Dominance

Goto down

Dominance

Příspěvek pro Lvíče za Thu Mar 12 2009, 12:38

Moje zkušenost je, že velká (možná drtivá) většina holek je povahou submisivní a dominantní chování muže je velmi přitahuje. A to nejen v posteli (držet jí při sexu zezadu ruce za zády a druhou rukou za vlasy a většina holek slastí šílí), ale i v běžném životě a rozhovorech. Problém je, že dominantním a očekávaných chováním od chlapa je většinu věcí sám iniciovat - oslovení, návrh rande, polibek, sex. A právě tehdy se role automaticky a očekávaně obrací - do dominantního postavení se dostala ona, protože ona rozhodne, jestli ano nebo ne. Jak tenhle rozpor v hlavě (nebo i prakticky) řešíte?

Lvíče

Poeet p?íspivku : 94
Reputation : 4
Points : 52
Registration date : 04. 10. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Dominance

Příspěvek pro SomeoneCZ za Thu Mar 12 2009, 14:14

No, a co kdybychom řekli, že sebevědomé ženy přitahují sebevědomí muži? Sebevědomý muž sice může být kdykoliv odmítnut, ale chová se v souladu s faktem, že ví, že je pro ni dost dobrý a že ho tedy nebude odmítat, aby si pošolíchala ego. Protože pak se role neobrací, ale zůstávají stále stejné.

Ono už taky záleží, co se z Tebe stalo a jaké ženy Tě akceptují. A tady to přechází do druhého postu o aroganci.
avatar
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : http://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

Zobrazit informace o autorovi http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Re: Dominance

Příspěvek pro Traffic za Thu Mar 12 2009, 18:50

Nevím, jestli postavení ženy v takové situaci můžeme pokládat za skutečně dominantní jenom kvůli tomu, že má možnost volby (odmítnutí). Dominantního člověka [ve vztahu] chápu jako toho, který věci iniciuje a je aktivní. Na tom druhém (v tvém příkladu ženě) pak samozřejmě záleží, jestli bude spolupracovat, ale jenom tenhle fakt podle mě nestačí na to, aby se dalo mluvit o dominanci.

Zaujalo mě, co se píše v "The Juggler Method"; možná to s tím tak trochu souvisí. Např. při oslovení a seznamování hodně lidí používá otázek, aby se udrželi v konverzaci s targetem. Ačkoli se říká, že kdo klade otázky, vede konverzaci, stavíme ale toho dotazovaného určitým způsobem do dominantní pozice, protože on je v tu chvíli ten, o koho je zájem a je mu to patřičně dáváno najevo. Podle Jugglera je lepší "jít příkladem"; tedy sám začít mluvit o sobě, o svých pocitech ("make statements") - skutečně vést - a je logické předpokládat, že pokud ten druhý má zájem, připojí svůj pohled na věc, případě se sám zeptá (protože je mu předložen materiál).

Možná tedy záleží spíš na tom, jak k té "dominantní" akci přistoupíme.

Traffic

Poeet p?íspivku : 38
Age : 34
Location : Praha
Reputation : 0
Points : 25
Registration date : 05. 07. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Dominance

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru