SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kdo řídí proces svádění - muž nebo žena?

3 posters

Goto down

Kdo řídí proces svádění - muž nebo žena? Empty Kdo řídí proces svádění - muž nebo žena?

Příspěvek pro zoufalec Tue Nov 11 2008, 17:42

Dalším studiem jsem dospěl k otázce, kdo vlastně řídí proces svádění, čili je ten kdo to celé vede a podle koho se řídí úspěch či neúspěch celé akce.

1.možnost - je to žena - pokud by to bylo takto, stačilo by jí jen naslouchat, dělat to co ona řekne, plnit její přání atd. To dělají hodní chlapci a kam to vede asi víme všichni. K pocitu, že ženská neví co chce, je marnivá atd.atd.
2.možnost - je to muž - tohle je logicky druhá možnost, která je víceméně prezentována i v pickupu, i v TZ. Ale upřímně si troufám tvrdit, že to je jen iluze. Kdybych celý proces řídil opravdu já, vypadalo by to asi takhle: Přišel bych k hezký holce, řekl jí, pojď teď se mnou, pořádně si to užijeme a pokud to bude dobrý, budeš moje holka. Tak nějak to snad bývalo v pravěku, jsou i osoby, které si to troufají udělat i dneska (viz Qarkův "Velký šukací test"). Evidentně to není postup standardní ani společensky tolerovaný. Výborné čtení na toto téma je kniha Davida Grubera "Proč ženy muže už více chápou". Ale nemusím zacházet do těchto extrémů. Pokud bych proces řídil já, mohl bych zavolat holce kdy chci, říkat jí co chci a chovat se jak chci. Že to tak není, snad dokazovat nemusím.

Takže jak to je?

Ve vztahu muž-žena podle mě nejsou dvě osoby, ale tři:

1.muž
2.žena (její vědomí)
3.žena (její podvědomí)

Vycházeje z tohoto modelu mi to všechno dává konečně trochu smysl. A odpověď je tedy

3.možnost - je to ženské podvědomí. To, co se abolutně všude popisuje, je jen a pouze to, zjistit co žena chce doopravdy, ne to co říká, že chce (o tom snad taky není třeba moc pochybovat) a podle toho se zařídit.
Takže vztah i svádění řídí ženské podvědomí. Muž neřídí nic, jen se snaží zjistit, co vlastně má dělat a PREZENTOVAT TO, jako by to bylo z jeho hlavy, z jeho vůle. Pokud se to povede, dojde k souladu mezi ženským nevědomím a mužem a výsledkem je ženské vědomé ANO.

The System, pickup, TZ se snaží postihnout jádro toho ženského podvědomí, problém je, že přes všechny snahy je to jen aproximace a navíc zaměřená jen a pouze na to, co muž může změnit - tedy svoje chování. A já tvrdím, že to není zdaleka všechno. Hezcí chlapi na tom jsou mnohem lépe, stejně jako hezké ženy. Kdo s tím nesouhlasí, ať mi pošle svojí fotku, prokáže se jako šerednej chlap a přesto potvrdí, jak na něj ženský letí. Já nikoho takovýho neznám, kdo má u ženských úspěch, hezký je, i když ne zrovna Mister World. A nemusí se ani sám sobě líbit. A co klasická námitka, že hezký chlap má větší sebevědomí a proto je přitažlivý? Lákavá možnost, ale ukažte mi v praxi nějakýho úspěšnýho šeredu. Hezký nerovná se hezoun. Ale ten, kdo má vyrážku, akné, mastnou pleť, prasečí oči, křivej nos, pleš, bradavici, panděro, nadváhu 30 kg je většinou odpudivý.

Navíc ani to správné chování není jednoznačně stejné pro všechny ženy. A tady už nesouhlasím se Someonem, že na SlS platí jediný způsob chování. Možná souhlasím, že stejný TYP chování, ale ne DYNAMIKA/ČASOVÁNÍ. Prostě mám dost důvodů domnívat se, že klasický týden odmlky prostě není pro všechny SlS. Stejně jako časování SMSek. Každá žena (přesto SlS) má podle mě jiný taktovací rytmus a je potřeba se do něj trefit. Jako ideální se mi jeví zkoumat její četnost a časování projevů a řídit se podle něj, jen lehce opožděně. Jedině potom dojde k onomu příslovečnému "naladění se na stejnou vlnu".

zoufalec

Poeet p?íspivku : 90
Age : 50
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 10. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo řídí proces svádění - muž nebo žena? Empty Re: Kdo řídí proces svádění - muž nebo žena?

Příspěvek pro Eivind Thu Nov 13 2008, 14:07

Myslím, žes to postihl docela dobře. Jen bych doplnil, na cos zapomněl, a sice na čtvrtého hráče ve hře. Můj pohled na věc je ten, že ženě se nějaký chlápek prostě líbí (to jsou nevědomé motivy, protože většinou nedovede vysvětlit proč). Pokud i muž nalézá v ní zalíbení (klidně i zcela vědomě), v ten moment začíná proces svádění, který by měl pokud možno plynout jako by sám od sebe bez nějaké zvláštní námahy na obou stranách. Jenže velice často dojde k tzv. zablokování, kdy většinou muž řekne nebo udělá něco, čím způsobí odpor na druhé straně. Může to být i tím, že namísto, aby něco řekl nebo udělal, tak "zamrzne" (chyba false negative). I to je zablokování procesu. Nevědomí ženy sice svádění možná řídí, ale důvodem, proč se to mnohdy nepovede, je že:  Nevědomí muže proces svádění většinou kazí! To je taky důvod, proč se tomuto tématu věnuji ve svém seriálu. Podle mě, než se složitě učit různé techniky (vědomý trénink), je snazší cesta k cíli odstranění překážek v sobě samém. Když chlap nebude spotřebovávat energii na svoje vnitřní konflikty, ale bude reagovat na realitu (nebude ani přehlížet, ani zveličovat signály ne/zájmu), bude v balení mnohem úspěšnější a bude se také při tom cítit mnohem lépe, než když se bude učit klamat ženy (a tím i sám sebe). Mistři vědí, že méně je někdy více a nejlepší je, donutit ženu, aby sbalila ona jeho.
S tou taktovací frekvencí se mi to líbí. Určitě ale kontaktovat nikoli přesně v tf, nýbrž tf + 1 (2) dny, jak píšeš. Musíš pro ni být výzva! Ale co myslíš, jak přišel Someone zrovna k časové jednotce jeden týden? Jsem přesvědčen, že za tím byla empirická zkušenost, a že SS reagovaly v nadpoloviční většině nejlépe na 7+-2 dny. Ale výjimky jsou možné. Už se tady psalo, že např. když nebylo zbytí, šlo to i po třech dnech (měla vysoký zájem). Pokud zavoláš po týdnu a ona odmítne, časovou frekvencí to podle mě nebude...

Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 45
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo řídí proces svádění - muž nebo žena? Empty Re: Kdo řídí proces svádění - muž nebo žena?

Příspěvek pro hokejista666 Thu Nov 13 2008, 20:51

Velice zajímavý rozbor, chválím, dodal bych pár postřehů.

Ad. 1 Žena vědomě řídí proces svádění ve dvou situacích:
a) v lepším případě se snaží uhnat někoho, koho chce a on je vlažný
b) v horším případě si hraje s muži ve svém okolí, jako by jim dává šanci a přitom je využívá

Ad. 2 Muž může proces svádění řídit, ale tehdy, když je chlapem a ne bábovkou, žádná, nebo skoro žádná ženská nechce pejska, který za ní bude běhat, ale hrdýho, sebevědomýho chlapa! A muž může ženu svádět, volí různé strategie a taktiky a podle reakcí ženy jim přizpůsobuje své chování. Ale muž by neměl po prvním rande k ženě začít přistupovat tak, že je to jeho partnerka na celý život. Spousta mužů to dělá, protože je děsí představa, že s touhle to zase nevyjde a budou muset hledat další, ale tím to jen celé zazdí, vypadají totiž pak tak trošku zoufale. A žena hledá oporu, nikoliv bábovku. OK, jistě existují ženy s touhou se o někoho starat a opečovávat ho - s nějakým mateřským komplexem, ale těch je zanedbatelné množství. A proto nás testují, zkouší co si mohou dovolit atd. a je přece jen na nás nastavit mantinely a za každý zločin potrestat, sice bude dotčená, ale získáte si její obdiv, protože sebou nenecháte orat. Podotýkám a zdůrazňuji, že mluvím-li o trestu, pak v žádném případě nemám na mysli fyzické násilí!

Ad. 3 Ono je dobré ženám naslouchat, průměrná žena vám řekne, jak jí sbalit sama a bez nucení. V létě jsem s kamarádkou nechtěně vyslechl rozhovor mezi holkou a klukem, který se jí snažil sbalit, ona mu jasně říkala co má dělat a on byl naprosto neprůstřelný a nechápal to. Tak tudy ne přátelé tudy cesta nevede, musíte naslouchat a navíc správně chápat obsah sdělení! Svádění by přece měla být hra, pro oba. Jakmile si musíte dělat násilí, abyste vyhověli rozmarům ženského podvědomí, je něco špatně a evidentně ztrácíte čas se ženou, která není pro vás. K souladu by mělo dojít bez nějakého výraznějšího násilí, pokud se do něčeho vyloženě nutíte, pak je to špatně.


Kdo je hezký chlap? Pro každou ženskou někdo jiný, jedna má ráda sladké hochy, jiná drsňáky, další dlouhovlasé, jiná holohlavé, tohle je velmi individuální. Naopak muži hodně hezcí to mají svým způsobem těžší, protože se žena bojí, že je jen další trofejí a pak jí muž opustí ... . Ano, na vzhledu záleží, ale stejně bude záležet na tom, jestli je váš vzhled jejím typem, mě se taky nelíbí spousta žen, o kterých si ostatní myslí, jak jsou nádherné.
Nadváha atd. není zas tak moc na škodu, mě naopak všechny ženský zakazovaly hubnout, protože tvrdily, že pořádnej chlap má trochu břicho a je ho hodně a když jsem měl z posilovny postavu, která vyhovovala mě, tak jim se to zas tak moc nelíbilo. Totéž platí o vlasech atd.

Ano, ani ženy nejsou všechny stejné, každá je trošku jiná a nese si v sobě jinou životní zkušenost. TZ ber jako základ, když o tom přemýšlím velmi dobrý základ a pak již jen na základě zkušeností a zdravého rozumu klidně modifikuj. To neznamená, že si před ní po prvním rande můžeš sednout na zadek, ale znamená to, že když Ti napíše sms, či zavolá, že nemusíš hrát mrtvýho brouka protože ještě neuplynul týden, ale že můžeš odepsat, popovídat si chvilku po telefonu. Slečna tím dává najevo svůj zájem a je jen na Tobě, jak s ním naložíš. Hlavně nepiš sms typu "byl jsem dneska v práci, byla to nuda a jak ses měla v práci ty?", tím spolehlivě otrávíš každou.

Ad. Eivind ještě bych k těm týdenním pauzám podotkl jednu věc, když je zájem hodně vysoko, můžeš dělat cokoliv a stejně to dopadne. Když je nízko, opět můžeš dělat cokoliv a nedopadne to. TZ podle mě vychází z toho, že nějaký zájem je, ale zas ne úplně vysoký a je třeba ho postupně zvyšovat. Týdenní pauzy jsou způsobem, jak si udržovat odstup, dávat najevo nějaký zájem, ale přitom se na ženu nedívat jako na svatý obrázek. A naprosto souhlasím, že pokud po týdnu odmítne pozvání na rande, že to není tou pauzou. Na druhou stranu znám několik případů, kdy spolu dotyční byli od prvního setkání prakticky každý den a byli či jsou spolu více než 5 let. Ale opakuji, brát TZ jako základ a teprve při dosažení patřičné úrovně zkušeností se pustit do nějakého novátorství či modifikací! A feedback od přátel potřebuje i opravdový mistr, neb ve svých záležitostech nikdo není prorokem, protože mu chybí odstup.
hokejista666
hokejista666

Poeet p?íspivku : 202
Reputation : 4
Points : 33
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo řídí proces svádění - muž nebo žena? Empty Re: Kdo řídí proces svádění - muž nebo žena?

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru