SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale…

4 posters

Goto down

Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale… Empty Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale…

Příspěvek pro Albert Mon Sep 14 2009, 20:24

Ahoj,

asi je to mimo téma, přesto by se mi hodil nezávislý názor související s nalezením slečny správné a otázce dalšího vztahu s ní.

Já: 25 let, VŠ, z velkého města, za sebou pětiletý vztah, s balením a seznamováním nemám problém, za sebou mám desítky různých schůzek, mám spousty přátel, u žen jsem žádaný. Ona: o tři roky mladší, taky VŠ, ze stejného města, vztah přede mnou žádný neměla.

Byli jsme spolu rok, rozešli jsme se před půlrokem v dobrém a v klidu, dále spolu přátelíme, občas se vidíme, stýkáme se i s našimi rodinami.

Na rozchodu jsme se oba shodli, jako přátelé si výborně rozumíme apod., ale vztahu něco chybělo – především jsem měl pocit, že ona potřebuje nabrat více zkušeností a mít i jiný vztah, navíc mi na ní vadilo pár věcí. Jenže ona je naprosto jedinečná v tom, že: je sebevědomá, má to srovnané v hlavě, bude výborná matka, není žádná roznožka, nenechá si nic od nikoho nakukat, není naivní, je srovnaná sama se sebou, je to holka do nepohody, zkrátka to má v sobě.

Teď jsme se viděli po delší době a mě to k ní zase táhne. Mimo jiné i z důvodu, že jsem po rozchodu profiltroval opravdu hodně holek a je to bída – ona je prostě jedinečná, odpovídá slečně správné, jak je zde popsána, a k tomu má spousty dalšího (je např. opravdu velmi pěkná Smile).

Nevím, co s tím. Je to ženská, s kterou bych klidně strávil celý život – tím, jak to má srovnané v hlavě a jak je skvělá pro vztah. Navíc mezi námi funguje to skvělé přátelství, a to je základ každého dlouholetého vztahu - zamilovanost opadne, přátelství zůstává. Tohle vám řekne každý, kdo je třeba 20 let v spokojeném partnerství (manželství). Mám ale pocit, že jsem tuhle slečnu správnou našel příliš brzo a že bych měl ještě získávat zkušenosti a poznat více ženských (byť jsem žádnou jinou podobnou nepotkal a nejsem si jistý, jestli potkám).

Díky za váš názor/pohled/radu

Albert
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale… Empty Re: Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale…

Příspěvek pro Lvíče Mon Sep 14 2009, 22:55

A ty věci, které ti na ní vadily? A to něco, co tomu chybělo?

Nechci unáhleně soudit, ale mám dojem, že jen chceš něco, co jsi ztratil, právě proto, že už to nemáš, což je dost přirozená a typická reakce.

Lvíče

Poeet p?íspivku : 94
Reputation : 4
Points : 52
Registration date : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale… Empty Re: Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale…

Příspěvek pro Albert Tue Sep 15 2009, 12:41

Vadil mi nedostatek společných zájmů, jsem činorodý člověk a ona zájmy téměř nemá. Vadily mi některé její povahové rysy (např. tvrdohlavost, ale fakt pořádná).

Chyběla tomu ta pravá zamilovanost, která se nedostavila ani po roce chození (a to z obou stran). Máme se velice rádi, ale bylo to bez zamilovanosti a takové té jiskry.

„mám dojem, že jen chceš něco, co jsi ztratil, právě proto, že už to nemáš, což je dost přirozená a typická reakce“ -> Máš pravdu, tohle je typická reakce v podobné situaci. Já ji ale z čista jasna neztratil, zkrátka jsme se domluvili, že to nemá cenu, a v klidu jsme to rozpustili, když jsme k tomu rozhodnutí dospěli.

Ani ale nevím, jak to funguje mezi dvěma bývalými, kteří se normálně dále přátelí a vídají (s předchozí ženskou jsem se rozešel ve zlém (podváděla mě poměrně drsným způsobem)). Třeba jsou ty úvahy „co to zkusit znovu“ běžné, protože přitažlivost mezi bývalými, kteří si navíc nic neudělali, je stále.

Každopádně mám opravdu pocit, že můj problém spočívá v tom, že: ona je slečna správná, je to baba pro život, která to má v hlavě srovnané a je pro pevný vztah skvělá vs. jsme příliš mladí a každý by měl ještě něco poznat + ty věci, které mi na ní vadí.

Albert
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale… Empty Re: Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale…

Příspěvek pro SomeoneCZ Tue Sep 15 2009, 13:00

Albert napsal:Vadily mi některé její povahové rysy (např. tvrdohlavost, ale fakt pořádná).
vs.
Albert napsal:ona je slečna správná, je to baba pro život, která to má v hlavě srovnané a je pro pevný vztah skvělá
Sám vidíš, že tu něco nehraje. SlS není pořádně tvrdohlavá, ale zná potřebu kompromisu ve vztahu. Vypadá to, jako když popisuješ dvě povahově různé osoby a přitom mluvíš pouze o jedné. Jakoby sis něco/koho idealizoval Wink Předpokládám, že na tom má podíl i ten rozchod ve zlém.

Chladně řečeno, není to jediná žena, kterou bys mohl považovat za slS a ještě jste se do sebe mohli zamilovat. Od čeho možná podvědomě couváš, je fakt, že to bude nebude jen tak. Zatímco tady to díky klidnému rozchodu vypadá tak nějak bez práce...
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale… Empty Re: Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale…

Příspěvek pro Albert Tue Sep 15 2009, 14:24

Nemyslím, že to nehraje. Mám ten názor, že ženská, pokud s ní mám mít trvalý a pevný vztah (což chci a hledám), musí mít nějaký balík vlastností (nesmí být roznožka, musí být sebevědomá, musí to mít srovnané v hlavě, musí sdílet stejné životní hodnoty jako já apod. – což tahle holka, kterou řeším, splňuje a to mě k ní přitahuje). Tohle je důležité a podstatné.

Jestli už je tvrdohlavá nebo třeba - ale to je jen příklad - nemá ráda zvířata (byť já je rád mít můžu), podle mě pro vztah samotný není tak podstatné. Byť mi přirozeně tyhle její nedostatky mohou vadit a může to být překážka. Jinými slovy - mohu potkat babu, která má společné zájmy, se kterou si rozumím apod., ale v hlavě to srovnané nemá, je roznožka apod., takže nikdy s ní pevný a trvalý vztah nevytvořím.

S (částečnou) idealizací máš asi pravdu, předchozí baba se zachovala jako ****, takže pro mě objev normální holky byl zázrak. Je ale pravda, že za poslední dobu jsem byl na rande s cca 30 ženami, některé byly hezčí, s některýma jsem měl více společného, ale prostě v sobě neměly to, co tahle holka.

„Od čeho možná podvědomě couváš, je fakt, že to bude nebude jen tak. Zatímco tady to díky klidnému rozchodu vypadá tak nějak bez práce...“ -> Prosím, zkus mi tuhle myšlenku vysvětlit, nejsem si jistý, jestli tomu rozumím správně.

Díky.

Albert
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale… Empty Re: Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale…

Příspěvek pro hokejista666 Wed Sep 16 2009, 11:10

Tvoje úvahy mi zní jako úvahy ženy po třicítce, které ujíždí vlak, a shání partnera se kterým bude mít děti ..... .
Na tohle jsi fakt trošku mladý a Tvoje bývalá slečna taky. Nesnaž se to dát znovu dohromady, garantuji Ti, že jediným výsledkem bude rozchod, tentokrát bolestivý a nepříjemný a tedy i ztráta kamarádky.
Nezapomeň, že ač na ní píšeš ódy, jak je skvělá a dokonalá, je to stále jen ženská, a ona emoce k životu potřebuje, tedy emoce ve vztahu a jednoho hezkého dne by Ti utekla s prvním chlapem, který v ní ty emoce vzbudí. V lepším případě Ti uteče dřív, v horším případě Ti uteče později. Je to mladá holka, opravdu nečekej, že tohle má šanci na dlouhodobý úspěch... .
A 30 žen? Až jich bude 300, tak si stěžuj Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale… Icon_wink.
Aby měla Tvoje dušička pokoj, můžeš jí navrhnout, že pokud budete za 10 let oba sami, že to dáte dohromady Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale… Icon_lol, za 10 let to totiž bude realističtější než teď, teď jste fakt na vztah založený na přátelství a pragmatismu moc mladí ... .
hokejista666
hokejista666

Poeet p?íspivku : 202
Reputation : 4
Points : 33
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale… Empty Re: Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale…

Příspěvek pro SomeoneCZ Wed Sep 16 2009, 17:55

Od čeho možná podvědomě couváš, je fakt, že to bude nebude jen tak. Zatímco tady to díky klidnému rozchodu vypadá tak nějak bez práce...
Za poslední dobu jsi byl s cca 30 ženami na rande, ale s žádnou to nebylo ono. A pochybuji, že na rande šla každá, kterou jsi oslovil. Či-li, dočkal jsi se i odmítnutí. Pokud bys byl na tom tak dobře, že bys měl byť jen jedno rande obden, tak si budeš stěžovat? Ne, tak si budeš vybírat a ne toužit po bývalé. Z toho mi vychází, že poslední dobu znamená několik měsíců.

Úvodem jsi psal, že jsi u žen žádaný. A teď, pokud jsem někde neudělal chybu, to konfrontuješ s faktem, že se už několik měsíců nedaří najít odpovídající partnerku. A přitom to s tou konkrétní bývalou vypadalo tak dobře. Jako kdyby se za ní stačilo zastavit a rozumně se domluvit, že prostě budete pokračovat dál, jako by se nic nestalo. A tím pádem nezažiješ další měsíce frustrace z neúspěšného hledání... Na jednu stranu si můžeš logicky uvědomovat, že to k tomu bohužel patří, na druhou stranu zažitý neúspěch Tě může demotivovat v dalším hledání.

Nemluvě o tom, co napsal hokejista.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale… Empty Re: Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale…

Příspěvek pro Albert Wed Sep 16 2009, 20:41

OK, chlapi, díky za názor a rozbor, máte oba pravdu, je to přesné. Pomohlo mi to si to ujasnit. Ještě jednou díky.

Albert
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale… Empty Re: Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale…

Příspěvek pro ZVÍŘÁTKO_svobodne Wed Sep 23 2009, 12:43

Jen se zeptám kdo ukončil ta randeta? Slečny už na další nešly, nebo ty jsi neměl zájem?

ZVÍŘÁTKO_svobodne

Poeet p?íspivku : 72
Reputation : 1
Points : 49
Registration date : 16. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale… Empty Re: Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale…

Příspěvek pro Albert Sun Sep 27 2009, 22:35

Ve většině případů jsem už neměl zájem já. Pozoruju, že s přibývajícím věkem a zkušenostmi rostou nároky Smile

Albert
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale… Empty Re: Našel jsem slečnu správnou a chodil s ní, ale…

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru