SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"ženy nevedia, čo chcú, no nedajú pokoj kým to nedostanú"...(a ak to dostanú, tak je to zle)

Goto down

"ženy nevedia, čo chcú, no nedajú pokoj kým to nedostanú"...(a ak to dostanú, tak je to zle) Empty "ženy nevedia, čo chcú, no nedajú pokoj kým to nedostanú"...(a ak to dostanú, tak je to zle)

Příspěvek pro Peter Thu Apr 15 2010, 20:28

Zdravím všetkých baličov a odborníkov na vzťahy Smile

Mal by som na vás jeden dotaz.

Mám kamaráta, ktorý mal ročný vzťah s priateľkou. Bol z nej hotový, takže nechcel o ňu prísť. Preto jej takmer všetko toleroval. Stále sa snažil na sebe niečo zmeniť (zdokonaliť sa) len pre to, aby bola ona s ním spokojnešia (lebo ako vieme, ženy si vždy nájdu niečo, čo im na nás vadí, aj keď by to mala byť sebamenšia hovadina). Jeho priateľka bola celkom fajn dievča, taký samostatnejší typ. Nikdy nemala problém niekoho zkritizovať, ak jej niečo vadilo.

Pokiaľ viem, nerobila to nikdy povýšeneckým spôsobom, vždy len vecne poznamenala, čo jej prekáža. Bola však veľmi hrdá a tak sa niekedy stalo, že ak sa naštvala, tak sa otočila na mieste a išla preč, alebo poslala môjho kamoša domov, alebo mu povedala, nech urobí ako myslí on. On si to všetko príliš bral a tak sa po každej, čo i len malej kritike z jej strany, cítil vinný a utápal sa v žiali a snažil sa v sebe nájsť chybu, aby ju mohol napraviť, pre "pokoj v rodine".
A tak sa časom stalo, že sa bál mať vlastný názor. Bál sa prevziať iniciatívu, bál sa ju za skritizovať alebo na ňu nakričať, ak ona spravila často aj niečo, čo sa mu nepáčilo. Ale on, idiot, vždy držal hubu a ešte sa aj z toho obviňoval. To všetko robil pre to, aby nemala dôvod ho za nič kritizovať, lebo len vtedy mal pocit, že ho bude milovať.

A tak prišiel o seba samého, o svoje ja. Prestal sa venovať svojim koníčkom, už nebol taký veselý ako predtým, na každý negatívny podnet od hocikoho reagoval podráždene, prestal sa stýkať s niektorými kamarátkami (aby jeho buchta nežiarlila), jednoducho prestal robiť úplne všetko. No najmä to, čo jeho buchte na ňom občas prekážalo (aj keď nešlo vždy o výhrady k jeho povahe, ale iba k tomu, že zareagoval veľakrát tak, ako sa jej nepáčilo.)

Nakoniec sa z neho stal niekto, kto vlastne nemal chyby. Odstránil zo seba všetko, čo jej vadilo. A nakoniec mu povedala, že je to strašné, keď ho nemá za čo kárať, že je nudný. A vtedy prišiel za mnou a sťažoval sa mi, ako on na sebe kvôli nej celý rok pracoval a ona mu nakoniec povie, že síce mu celý čas vyčítala jeho "chyby", ale vlastne nechcela, aby sa ich všetky odstránil....

tak na čo potom ženy chcú tie chyby na chlapoch odstrániť, ale keď k tomu dôjde, tak sú nespokojné?

Čítal som na margo tohto zaujímavý "vtip" alebo ako to nazvať:
V jednom meste vznikol obchod , v ktorom si može každá žena kúpiť svojho muža. Má 6 poschodí a kvalita mužov rastie s každým poschodím. Ale je v tom jeden háčik : akonáhle žena vyjde na vyššie poschodie , nemože už zísť nižšie , len odísť východom bez možnosti návratu.
A tak vchádza prvá žena s vážnym záujmom o kúpu muža.
Na prvom poschodí vidí tabuľku " Títo muži majú prácu " No to je niečo, moj bývalý nemal ani prácu - pomyslela si žena , ale pozriem sa, čo je vyššie.
Na druhom poschodí bol nápis. " Muži tu majú prácu a majú radi deti. " Pekné , ale pozriem sa co je vyššie.
Na treťom poschodí si bola ceduľka. " Muži tu majú prácu, majú radi deti a sú neskutočne pekní." No čím dalej tým lepšie- pomyslela si - ale vyššie , to už musí byť..
Na štvrtom poschodí si mohla prečítať. " Muži tu majú prácu, majú radi deti, sú neskutočne pekní a pomáhajú pri domácich prácach." Sladké, ako sladké...ale skusím ešte o poschodie vyššie.
Na piatom poschodí bolo napísané. " Muži tu najú prácu, majú radi deti, sú neskutočne pekní, pomáhajú pri domácich prácach a sú diabolsky dobrí v posteli." No to je neuveritelné, priamo zázrak - pomyslela si žena- ale keď je to tak skvelé tu, čo musí byť o poschodie vyššie!?!
A na šiestom poschodí si veľmi prekvapená žena prečítala. "Na tomto poschodí už nie sú žiadni muži. Poschodie bolo postavené ako dokaz toho, že vám ženám proste nejde vyhovieť.

Všetci dobre vieme, že vzťah je aj o kompromisoch. Že nie je možné zachovať všetky svoje vlastnosti a návyky, treba sa jednoducho v niečom prispôsobiť aj tomu druhému. A rovnako aj vieme, že nech je ten druhý dokonalý ako chce, vždy nám na niečom bude vadiť. A ženám neskôr už aj tá samotná "dokonalosť" ak ju chlap náhodou dosiahne. Okamžite sa stane nudným, nezaujímavým a žena si ho prestane vážiť.

Zaujímavé citáty od jedného chalana z jeho blogu, ktoré získal vlastným pozorovaním
- "Muž by sa nemal trápiť tým, čo ženy tvrdia, že chcú. Mal by predovšetkým vedieť, čo chce on."
- "Typická vlastnosť žien je potreba meniť, pardon, vylepšovať. Typická reakcia muža s nejasnou predstavou o sebe je prispôsobiť sa. Je to akoby vám niekto povedal, že si máte osoliť polievku a vy si ju osolíte aj bez ochutnania. Takýmto spôsobom budete jesť presolenú polievku. Ale čo si kto navaril, to si aj zje."
- "Náchylnost k harmonii je smrtelná. Každý vztah potřebuje období na očištěni vzduchu. Ženy si neváží mužů, kteří nezápasí férově. Jestliže muž tiše zuří a zneužívá toho k udržení smíru, nedokazuje tím svoji lásku k ženě – dokazuje pouze, jak moc nemá rád sebe. Žena může rychle ztratit úctu k muži, který si opakovaně rozepíná košili a ukazuje, kam se má vrazit nůž."


Už som sa rozprával s mnoho ženami na tému, aký by bol ich ideálny muž. A mám pocit, že sú pekne náročné. Muži, ak sa nenarodia presne s tými vlastnosťami, ktoré tá jeho vyvolená chce, tak majú čo robiť, aby mohla byť s nimi spokoná.
Naopak sa pýtam, či má zmysel sa im vôbec prispôsobovať (nie však vo všetkom!!!), ak to nevedia oceniť.
Ženy vám vedia vymenovať rad vecí, čo im na chlapoch vadí, čo by mal všetko vedieť a ak z toho chýba už aj malé množstvo, tak sú chlapi pre nich chudáci, ktorí za to nestoja. Sú však oni také "dokonalé", aby mohli nám na oplátku aj niečo hodnotné zo seba ponúknuť?

Mi chlapi až tak nároční nie sme. My ak máme ženu, s ktorou sme maximálne spokojní, tak nemám pocit, že by sme mali hľadať ešte niečo lepšie, alebo nikdy netvrdíme, že "mám skvelú priateľku...až tak moc, že mi lezie na nervy"...

Môj kamarát to už vzdal. A keďže ja nechcem dopadnúť ako on, tak sa vás pýtam na názor: "naozaj ženy nevedia, čo chcú?" "A ako to má potom medzi nimi a nami klapať?"..."do akej miery je možné zachovať si svoje JA a zároveň sa vedieť vo vzťahu aj prispôsobiť?" "Stoja vôbec ženy za to?

Vopred dík za vaše názory. Wink

Peter
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

"ženy nevedia, čo chcú, no nedajú pokoj kým to nedostanú"...(a ak to dostanú, tak je to zle) Empty Re: "ženy nevedia, čo chcú, no nedajú pokoj kým to nedostanú"...(a ak to dostanú, tak je to zle)

Příspěvek pro SomeoneCZ Thu Apr 22 2010, 16:12

Osobně si myslím, že je zavádějící, nechat se vtáhnout do hledání odpovědi na otázku, jestli ženská ví, co chce. Máme tu fakta:

  1. Když se jí budeme snažit vyhovět, co to jde, skončí to špatně - třeba tak, jak jsi napsal.
  2. Lze se naučit, co zájem zvyšuje a co ho snižuje. A tím se pak řídit.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru