SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mohou časové prodlevy vést ke ztrátě zájmu?

4 posters

Goto down

Mohou časové prodlevy vést ke ztrátě zájmu? Empty Mohou časové prodlevy vést ke ztrátě zájmu?

Příspěvek pro operaLover Mon Mar 29 2010, 18:49

Ahoj,

zajímaly by mě vaše zkušenosti s časovými prodlevami mezi schůzkami a jejich praktická aplikace během vztahu. Já sám i přes svůj věk (23 let) z jistých důvodů trochu nezkušený, nicméně se z jasného nice-guye snažím propracovat někam dál... Jako jednu z věcí při balení se snažím o časové rozestupy. Obvykle dávám 7 dní do kontaktu (podrobněji viz dále). Bohužel mi teď přijde, že v konečném důsledku se tyto časové prodlevy obrátily proti mě.

PŘÍPAD 1
(spíš pro dokreslení situace, nemá to cenu zde řešit)
Dívka 22 let, studentka VŠ, introvertní, tichá. Ona zpočátku vysoký zájem, asi po týdnu nereagování (moc mě nezaujala) sama píše sms, ptá se zda něco bude. Zájem měla. Nakonec pár schůzek proběhlo (detaily jsem tady popisoval pod starým nickem), bohužel se propojily jednak moje časové prodlevy + příprava na zkoušky ve škole, kdy jsem prostě nemohl, takže prodlevy asi byly delší než jsem chtěl sám.

Mezitím nějak kontakt přes sms, já sám často odpovídám na (balicí) smsky až další den ráno. Dostal jsem odpověď ve smyslu, že když píše tak čeká odpověď ještě ten den, kdy sama napíše. Já bez reakce, další den posílá dlouhý omluvný e-mail a navrhuje schůzku, kde se mi chce omluvit. Nijak jsme to neřešili, pak ještě asi jedna schůzka, nakonec jsme se delší dobu během zkouškového neviděli (fyzicky jsme vždycky skončili u francouzáků + nějaké dotyky), už jsem neviděl perspektivu, o prázdninách jsem sám navrhnul, že budeme kamarádi.
Když jsme se bavili o vztahu, tak zmínila, že jí vadilo, když jsme se dlouho neviděli (ve smyslu že ztrácí pocit zamilovanosti).

SMS: Ona odpovídala obvykle do 2 hodin, já tak 1 den.

PŘÍPAD 2
(čerstvý případ)
Dívka 21 let, studentka VŠ, veselá, otevřená, hravá. První setkání - poslední večer školní akce, povídáme si a líbáme se. Ráno před odjezdem jsem si řekl o číslo.

Ozývám se za 7 dní a zvu ji do čajovny. Nemá čas, nabízí schůzku jindy a jinde. Její návrh odmítám, nemám čas. Sama nabízí přesun jindy (pondělí), mezitím si s ní ještě trochu hraju, ale za +-2 dny jí píšu, že souhlasím. Pondělí nakonec nevychází, přesunujeme to tedy na neděli v tom týdnu. Nakonec tedy rozestup od prvního kontaktu 14 dní.

Ve čtvrtek další týden volám, pozvání do divadla na sobotu. Sešli jsme se, po divadle z její iniciativy chodíme po městě, líbání, dotyky, vše ok. Nechal jsem si rukavice u ní v kabelce, během neděle výměna vtipných sms o vrácení, zve mě na schůzku v pátek. To nemohu, nabízím proto setkání ve čtvrtek ve škole.

Nakonec ji potkám náhodou už v pondělí, nějak se jí nechce do pusy na uvítanou (můj dojem), pospíchá na hodinu. Později uvedla, že byla ten den hrozně unavená. Tak jsem ji jen pozdravil a nic dál neřešil. Nakonec čtvrteční schůzka z mojí strany z časových důvodů zrušena. O víkendu "blahopřeju k svátku", kdy je v kalendáři přezdívka, co jsem jí vymyslel. Nakonec ji zvu na pátek = rozestup necelých 14 dní (dřív nemůžu) oslavit zkoušku, ona nemůže, je celý víkend pryč (to jsem věděl, jen jsem nevěděl, že odjíždí už v pátek, což byla podle mě pravda.)

V sobotu během tohoto víkendu mi volá, zve mě znovu na chatu s jejími přáteli na další víkend. (Ptá se, zda s tím počítám. Původně mě pozvala už dříve v divadle.) Potvrdil jsem to, navrhnul jsem jí ve čtvrtek, aby šla se mnou nakupovat a do kina. Předběžně ano, nakonec už jsem ji chtěl vidět, tak jsem jí neplánovaně zavolal v pondělí ve škole a zašel s ní na oběd. Znovu líbání, doteky, vše se zdá ok. Loučíme se, říkám (možná chyba, vím): "Tak jsme domluveni na tu chatu tehdy a tehdy, a ve čtvrtek ještě jak se nám bude chtít")...

Ve středu volám, že toho musím hodně zařídit a tak se mi to moc nehodí + upřesňuji něco ohledně odjezdu. Taky se jí moc nechce ve čtvrtek (má do večera školu, což celkem chápu), takže to bere a já souhlasím.

Ve čtvrtek dopoledne mi píše, jestli bychom se mohli sejít k odjezdu dříve než ostatní. Souhlasím, sejdeme se, vše zpočátku vypadá ok, pár polibků. Ptám se, zda pojede za měsíc na chatu s mými kamarády, říká něco ve stylu "uvidíme". Pak zeptá, jestli tam pojedou nějaký hezcí kluci, něco v tom smyslu. Trochu mě to překvapilo, přetočil jsem to neutrálně do legrace. Během povídání ještě zmíní jednu hloupou historku, že mi něco vzkazuje nějaká její kamarádka (která byla přítomna situaci, kde jsem se mírně ztrapnil na sportovním kurzu).

Odpovídám: "Tak ať mi to přijde (kamarádka) říct do očí."

Pak se sejdeme s jejími kamarády u autobusu. Od té doby je jako vyměněná. V autobusu ji pohladím po noze, spí nebo spíš asi dělá, že spí, nereaguje. Prakticky se mnou nepromluví, baví se s kamarády. Poblíž chaty se rozhodnou s kamarády ještě vyjít na nějakou horu šíleným terénem (na který jsem aspoň já nebyl připraven). Málem jsem se tam ve svých botách párkrát zabil, nicméně to nijak nekomentuji a jdu. Ona se svými kamarády, jeden z nich, je vcelku nice-guy, dlouhou dobu kamarád, který by ji rád sbalil. Půjčuje jí rezervní bundu a ponožky, já to nijak nekomentuji a neřeším (sám nemám co bych jí nabídnul místo toho a vlastní jí za takové chování opravdu nepůjčím). Cestou zpátky se mě zeptá něco ve stylu, jestli to jde v těch botech, nestěžuju si a odpovídám ve stylu "v pohodě, dobrý". Dá mi pusu.

Pak setkání s dalšími kamarády v chatě, moc se mě ani nesnaží představit, ostatní se mezi sebou znají, prostě úplně na hovno víkend. Se mnou se prakticky nebaví, povídám si spíš s jejími kamarády a kamarádkami. Sami se vidíme snad jen ráno po vstávání v koupelně, první den mě pohladí a obejme, nic s ní zatím neřeším a neptám se jí. V neděli ráno se mi omluví, že si mě tam pozvala a nebaví se se mnou. Odpovídám něco ve stylu, že jsem aspoň poznal nový lidi (asi blbost, no).

O pár hodin později se jí zeptám: "Proč jsi mě sem pozvala?" a pak "Jestli se něco změnilo od doby co jsi měl pozvala do odjezdu..."

Nakonec mi řekla, že chápe, že mám hodně práce, ale že to bylo pro ní moc dlouhý, že vždycky když jsme se viděli, tak 3-4 dny že se těšila, pak že mně postrádala a pak jí na tom přestalo záležet (není to doslovný překlad, ale počet dní a "přestalo záležet" sedí). A že je ráda, že to beru jako chlap, něco v tom smyslu, pak mě pohladila po ruce. Tak jsem se zeptal, zda je to definitivní a ona že jo, tak jsem jí řekl "Škoda pro obě strany.." a tak jsme se rozešli.

Teď den poté mi ještě poslala sms, že jsem si tam něco zapomněl (což je pravda), jestli to chci předat a že se moc omlouvá.

Doba odpovědi na SMS: ona 0,5 - 1 den, já 0,5 - 1 den

Závěrem dodávám, že jsem určitě udělal i další chyby, o některých vím. Jen jsem nečekal takový konec, když to předtím relativně vycházelo. Myslíte si, že samotné časové prodlevy mohly vyvolat ztrátu zájmu? Nebo tam spíš bude hrát roli ještě něco jiného (někdo další, atd.)?

__________________________________
1/ Myslíte si, že je v případu 2 nějaká šance na to ji ještě sbalit? Pokud ano, jak byste postupovali vy?
Napadá mě, že pokud budeme při předávání zapomenuté věci sami, mohl bych ji zkusit políbit... nebo něco jiného?

2/ Jak zacházet s časovými prodlevami v dlouhodobém vztahu - když pominu první rande, jsou situace, kdy se potřebuji domluvit dopředu (divadlo, cokoliv plánovaného dopředu) a nemůžu si hrát na nejistotu. Na druhou stranu, když spolu jdeme potřetí a vše vypadá ok, tak je asi zbytečný čekat 7 dní než jí znovu napíšu. Jak na to?

3/ Co s SMS? Používám pravidlo tak půl dne před první odpovědí. Ale jak s dalšími odpověďmi? Otázky ohledně sms dám do samostatného vlákna, s tímhle moc nesouvisí.


Díky všem za odpovědi.

operaLover

Poeet p?íspivku : 1
Reputation : 0
Points : 3
Registration date : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Mohou časové prodlevy vést ke ztrátě zájmu? Empty Re: Mohou časové prodlevy vést ke ztrátě zájmu?

Příspěvek pro SomeoneCZ Tue Mar 30 2010, 20:30

Obecně vzato, cca týdenní pauza je na začátek, pak se zkracuje. Jak jinak byste se dostali do společné domácnosti, kdybyste na ni měli čas jen jednou za cca týden? Wink

K sms, jistě není nutné dělat dojem poslušného psíčka, ale prodleva 1 den (bez dalšího background info) nemá ospravedlnění. To se potom není co divit, že to pro druhou stranu vypadá, jako kdyby upadal zájem, nebo se zkoušela jakási taktika (což muže být viděno jako předstírání něčeho, co není, a zájem jde dolů).

Případ 1
Nemuselo být jenom prodlevami, ale také na Tobě mohlo být celkově vidět, že Tě nebere. Tak proč by potom s Tebo měla chtít zůstávat, když si to uvědomila? Viz bod zlomu.

Případ 2
Souhrnné poučení - když doopravdy nemáš moc času, je blbost k tomu ještě přidávat předstíranou časovou vytíženost. Pak to opět vede k bodu zlomu.

Cca týdnní pauza má nafingovat, že jsi vytížený něčím zajímavým a zabránit chování zamilovaného štěněte, které má svůj čas jenom na páníčka. Když jsi vytížený přirozeně, není co fingovat => proto nepřidávat.

Možná preventivně, ale další informace k sms jsou tady.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Mohou časové prodlevy vést ke ztrátě zájmu? Empty Re: Mohou časové prodlevy vést ke ztrátě zájmu?

Příspěvek pro Fifty-fifty Wed Mar 31 2010, 11:33

"Časová vytíženost" je podle mně nejčastěji blbě interpretovaná část TZ (a také nejvíce shazovaná).

Podle mně je to část opodstatněná, ale ke správnému použití je třeba praxe nebo aspoň dobře vyvinutý selský rozum. Mohou časové prodlevy vést ke ztrátě zájmu? Icon_smile

Fifty-fifty

Poeet p?íspivku : 14
Reputation : 0
Points : 16
Registration date : 18. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Mohou časové prodlevy vést ke ztrátě zájmu? Empty Re: Mohou časové prodlevy vést ke ztrátě zájmu?

Příspěvek pro Salamander Sat Apr 03 2010, 12:40

Jak je to vůbec s prodlevami co se týče internetové komunikace? Dejme tomu na ICQ, FB. Seznamku neřeším, tam se prostě přihlásím jednou za 3 dny a tím je hotovo, ale na FB jsem každý den a pokud si toho slečna všimne, tak spolu s faktem, že jí otálím odpovědět, mi přijde, že její zájem klesá. Má tedy smysl dělat třeba den dva prostě mrtvé brouka, než odpovím (myslím tím zprávu ne chat, ten nepoužívám), nebo je to v tomhle případě něco jiného?

Salamander

Poeet p?íspivku : 3
Reputation : 0
Points : 3
Registration date : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Mohou časové prodlevy vést ke ztrátě zájmu? Empty Re: Mohou časové prodlevy vést ke ztrátě zájmu?

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru