SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Představení rodičům

5 posters

Goto down

Představení rodičům Empty Představení rodičům

Příspěvek pro Anderson Sat Oct 11 2008, 09:42

Chtěl bych požádat o radu zkušenější. Neměl by někdo pár postřehů, jak snížit počet trapných chvilek na minimum? Něco jako „udělal jsem to a to a vřele nedoporučuji“, případně „měl jsem úspěch s tímhle..“.
A hlavně otázka: kytku mámě přítelkyně ano nebo ne? Možná něco menšího by neškodilo?
Předem dík za odpovědi.
Anderson

Anderson

Poeet p?íspivku : 81
Reputation : 1
Points : 61
Registration date : 08. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Představení rodičům Empty Re: Představení rodičům

Příspěvek pro SomeoneCZ Wed Oct 15 2008, 19:36

Na tohle se mě osobně nechce psát nic konkrétního už jenom z toho důvodu, že ani nevím (zřejmě jsi to psal jinde, ale nepamatuju si), jak dlouho jste spolu. Příliš málo informací.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Představení rodičům Empty 2 Anderson

Příspěvek pro generalissimuss Wed Oct 15 2008, 21:00

Vidíš a já měl za to, že trapné chvilky s rodiči partnerky jsou jenom ve filmech :-)

Ale vážně. Už jsem byl tolikrát představen, že bych to nespočítal. A k trapné chvilce nedošlo ani jednou. Ve většině případů jsem rodiče dotyčné dokonce i záviděl. Neznamená to, že jsem je měl vždycky rád, ale líbilo se mi, jak se chovají k ní i ke mě.

Nikdy jsem si nic nepřipravoval, předpokládal jsem (a to správně), že oni jako dospělí budou mít vše do detailu promyšlené.

Uvízla mi jedna psychologická poučka, kterou užívám dodnes: "Jsi-li někde, v neznámém prostředí, nevíš, jak se zachovat v té, či oné situaci - chovej se stejně jako ostatní."

Na představení rodičům jsem se vždy těšil, doufám, že jich ještě pár užiju :-)
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Představení rodičům Empty Re: Představení rodičům

Příspěvek pro Eivind Thu Oct 16 2008, 11:06

Já to zažil jenom několikrát a zachoval jsem se podle rad Otmara Chadima z knihy Jak sbalit ženu. Tj. nechat se pozvat nejlépe na nedělní oběd, mámě koupit buď jednoduchou kytku nebo bonboniéru (ale kloním se spíš ke kytce). Vést s nimi přátelský, ale ne přehnaně vřelý hovor. Nezapomenout paní matince pochválit jídlo. Pana otce se vyptat na záliby a bavit se s ním o tom (jistě se najde nějaké společné téma). Ale zas to nepřehánět, aby se tvoje holka necítila odšoupnutá. Bacha na testy z jejich strany ověřující míru tvých vážných úmyslů s jejich dcerou!!! Odpovídat diplomaticky, nenechat se zahnat do kouta. Pak ještě kávičku, zákusek, rozloučit se a vypadnout. Holku tam necháš, protože si budou mít jistě o čem povídat...
Tolik teorie a přijde mi to hodně dobré. V praxi to takhle hladce nešlo, protože dívka měla např. představu, že tam strávím celý den (bacha na to!). Paní maminka se většinou tvářila hrozně zaskočená, že jsem jí něco přinesl, ale stejně si myslím, že to bylo lepší, než kdybych přišel bez ničeho stylem "Tak tady mě máte!". Pan otec mi taky jednou ten plán totálně narušil, protože hned ráno vypadnul na kolo a vrátil se pro jistotu až po setmění, takže jsem si s těmi ženskými musel poradit sám :-D Jinak se dají očekávat otázky na studium/práci, budoucí plány, tvoje rodiče, zázemí atd., tak se na to trochu připrav, abys odpovídal nenuceně a v klidu a nenechal se zahnat do úzkých. Určitá témata jsou zakázaná úplně (např. politika), ale na to jistě dokážeš přijít sám.
A na závěr: Nezapomeň, že tvým úkolem není udělat nejlepší možný dojem, ale pouze dojem dobrý. A taky že její rodiče mohou být z tvé návštěvy ještě více nervózní, než ty. Hodně štěstí!

Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 45
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Představení rodičům Empty Re: Představení rodičům

Příspěvek pro hokejista666 Wed Oct 22 2008, 00:45

Potvrzuji co psali Generalissimus s Eivindem, hlavně se nezapojovat do kontroverzních debat, i když hostitelka tvrdí něco, co je podle Tebe naprostá blbost, nechat si svůj názor pro sebe a být přiměřeně milý, nikoliv však podlézavý a jak psal Generalissimus:

Uvízla mi jedna psychologická poučka, kterou užívám dodnes: "Jsi-li někde, v neznámém prostředí, nevíš, jak se zachovat v té, či oné situaci - chovej se stejně jako ostatní."
.

Good luck.
hokejista666
hokejista666

Poeet p?íspivku : 202
Reputation : 4
Points : 33
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Představení rodičům Empty Re: Představení rodičům

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru