Žena chce, aby ...

Goto down

Žena chce, aby ...

Příspěvek pro zoufalec za Fri Oct 24 2008, 09:30

29.10.2008 SomeoneCZ:
Tohle není objasnění problému, ale domněnka. Viz samotné
Problém je, zdá se, v tomAsi každý se setkal s tím, že ženě pozorně naslouchal a snažil se jí splnit to, co jí na očích uvidí (čili to co žena říkala, že chce). No a když to udělal, zjistil, že nejenže se to většinou zcela minulo účinkem, ale situaci to spíše zhoršilo. No a potom, jako skoro každý, dospěl k závěru, že ženská neví co chce.

Problém je, zdá se, v tom, že když žena říká, že chce X, myslí tím, že chce, aby měla POCIT, že se děje X. A to je zcela jiná věc. Uveďme si příklady


  1. Žena chce mít výjimečného/úspěšného muže - fakticky vzato můžete být výjimečný jak chcete (nositel Nobelovi ceny, kosmonaut, mistr světa v čemkoli), ale "jen" tato faktická skutečnost na ženu moc dojem neudělá, protože většinou vůbec nebude vědět, v čem ta vaše výjimečnost spočívá. Ale pokud budete v televizi, budou o vás psát noviny (nejlépe bulvár s obrázky), pořád budete zváni na večírky, budou pro vás jezdit limuzínou, to pochopí zcela jasně a pocit, že má výjimečného muže, se rychle dostaví
  2. Žena chce mít bohatého muže - podobné jako bod 1. Ale fakticky vzato, co je to bohatý? Má 1 milion, 100 milionů, 10 miliard? Jak to vidí ona? Co z toho má ona? Má muže miliardáře a ani spolu nejezdí 2x ročně na Seychely? Ani nemá svoje Porsche pro občasné nákupy? Normální žena, nezlatokopka, se o faktické bohatství zajímá jen do určité míry, aby mohla bez větších problémů vyžít. Ale je to pocit, že její muž utáhne rodinný rozpočet a ona neskončí na ulici, který se tady počítá.... (Mimochodem kdo z vás si umí představit rozdíl mezi 10 miliony a 1 miliardou? Pro mě to jsou už jen astronomická hausnumera.)
  3. Žena chce být středem mužovi pozornosti - Ano, chce to, ale jen OBČAS. Pokud je centrem mužova vesmíru neustále, kýžený pocit pozornosti totiž začíná rychle vyprchávat a nemá jak recyklovat - napadá mě analogie s magnetickou indukcí - jen střídavé magnetické pole způsobuje indukci proudu
  4. Žena chce dostávat dárky a malé pozornosti - stejně jako bod 3. A stejně jako u malých dětí. Které dítě má větší radost z dárků? To které je dostává předvídatelně pravidelně po kamionech nebo to, které se na to musí dlouho těšit?
  5. Žena chce, aby jí muž rozuměl - Tak to žena zcela určitě nechce. Jednak to není technicky možné a pokud se k tomu budete snažit přiblížit (jako já kdysi hlubokými psychologickými rozbory), zcela jistě neuspějete. Opět platí, že žena "jen" chce mít pocit, že jí rozumíte, může vám věřit, umíte to s ní a ona se vám tak může bezpečně odevzdat. Mezi rozumět a mít pocit, že rozumím, je zcela diametrální rozdíl. Kdo kouřil trávu, jisté poznal tzv. AHA EFEKT, čili pocit, že rozumíte absolutně celému vesmíru. Po vyprchání drogy a zpětné analýze jste jistě dospěli k závěru, že jste mu nerozuměli o nic víc než jindy.
  6. Žena chce hodného muže - nám známého nice guye evidentně nechce, takže koho vlastně chce? Řekl bych, že kladného hrdinu z románů či pohádek. Tento hrdina se jako nice guy skutečne nechová, protože bojuje s draky, teroristy nebo samotnou princeznou (viz třeba klasika Pyšná princezna). V této fázi je náš superhrdina skutečně hodný (bojuje proti zlu) tak, jak si to ženy představují. Jenže pohádky vždy končí svatbou a modelový vzorec chování hodného superhrdiny v partnerském vztahu tudíž nebyl vytvořen. Jak se takový hodný hrdina chová potom, co všechny bitvy utichly???

K navození pocitu X je potřeba využít kontrastu. Jedině ve tmě je totiž možné vidět a pocítit, co je to světlo. DeAngelovo "2 kroky tam a 1 krok zpět" nebo Mysteryho "Kočičí teorie" jsou právě o tom. K přečtení doporučuji pohádku "pro děti" O malé dušičce a slunci od Neala Donalda Welshe http://pohadky.100plus.cz/pohadky/o_male_dusicce_a_slunci.htm.

Z těchto důvodů je zřejmé, proč hráči dokáží poměrně snadno utáhnout ženskou na vařenou nudli a proč naopak ti, kteří to berou vážně a mají skutečnou snahu, vesměs prohrávají.

zoufalec

Poeet p?íspivku : 90
Age : 44
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 10. 06. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Žena chce, aby ...

Příspěvek pro hokejista666 za Fri Oct 24 2008, 12:09

Ad. 1 - dodej k tomu žena zlatokopka, normální žena nechce takového muže, protože si moc dobře uvědomuje, že to přináší řadu negativm,, jako třeba ztrátu soukromí atd. ... .
Ad. 2 - blbost, nechce chudého, ale v jejím rozhodování to nehraje příliš velkou roli, je spousta bohatých osamělých mužů ... .
Ad. 3 - do jisté míry ano, musí mít pocit, že patří mezi priority muže, alespoň v dlouhodobém vztahu (jsou i výjimky...). Pokud je v centru mužovi pozornosti neustále, začne se dusit, kdo to zažil, pochopí. Žena spíš potřebuje cítit, že tam muž bude, když ho bude potřebovat, že bude pozorný ale taky, že jí nechá dýchat. Pozorný neznamená, že za ní bude běhat 24 hodin denně!
Ad. 4 - není nutné, ale proč ne, vyjadřuje to zájem a stačí čokoláda za dvacet korun, podle mě jde o to, že říkáš vzpomněl jsem si na Tebe ... .
Ad. 5 - ano i ne, realistická žena ví, že muž ženě nikdy rozumě nebude a naopak, ale potřebuje mít pocit, že si aspoň částečně rozumíte Laughing.
Ad. 6 - žena chce hodného muže v tom smyslu, že jí nebude bít, vzpomene si, kdy má narozeniny a občas z hospody dorazí i domů, neplést si to se syndromem bábovka - bábovka totiž ženskou poslouchá jako švýcarské hodinky .... . Žena si potřebuje muže vážit, chce muže sebevědomého a hrdého, který si nenechá všechno líbit a který jí nastaví mantinely a řekne jí, co si může dovolit.
avatar
hokejista666

Poeet p?íspivku : 202
Reputation : 4
Points : 33
Registration date : 20. 04. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru