SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sbalení x svedení, 1.meta, 2.meta ..., Američanky x Češky

2 posters

Goto down

Sbalení x svedení, 1.meta, 2.meta ..., Američanky x Češky Empty Sbalení x svedení, 1.meta, 2.meta ..., Američanky x Češky

Příspěvek pro zoufalec Thu Dec 11 2008, 10:06

Rád bych si ujasnil několik pojmů. Co je to sbalení/sbalit? A co je to svedení/svést? Je mezi nimi plynulý přechod nebo mají striktně oddělené významy? Nebo je to skoro totéž?

Sbalení (= pick up?) - mám to chápat jako oslovení, navázání kontaktu a první úspěšné uzavření? Získání telefonu, mailu.
Svedení (= seduction?) - mám to chápat jako pokračování sbalení, ale kam až? K líbání, muchlování (čili navození stavu, kdy je skoro jisté, že to skončí sexem), ke skutečnému sexu (co když se mi nepostavil, takže vniknutí nebylo?) nebo snad až k dlouhodobému vztahu? Čili se zeptám: Svedl jsem např. ženskou, když jsem se s ní vášnivě líbal, ale pak už jsem jí nikdy neviděl?

Asi je zbytečné to tak hluboko zkoumat, ale pro správné pochopení problematiky považuju za zásadní vědět, v jakých pojmech se vlastně bavíme.

Další dotaz, zná někdo, co přesně reprezentují které mety? V amerických filmech/seriálech to občas slyším, že někdo ochutnal 1.metu, zastavil se na 3.metě apod. Nikde jsem ale zatím nezjistil, co která meta představuje, já bych dal dohromady jen 3 - líbání, muchlování=osahávání, soulož.

Při této příležitosti jsem si vybavil, že jsem kdysi kdesi četl o rozdílu v procesu svádění mezi Češkami a Američankami. Matně si vybavuji, že dva kroky byly přehozené a byl tam rozdíl také v délce trvání jednostlivých fází. Konkrétně bohužel už nevím.

Snad jen rámcově (podle mých pozorování), že Češky vyžadují před jakoukoli tělesnou aktivitou na můj vkus až moc dlouhé líbání. U Američanek by to mohlo být naopak (líbání je pro ně intimnější než osahávání), ale nemám zkušenost, doufám že to někdo uvede na pravou míru. Vysvětlilo by se tím třeba pár "nedostatků" pickupu (made in USA).

Také jsem u Češek nepozoroval něco jako v pickupu popsaný odpor na poslední chvíli. Pokud jsem se dostal do stádia vášnivého líbání, k sexu vždy došlo, a pokud ne, vždy tomu předcházely konkrétní vnější zábrany (menstruace, obecně nepřijatelné místo, reálné časové indispozice atd.). Prostě nevzpomínám si na případ, kdy by si to ženská na poslední chvíli rozmyslela. Ale nemluvím o mladých holkách <20, s těma nemám zkušenost, tam jsem se nikdy nedostal ani k líbání (pokud mi paměť slouží).

zoufalec

Poeet p?íspivku : 90
Age : 50
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 10. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Sbalení x svedení, 1.meta, 2.meta ..., Američanky x Češky Empty Re: Sbalení x svedení, 1.meta, 2.meta ..., Američanky x Češky

Příspěvek pro Eivind Thu Dec 11 2008, 16:23

Možná budeš překvapen, ale na tohle téma proběhnul už někdy v padesátých letech seriózní antropologický výzkum. Autorem je Ruth Benedictová. Konkrétně je to tedy o rozdílech ve vnímání sexuálních signálů mezi dívkami v USA a ve Velké Británii. Když totiž ke konci války pobývali američtí vojáci v GB, věnovali se samozřejmě balení místních holek. A zajímavé na tom bylo, že britky považovaly chlapce z USA za "příliš rychlé a hrubé", kdežto američani britské holky za "příliš povolné". Závěr byl v tom, že jak píšeš, existuje asi dvacet fyzických sexuálních signálů seřazených od nejmenší intenzity (pohled) po nejvyšší (soulož). Jenže každá kultura může mít jiné pořadí těchto signálů. V USA má polibek kulturně poměrně nízkou sexuální intenzitu, patří do běžného přátelského styku. Naproti tomu ve Velké Británii (a patrně to platí i pro většinu Evropy) má líbání už velmi blízko k pohlavnímu styku. Když tedy americký voják naléhal na to, že dotyčnou políbí, dívka byla postavena před dilema. Buďto ho odmítla, anebo už se rozhodla, že se s ním vyspí. Z toho vznikl ten rozpor. Američani byli v tomto případě vlastně neúmyslně cocky, tedy sebevědomě drzí :-) A s tím vlastně souvisí i ten zmíněný Odpor na poslední chvíli, který jsem taky nikdy nezažil. Americké holky považují zřejmě muchlování a třeba i kouření za poměrně "bezpečnou" činnost, od které je ještě poměrně dlouhá cesta k souloži. Pořád si nechávají svobodu rozhodnutí, jestli se s někým vyspí až na poslední chvíli. Snad jsem ti odpověděl dostatečně. Jinak zmíněnou autorku jsem nečetl v originále, jen takový výcuc v učebnici antropologických teorií a samotného by mě zajímalo, jaké je přesně pořadí jednotlivých sexuálních "kroků". Jak známo, když se pořadí přehodí, dojde nejspíše k zablokování procesu.
Takže mety taky nevím přesně. První bude polibek, druhá nevím, třetí patrně lízání (anebo nechat si vykouřit??) a domácí meta je jasná, to je Full close. 

Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 45
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Sbalení x svedení, 1.meta, 2.meta ..., Američanky x Češky Empty američani * britky

Příspěvek pro Jejda Thu Dec 11 2008, 20:39

Ano, přesně tohle jsem četl v nějaké krásné literatuře. Bohužel jsem nedohledal zdroj ( Medojedky od Ruarka?). Jenom kromě sexuální intenzity bylo ještě vysvětlení tradičním časováním jednotlivých kroků. Amící se políbíli na první schůzce a pak spolu ještě rok jenom chodili do kina. Briti naopak políbili dívku až když vztah byl vytvořen, potom už bylo brzy do postele. Ale princip je stejný.

Jejda
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Sbalení x svedení, 1.meta, 2.meta ..., Američanky x Češky Empty Re: Sbalení x svedení, 1.meta, 2.meta ..., Američanky x Češky

Příspěvek pro zoufalec Thu Dec 11 2008, 23:08

Jo, tak jsem rád, že jste to rozvinuli a doplnili, pamatoval jsem si to hodně matně, ale co píše Eivind, to je asi přesně ono :-) Ještě ty americké mety... Bylo to zmíněno v prvním díle "Prci Prci Prcičky" a teď jsem to cca týden zpět slyšel v Přátelích, ale bohužel nevím o co tímpádem šlo (Chandler to řekl v nějakém vtípku).

zoufalec

Poeet p?íspivku : 90
Age : 50
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 10. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Sbalení x svedení, 1.meta, 2.meta ..., Američanky x Češky Empty re odpověď

Příspěvek pro Martin Thu Apr 01 2010, 20:04

Já myslím že to taky bude tak: První bude líbání, druhou sem podle filmů odhadl na sáhnutí na prso, třetí je petting a čtvrtá meta je konečný sex =).

Martin
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Sbalení x svedení, 1.meta, 2.meta ..., Američanky x Češky Empty Re: Sbalení x svedení, 1.meta, 2.meta ..., Američanky x Češky

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru