víc jich znám, tím jsem vybíravější. Navíc po vztahu se slečnou, o které toto téma původně bylo, se sice přestávám zamilovávat předem, ale zase se mi líbí každá druhá (reakce na několikatiměsíční brainwashing ve smyslu: "je jich (tam venku) tolik, nějaká bude určitě lepší než...říkejme jí Annie").

------------------------
Druhý problém je akutnější. Seznámil jsem se s jednou hodně fajn slečnou, říkal jsem si, že by z ní byla super kamarádka - vtipná, drzá, umí mluvit, její přátelé jsou hrozně prima. V pátek jsme se viděli poprvé naživo a strávili večer spolu s jejími kamarády. A skončili spolu v posteli. Ne, že by proběhlo úplně všechno, ale hranice kamarádství jsme nechali pár mil za sebou.

Nejsem si jistý, co to znamená. Nepřipadalo mi, že bych ji nijak přitahoval a po celý večer jsem byl ten nejnudnější člověk ze všech vůbec. Možná jsem ten večer byl potom jen jedinný kluk v okolí, co já vím. V pátek spolu máme jít do divadla, možná tam budou nějací další lidé, ale spíš to vypadá, že ne. Prý jestli chci, můžu vzít s sebou nějaké svoje kamarády. (co tím myslí?)

Jsem z toho solidně zmaten, protože nevím, co si myslí a co očekává. Byla to jen jednorázová věc, která se nebude opakovat nebo hledá vztah?

- docela si spolu rozumíme, fajn se s ní mluví. Někdy jsem i vtipný, až sám sebe překvapuju.
- docela určitě s ní nechci mít vztah. Je to, ehm, otázka fyzické přitažlivosti, řekl bych.
- jak to proboha udělat, abych se s ní mohl kamarádit (je to opravdu zajímavá holka, od které se můžete hodně naučit a užít si po cestě dost legrace), nechodit s ní a přitom si ji nijak zvlášť nenaštvat - tak, abychom mohli být přátelé.
- jak to proboha...ještě jednou, když je tu riziko, že si každou moji pozitivní akci vyloží tak, že mám o ni zájem?

Žjova, mám dojem, že zase jednou směřuju do pěkného průšvihu a nevím, jak ven. Být "nice guy" má i jiné nevýhody, než to, že nemůžete najít holku. Taky jich můžete mít až moc.

Těším se na reakce. Náhledy a názory zkušenějších. Klidně mně seřvěte . )

q

Poeet p?íspivku : 51
Reputation : 0
Points : 67
Registration date : 30. 10. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro q za Thu Sep 23 2010, 06:05

Hmm, napadá mne, že bych měl konečně skutečně důsedně prostudovat pohybovou rovnici zájmu. Je to otázka času, bohužel - nezvládám ji teď nastudovat dostatečně podrobně na to, aby mi poskytla objektivní pohled na situaci a tedy i podklady pro rozhodnutí o dalším postupu.

q

Poeet p?íspivku : 51
Reputation : 0
Points : 67
Registration date : 30. 10. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro Petra za Thu Sep 23 2010, 23:36

No tak tou hyperparanoiou už asi někdy trpím taky Very Happy
Mám vyloženě analytický mozek a vždy jsem si rozuměla více s chlapama než se ženskýma. Navíc ač teda se líčím (a ráda - mě to i baví), tak jsem přecijen přírodní typ a pindání o kosmetice mě fakt nebere. A o vlastní tvůrčí činnosti co na xichtu vyvíjím .. zase se mnou žádná diskutovat nebude. S vařením či dietami taky vědu nedělám.. prostě většinou nemám tyhlety typické ženské starosti.

v práci kde byl mužský kolektiv (já jediná žena) jsem byla jako ryba ve vodě, ale bohužel jen do chvíle než se mi rozvádějící se kolega svěřil "že jen rozptyluji a že nemůže pracovat" .... no jo, já si říkala už předtím, že mu nějak až moc září očička, když se se mnou baví

Teď naopak jsem v téměř ženském kolektivu (z 23 lidí jen 3 chlapi). Měla jsem z toho obavy, že nebudu umět s děvčaty správně "slepičácky kvokat", a vpodstatě se naplnily - kamarádku tu nemám. Z těch tří chlapů je jen jeden ve věku nad 50 let, takže s tím se bavím normálně.
S ostatníma dvěma raději vůbec. Jednak jsou ještě v tom "testosteroňáckém" věku, jednak jeden z nich je můj přímý nadřízený a jednak ten druhý je duší ženská - typická slepice. On se i s těma ženskýma baví jako slípka - s ním si fakt nemám co říct. On má i chůzi jako ženská -- a nebaví se vůbec s chlapama, jen se ženskýma.

Když tak zrekapituluju svůj život, tak jsem nikdy žádného ryze kamaráda neměla, pokaždé se to zvrtlo. A to dokonce i když jsem schválně ( v minulé práci) se bavila pouze s chlapem co už dělal při důchodu (bílé vlasy, 64 let, šest vnoučat, jeho dcera starší než já) v domnění, že takhle je to v suchu --- výborně se s ním kecalo, chodili jsme spolu na oběd, já si mnula ruce, že tohleto je to pravé ořechové a navíc, že mě kolegové nebudou moct pomlouvat že s ním mám bůhvíco. Bohužel .. asi po půl roce už byl tak šíleně zamilovaný, že to z něj úplně teklo - i kdyby mi to nakrásně neřek, začal se chovat trapně, .. no a kolegové mě pomluvili tím více (prý chodím s dědkem co mě sponzoruje, jsem vypočítavá mrcha). To byla parádní ostuda, protože právě ti kolegové si toho všimli dřív než já confused

Taky jsem si hodně dlouho myslela, že jsem jednoho FAKT kamaráda-muže našla. Byl to spolužák z fakulty, nejlepší kámoš kluka co jsem s ním chodila v prváku. S klukem jsme se po roce rozešli, ale ten jeho kámoš zůstal kámošem po celou dobu a musím přiznat že s ním jsem se cítila naprosto uvolněně, VĚDĚLA JSEM ÚPLNĚ TUTOVĚ že tam není žádný erotický náboj. Je to vtipný, chytrý, hezký .. úplně super kluk.
Tak to šlo celé roky, až jsem jednou spala-nemocná a on mě v tom spánku tak krásně jemně nežně a starostlivě přikryl dekou aby mi nebyla zima ... no a přitom si povdechl a vyloženě mlsně mě pohladil po zadku What a Face Pak seděl vedle mě a koukal na mě. Já dělala dále že spím, nikdy jsme o tom nemluvili a on se jinak taky dál choval pořád stejně.
Pak mi po letech sdělila nějaká holka co ho chtěla sbalit, že prý jí řekl, že má smůlu, protože je zamilovaný do mě a mě mít nemůže, protože jsem chodila kdysi s jeho nej kámošem (stejně si ale myslím, že si to tutově vymyslel aby se jí zbavil !!)
No a před pár lety jsem projížděla městem kde jsme studovali, tak jsem se u něj zastavila samozřejmě na návštěvu, a on zrovna bydlel v bytě s nějakým chlapcem (a měli z postelí udělané letiště !!! What a Face ) Na nic jsem se ho neptala, neprobírali jsme to a když si to tak zpětně v hlavě probírám, tak myslím, že by i mohl být homosexuál. Ale jistě to nevím a hlavně to nehodlám řešit. Je to úplně fuk. Pro mě je to pořád ten stejný člověk a to co jsme spolu prožili zůstává. Škoda že nás teď dělí stovky kilometrů.
A jestli teda jsme byli úplně čistí kamarádi, to nevím a nikdy se to nedozvím, protože ptát se nebudu. Ale asi jo. Je to člověk , kterého jsem objímala, tančila s ním, spala na jedné posteli a nikdy jsem necítila žádnou touhu aby nastalo "něco dál a víc".

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Další problém je, kde hledat holku, se kterou bych měl romantický vztah (terminus technikus).

- nehledat, čekat (popřípadě "čekat hledáním" Very Happy ) - najde se časem sama, to romantično se asi hledat nedá, zkrátka buď nastane nebo nenastane


------------------------
Druhý problém je akutnější. Seznámil jsem se s jednou hodně fajn slečnou, říkal jsem si, že by z ní byla super kamarádka
-
podle toho co píšeš bych řekla, že měla prostě ten den chuť na sex a bylo jí celkem jedno s kým, zkrátka jsi byl po ruce --
a byl jsi neznámý (ty ostatní už možná ozkoušela Very Happy )


Prý jestli chci, můžu vzít s sebou nějaké svoje kamarády. (co tím myslí?)
- No coby ? Přeci, že to nemáš brát jako rande.


Byla to jen jednorázová věc, která se nebude opakovat nebo hledá vztah?
- spíše to první, ale klidně se může situace i opakovat,
pokud vztah hledá, ale ty rozhodně nebudeš ten na koho by mířila (maximálně jako poslední záchrana přinejhorším, kdyby už nesnesitelně "tikaly biohodiny", nebo by z nějakého jiného důvodu zrovna vztah nutně potřebovala)- docela určitě s ní nechci mít vztah. Je to, ehm, otázka fyzické přitažlivosti, řekl bych.
- jak to proboha udělat, abych se s ní mohl kamarádit (je to opravdu zajímavá holka, od které se můžete hodně naučit a užít si po cestě dost legrace), nechodit s ní a přitom si ji nijak zvlášť nenaštvat - tak, abychom mohli být přátelé.
buď v klidu a buď sám sebou, a přestaň nad ní přemýšlet nebo se do ní nakonec zamiluješ (zacyklíš se v myšlení)

co jsi popsal zatím na vztah ani na zájem o vztah nevypadá


A nepřemýšlej nad tím "co dělat aby se do tebe kámošky nezakoukaly", tak ať se klidně zakoukají, přej jim to, vždyť je to hezké, ač neopětované. Pokud jsi holku úmyslně nesváděl, pak NEJSI ZODPOVĚDNÝ za to že ona se třeba zamiluje.

Jestli existuje přátelství mezi mužem a ženou, tak to teda ale vážně nevím. Mám o tom pochybnosti.
Ale asi spíše neexistuje než existuje (statisticky podle mých osobních zkušeností).

Petra

Poeet p?íspivku : 78
Age : 38
Reputation : 3
Points : 85
Registration date : 14. 08. 10

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro q za Fri Sep 24 2010, 02:00

Petra napsal:

Prý jestli chci, můžu vzít s sebou nějaké svoje kamarády. (co tím myslí?)
- No coby ? Přeci, že to nemáš brát jako rande.


Ha, kéž by!!!!! To bych vážně chtěl, jenže dnes mi píše, jestli mě má vyzvednout chvíli před představením (do toho divadla zítra jdeme, zřejmě nikdo jiný, protože nikdo nechce - a i už když navrhovala, "že pokud chci vzít nějaké kamarády, pokud chci", bylo z toho trochu cítit, že se ptá jenom tak pro slušnost. Taky říkala, že nechce, abych se cítil, že musím jít...no ale já chci prostě vidět to divadlo, tak jsem jí odpověděl, že vůbec, že to chci vidět - což si zase posibilně mohla interpretovat jako můj zájem. Doprčic, že jsem se na to divadlo nevybodl. Konec dlouhé závorky.) nebo jestli ještě dřív, že udělá něco k jídlu... (slyšíte to v tom? !!!)

Bože, tohle vypadá na rande, na které nechci jít. Hodně hodně akutně - jak jí dát co nejšetrněji vědět, že LSBF (let's just be friends)? Dát jí najevo svůj názor? Protože já se s ní chci kamarádit, ale ne s ní nic mít. Bude zklamaná a naštvaná, to je jasné, ale nějak to jít musí.

Začínám být ještě paraniodnější a asi si budu muset všechny děvčata, kromě omezeného počtu - těch, o které mám zájem - držet pořádně od těla. Damn. Slepičácky kvokat mě docela baví.

q

Poeet p?íspivku : 51
Reputation : 0
Points : 67
Registration date : 30. 10. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro q za Fri Sep 24 2010, 02:12

A ještě:

Petra napsal:Pokud jsi holku úmyslně nesváděl, pak NEJSI ZODPOVĚDNÝ za to že ona se třeba zamiluje.

Zdá se mi, že mám právě problém s tím úmyslným sváděním - skoro to nedělám, většina děvčat se do mě prostě zakouká a v okamžiku, kdy si toho všimnu (obvykle mi to chvíli trvá, ale začínám se trénovat) na to buď reaguju a rozvíjím (posouvám hranice směrem k romantickému vztahu) nebo - jako teď - panikařím a snažím se dostat ven (není úplně platné pro aktuální situaci, protože v té jsem prostě mohl říct ne...ale zas tak často po mě někdo takhle nevyjede + osamění + nepřemýšlení o důsledcích => máte to).

q

Poeet p?íspivku : 51
Reputation : 0
Points : 67
Registration date : 30. 10. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro Petra za Sun Sep 26 2010, 16:39

q napsal:A ještě:

Petra napsal:Pokud jsi holku úmyslně nesváděl, pak NEJSI ZODPOVĚDNÝ za to že ona se třeba zamiluje.

Zdá se mi, že mám právě problém s tím úmyslným sváděním - skoro to nedělám, většina děvčat se do mě prostě zakouká a v okamžiku, kdy si toho všimnu (obvykle mi to chvíli trvá, ale začínám se trénovat) na to buď reaguju a rozvíjím (posouvám hranice směrem k romantickému vztahu) nebo - jako teď - panikařím a snažím se dostat ven (není úplně platné pro aktuální situaci, protože v té jsem prostě mohl říct ne...ale zas tak často po mě někdo takhle nevyjede + osamění + nepřemýšlení o důsledcích => máte to).


S tím si nelam hlavu, řekla bych že nad tím moc přemýšlíš.
Na tom není nic špatného, když se do tebe některá zakouká i když ty zrovna po ní netoužíš. Však to zase přejde, tak co ? Je to celkem normální, občas se to prostě stát může. Mi se to stávalo jen v mladém věku, kdy jsem začala sexuálně žít a začala jsem se tedy k opačnému pohlaví asi i jinak chovat.
Zmizelo to když jsem odešla z VŠ kolejí. Asi to bylo i tím, že tam bylo hodně mladých lidí pokupě, byla zábava, všichni se chtěli párovat, hormony se bouřily.... prostě když má člověk "chlupaté myšlenky" tak takové situace spíše přitahuje.


jak jí dát co nejšetrněji vědět, že LSBF (let's just be friends)? Dát jí najevo svůj názor? Protože já se s ní chci kamarádit, ale ne s ní nic mít. Bude zklamaná a naštvaná, to je jasné, ale nějak to jít musí.
- podle mě bude zklamaná když se s ní nevyspíš. Řekla bych že tahleta chce od tebe jednorázový sex, potřebuje si pohladit ego.
Po té posteli není důvod proč byste nemohli být kámoši. Nebuď domýšlivý, tahle baba nechce tebe, chce si pouze o tebe zvýšit pocit, že je přitažlivá. A řekla ti to taky dost jasně, nevím co furt řešíš. Proč ta panika ?
Když budeš panikařit, může se ti taky stát že se zacyklíš v myšlení, se do ní zamiluješ, a budeš to mít ! Very Happy Ona není připravena na vztah.

Petra

Poeet p?íspivku : 78
Age : 38
Reputation : 3
Points : 85
Registration date : 14. 08. 10

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro q za Mon Sep 27 2010, 05:23

Hmm, tak rande/nerande jsem přežil. Při každé stěží dvojsmyslné větě nebo akci jsem s sebou sice cukal a vůbec jsem byl nervózní, ale jak se zdá...je to v suchu : )

Domýšlivý jsem, přemýšlím taky hodně - a většinou ke škodě věci. S tím zacyklením - nikdy mne takováhle spojitost nenapadla, nebo spíš nikdy jsem to neuměl pojmenovat, ale je to asi pravda. Přestávám nad tím přemýšlet, začínám se s ní kamarádit a jdu koukat kolem sebe po jiných slečnách a "čekat hledáním" . )

Dík za nezávislý pohled!

q

Poeet p?íspivku : 51
Reputation : 0
Points : 67
Registration date : 30. 10. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro q za Sun Nov 28 2010, 17:43

Ha! All wrong! Slečna je do mne přece jen zamilovaná a já jsem zase jednou v háji.

q

Poeet p?íspivku : 51
Reputation : 0
Points : 67
Registration date : 30. 10. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro Petra za Mon Nov 29 2010, 01:16

q napsal:Ha! All wrong! Slečna je do mne přece jen zamilovaná a já jsem zase jednou v háji.

za to si ale můžeš sám, měl ses s ní hnedka zkraje vyspat a mohls mít od ní pokoj.
I když žádná tragedie to není. Je zamilovaná, tak jí to přej, však to zas časem přejde.
Petra

Poeet p?íspivku : 78
Age : 38
Reputation : 3
Points : 85
Registration date : 14. 08. 10

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro q za Mon Nov 29 2010, 02:18

Hmm oprava/update: zřejmě ne zase tolik. Po dnešním dost upřímném rozhovoru jsem kamarádi a nic víc. A vypadá to, že ji to přejde docela brzo. Viděl jsem to moc tragicky . )

q

Poeet p?íspivku : 51
Reputation : 0
Points : 67
Registration date : 30. 10. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro Petra za Mon Nov 29 2010, 19:41

q napsal:Hmm oprava/update: zřejmě ne zase tolik. Po dnešním dost upřímném rozhovoru jsem kamarádi a nic víc. A vypadá to, že ji to přejde docela brzo. Viděl jsem to moc tragicky . )


jistě, však to taky není žádná láska, když to vpodstatě vychází z uraženého ega,
a zamilovanost přejde nejrychleji když je oboustranná... otázkou je kdy přejde jednostranná, když objekt zůstává dále nedostupný, ke "konzumaci nedochází" .... Rolling Eyes
Ale ta chuť tam u ní bude, nechceš se s ní přecijen vyspat ?

Petra

Poeet p?íspivku : 78
Age : 38
Reputation : 3
Points : 85
Registration date : 14. 08. 10

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro q za Thu Dec 02 2010, 17:33

Ke konzumaci došlo (víceméně - a rozebírat to nebudu). Mno chuť, pokud nějaká větší je, bude muset přejít i tak.

q

Poeet p?íspivku : 51
Reputation : 0
Points : 67
Registration date : 30. 10. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: LTR etc. - plese help & comment as much as you can : ) (česky)

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru