SomeoneCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Umíte jí zavolat?

+4
Eivind
generalissimuss
SomeoneCZ
Scare
8 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro Scare Sun Sep 07 2008, 23:24

speciálně pro SomeoneCZ a pro ostatní jako příklad.

1. telefonát s SHB

já: Ahoj, tady Marek
SHB: Ahoj, já vím (smích)
já: pojďme ve středu na kafe.
SHB: ve středu? ve středu už jdu s K, co všichni máte s tou středou?
já: ve středu mám čas, tak proto středa
SHB: tak to já nemůžu no, už jsem domluvená s K
já: ok, tak se měj hezky
SHB: (zvýšila intenzitu hlasu) počkej, počkej, tak snad půjdeme jindy ne?
já: hmm, tak v pondělí
SHB: tohle pondělí? (zítra)
já: ne, až to další (8 dní ode dneška, 5 dní od původního návrhu)
SHB: jasně, super, tak pondělí
já: sešli bychom se tam a tam v tolik a tolik
SHB: až takhle? tak ok, ale ještě si třeba napíšem, jo?
já: jsme domluveni, měj se, ahoj
SHB: ahoj


Rozhodně jí neplánuju psát a ptát se, jestli to platí. Vůbec nemám v plánu jí psát.
A když napíše ona něco jako "platí to?" tak bych řekl něco ve stylu "já myslel, že jsme domluveni".

Má k tomu někdo výhrady? SomeoneCZ?

Scare

Poeet p?íspivku : 147
Age : 35
Location : Future
Reputation : 4
Points : 40
Registration date : 05. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro SomeoneCZ Tue Sep 09 2008, 15:30

Kdyby navrhnula čtvrtek, bylo by to lepší, ale jinak chybu nevidím.

Na případnou smsku bych odpověděl jednoznačně v duchu "jasně, že to platí". "já myslel..." zavání, že jsi si nebyl jistý. "já myslel, že zavoláš, když jsi říkala, že se ještě ozveš" "já myslel, že jsi chtěla, když jsi říkala možná jindy" "já myslel" většinou slýchají právě u takových výroků. Proto je lepší se jim vyhnout.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro Scare Tue Sep 09 2008, 22:23

Kdyby navrhnula čtvrtek, bylo by to lepší, ale jinak chybu nevidím.

Problém je, že dřív, než v pondělí čas nemám. Na víkend by se rande vešlo, ale záměrně víkend "nemůžu".

Scare

Poeet p?íspivku : 147
Age : 35
Location : Future
Reputation : 4
Points : 40
Registration date : 05. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro generalissimuss Wed Sep 10 2008, 00:12

Scare napsal:já: ok, tak se měj hezky
SHB: (zvýšila intenzitu hlasu) počkej, počkej, tak snad půjdeme jindy ne?
Dokonalé. Tohle zařadím do svého repertoáru.
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro SomeoneCZ Wed Sep 10 2008, 15:23

Nejde o to, že není čas dříve než v pondělí. Jde o to, jak moc se snaží najít konkrétní náhradní termín. Čím dříve tím lépe.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Umíte jí zavolat pro pokročilé

Příspěvek pro Eivind Wed Dec 10 2008, 23:46

Nechci kvůli svému dotazu zakládat vlastní nit, proto píšu sem. Mám téma k zamyšlení. V průběhu posledních asi tří měsíců se mi už asi potřetí stalo následující: Nějakým způsobem získám od HB číslo, čekám obligátních 7 dní a volám a ..... a NIC! Nebere telefon. Řešil jsem to tak, že jsem dle mého chytře počkal a zavolal znovu až 9. den. Jednou z toho bylo rande s malým zájmem z její strany (od začátku) a po druhé ani to ne, jen nějaké výmluvy. No a potřetí uvidím teda zítra. Ale chtěl bych vědět, jaké s tím máte kdo zkušenosti. Já jsem čím dál tím víc přesvědčen, že jsou za tím jakási tajná holčičí pravidla, která mají druhou stranu demoralizovat. Když totiž dotyčný volá podruhé, potřetí a po-nté, dostane se do velmi needy pozice, což je pro vyjednávání randete krajně nevýhodné. Kolik AFCéček si týdně říká hezkým holkám o číslo? Věděla, že to jsem já a nechtěla to vzít, přestože jsem takticky vyčkal týden?? Anebo je to necílená obranná strategie, protože ji týdně obtěžuje pět nýmandů a prodejců pojistek svými telefonáty?? Anebo měla jenom telefon někde mrsklý (jako já zcela běžně). Rád bych tomu věřil, ale...

Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 45
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro Lvíče Thu Dec 11 2008, 02:48

No to mi nepřijde jako nic zvláštního - neměly velký zájem, už když ti to číslo dávaly (daly ti ho, abys je už nebalil například; pro některé holky je taky velký problém říct ne, tak to vyřeší takhle - číslo dají, ale pak hovor nevezmou a dělají mrtvého brouka).

To já teď řešil zajímavější otázku - slečna měla očividně velký zájem, 5 dní dopředu domluvené rande, o víkendu mi napsala smsku, že se moc těší a je ráda, že někam půjdeme (na tu jsem neodpověděl) a hodinu před rande bác - "promiň, nemůžu, blablabla, promiň." Samozřejmě výmluvy (jak jsem si pak i bez jejího vědomí ověřil, tedy ne že bych o tom už před ověřením nebyl přesvědčen).

Místo klasického "Ok, měj se" jsem si jako odpověď neodpustil poznámku, aby až bude mít s nějakým jiným klukem v budoucnu domluvené rande, ať ho zruší dřív a ne na poslední chvíli, když si kvůli ní dotyčný udělal místo v programu. Díky téhle poznámce došlo později ke konfrontaci a zaujala mě od ní informace (kterou neřekla jako důvod vycouvání z rande, po tom jsem od ní ani nepátral, nemělo by to cenu, řekla to v souvislosti s něčím jiným), že ve mě neměla důvěru, protože jsem se jí narozdíl od ostatních kluků neozýval (ano, od domluvení rande jsem se jí samozřejmě neozýval).

Takže jak to je? Možnosti, které mě napadají ihned:
- Rozhodně není slečna správná, ta nepotřebuje, aby ji kluk uháněl.
- Prostě výmluva, která ji napadla, aby se mě zbavila, skutečným důvodem mohl být pokles zájmu (ale proč?), jiný nový kluk, o kterého má vyšší zájem atd.

Nebo se to doopravdy může blížit realitě? Není to tak dávno, co tu generalissimus myslím řešil cosi podobného s tou nedůvěrou.

Lvíče

Poeet p?íspivku : 94
Reputation : 4
Points : 52
Registration date : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro paradoxman Thu Dec 11 2008, 10:59

Spousta kontaktů mi vyhořela na týdenní pauze a neozývání se. Poté jsem zkrátil intervaly mezi telefonáty a ejhle, začalo se dařit, holky byly spokojené, na randeta chodily. Vše probíhalo, jak mělo.

Je otázka, jestli to byly SlS. Můžu s klidným svědomím říct, že nebyly. Ani jedna z nich nebyla ta, se kterou bych chtěl strávit zbytek života. Takovou ale teď ani nehledám...

Je to otázkou priorit. Člověk musí vědět, co chce. A používat TZ, když chci mít v posteli slečnu nesprávnou (ovšem slečnu se správnými proporcemi Twisted Evil ), je nesmysl...

Taky mě napadlo (a mám to i částěčně ověřeno v terénu), že jako SlS se může chovat naprosto zoufalá ženská, u které mám tak vysokou úroveň zájmu, že z mé strany snese téměř cokoliv. Taková klidně počká týden i víc, sama se v průběhu ozývá a skoro si ani nestěžuje, že na její sms neodpovídám. A i když se chová jako SlS, tak takovou není.

Vzato kol a kolem to celé vůbec není o tom "kdy zavolat, za tři dny nebo za týden?" ale o kalibraci v celém seznamovacím procesu. A ta je u každého jiná...

paradoxman

Poeet p?íspivku : 60
Age : 41
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty 2 Lvíče

Příspěvek pro generalissimuss Thu Dec 11 2008, 14:40

Lvíče napsal:Místo klasického "Ok, měj se" jsem si jako odpověď neodpustil poznámku, aby až bude mít s nějakým jiným klukem v budoucnu domluvené rande, ať ho zruší dřív a ne na poslední chvíli, když si kvůli ní dotyčný udělal místo v programu.
Tohle příště raději ne. Stejně ta holka vygeneruje milióny racionalizací a hlavně ukážeš, že se Tě to dotklo. Pokud budeš mít dejme tomu 2-3 randeta na den, spíše si oddechneš, že Ti některé z nich odpadlo.
Lvíče napsal:Není to tak dávno, co tu generalissimus myslím řešil cosi podobného s tou nedůvěrou.
Taky racionalizace. Rozepsal bych se více, něco sem hodím ze svého deníku:
233. den napsal:
230. den napsal:Pokud dojde ke zrušení Day2 i na pondělí, přikročím ke značné revizi všeho, co s domluvou na Day2 souvisí. Někde soudruzi z NDR udělali chybu.
K tomu přesně došlo. Na Day2 dotyčná nepřišla, bez omluvy. Docela mi to rozesralo state na celej večer, ale jsem rád že k tomu došlo – podnítilo mne to k revizi celého procesu, který se odehrává mezi NC a Day2. Zatím co mi stoupá úspěšnost NC, s Day2 to šlo totálně do kelu.

Když si projdu hlavou posledních 8 let, co jsem "vymetal" sexy seznamky - je tu rozdíl jako prase. Na internetu jsem strávil cca 1 hod. denně, pokud jsem se do toho "opřel", měl jsem 1-2 DayX denně, diář na 14 dní dopředu zabookovaný, 1-2 nové eskalace týdně. Perfektně jsem měl zmáklou techniku navození attraction a rapportu během 1-2. e-mailu, 3. e-mail byla obvykle konečná domluva na sex a sex byl.

Tohle chci zadrátovat do své MHD game, přizpůsobit to jejím pravidlům. Jsou prostě jiná než na internetu - chci se je naučit ovládat a mít stejné, ne-li lepší výsledky.

1. zkrátit prodlevy mezi voláními. Mám za to, že dotyčná si může připadat jako „eskort“, jako děvka.
2. z toho vyplývá, vše dělat co nejvíce smoothly (viz Badboy). Jestliže eskalace je smoothly proces, tak tohle ukázka „oslího mostu“ jako blázen. Týden nezavolám a chci, aby si dotyčná se mnou domluvila termín. Sotva má takto důvod přijít.
3. z toho vyplývá volat průběžně, třeba i druhý den i bez jakéhokoliv náznaku Day2. Účel je budování comfortu. To byla má největší LB: "Když nemám „termín“, nebudu jí volat". A to se mi stává velmi často. Takže zařadím volání „jen tak“.
4. z toho vyplývá, že průběžné telefonáty nemusím pokládat za needy – nic jimi nesleduji. Ostatně od ledna mám toto vyzkoušeno s LTR R. - na tom jsem vystavěl celou její eskalalaci.
generalissimuss napsal:Po pilotní schůzce nepíše, nevolá. Čeká pasivně až se ozvu já. Nečiní jí problém čekat týden. Jakmile jí zavolám (Skype)/napíšu (rovněž Skype), všeho nechá (i když spěchá) a využívá každé minuty kontaktu.

I intonace hlasu tomu nasvědčuje. Při rozhovoru schůzku nenavrhuje. Hovor ukončuji vždy já, u prvního či druhého kontaktování nenaznačuji, že ještě zavolám/napíšu/sejdeme se. Až na 2-3 kontaktování nabídnu schůzku a ta je bez okolků přijata. Na schůzce ji nechávám projevovat se o „krok napřed“. V podstatě nechám eskalovat ji mne – ze začátku se chovám spíše „zdrženlivěji“ a pak jakoby „roztávám“.

To na ní platí a mě se tahle metoda líbí.
(Jiná by mě kontaktovala – tahle prostě ne)

Tehdy to byl pokus, který vyšel - dnes to vidím jako cestu.
5. z toho vyplývá, že stejně jako David X prakticky mohu volat, jak to budu cítit. Často jsem vnímal volání jako povinnost, do které se mi vlastně vůbec nechtělo. Měl jsem to jako pracovní hovory, což dané věci logicky uškodilo.


Naposledy upravil generalissimuss dne Thu Dec 11 2008, 15:04, celkově upraveno 1 krát
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro SomeoneCZ Thu Dec 11 2008, 14:54

Lvíče napsal:že ve mě neměla důvěru, protože jsem se jí narozdíl od ostatních kluků neozýval
Dala Ti klíče od bytu? Nedala. Nějak Ti nedůvěřovala, jak by mohla. Neměla důvěru v to, že se budeš chovat jako ostatní kluci, kteří jí volali. Nekecala.

Tím pochopitelně nechci říct, že ostatní klíče hned dostali. Jenom to, že mohla povědět pravdivou informaci s nulovou vypovídací hodnotou ke zvolené otázce.

Raději se ptej, jestli to byl nedostatek zájmu, nebo flexibility. Sám víš, že slečna Správná s kladným zájmem to týden vydrží Wink


generalissimuss napsal:průběžné telefonáty nemusím pokládat za needy
  1. Jde o to, jak si to vyloží ona, což se mj. odvíjí i od výše jejího zájmu
  2. Tím ovšem vyřadíš testovací prvek cca týdenní pauzy, kterým si ověřuješ její povahu - zda by mohla být slS
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro Eivind Fri Dec 12 2008, 00:04

To Lvíče: Máš naprostou pravdu. Je opravdu jednodušší číslo dát a pak mě velmi slušně poslat přes telefon do prdele, než nedávat. No ale kdyby nic jiného, TZ mě naučila, že říct si o telefon je úplně normální, tak to dělám a není mi to blbý jako dříve a nemusím si vymýšlet důvody proč. A čísla celkem dostávám :-)

A teď vás chci informovat o vývoji situace. Došlo totiž k velice zajímavému omylu, vpravdě freudovskému ;-) Dneska jsem si prohlížel mobil chtivše zavolat výše zmíněné HB a najednou čumim, že číslo, které jsem vytáčel před 2 dny (7 dní od NC) se odlišuje od toho, co mi napsala na papír (i se svým jménem). Já se, blbec, přehmátnul a volal komusi jinému :-D Tak volám teď (9 dní od NC) a výsledkem je sjednané rande. Sice jsem to nějak nezvládnul úplně podle Someona, protože než se našlo vhodné datum (až za 11 dní) a pak jsem to neměl srdce hned típat a ještě jsem chvíli pokecal (rozhovor totiž vůbec neváznul), tak z toho bylo nakonec 6 minut. Ale snad mi za to nikdo hlavu neutrhne. Převelice mi spadl kámen ze srdce, protože si i po těch 9 dnech hned vzpomněla a na rande souhlasila, takže TZ rulez! (Já vím, z jednoho příkladu nemůžu vysuzovat hned princip, ale potěšilo to.) Ale napadlo mě, že by nebylo špatné experimentovat s odstupem volání. TZ ostatně neříká striktně týden, ale doporučuje 7+-2 dny. Příště vyzkouším po 5 dnech, níž bych už radši nechodil.

A ještě otázka z jiného soudku: Stalo se vám někdy, že jste dostali nefunkční nebo neexistující číslo? Mně teda ne, spíš se konal mrtvej brouk, jak píše Lvíče. Ale v The Game je často popisována situace, že od HB dostanete falešné číslo. Je to obecně rozšířený jev a jen jsem zatím na takovou nenatrefil, anebo se jedná o kulturní odlišnost??

Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 45
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro Lvíče Fri Dec 12 2008, 00:40

generalissimus:
1) No nějak mi v tu chvíli bylo (a stále je) jedno, jak v jejích očích budu vypadat, okamžitě jsem o ni ztratil veškerý zájem; který mimochodem už předtím právě z mojí strany nebyl nijak závratný, imho i proto byly její signály až do toho dne tak zjevné a silné. Každopádně samozřejmě vím, že podobné agresivní věty nikam nevedou a ujede mi něco takového opravdu málokdy (je mi jasné, že na vás to působí jinak, když se tady svěřuju s problematickými slečnami a to jsou většinou ty, u kterých dělám jednu chybu za druhou :D ).

2) Tu druhou část jsem jaksi úplně nepochopil. Potkám ji, popovídáme si, dostanu číslo, za několik dní zavolám, pozvu ji na rande, které se má konat opět za několik dní. Jak může telefon navíc během téhle etapy nepůsobit "needy"? Samozřejmě neberu vůbec v potaz nějaké amatérské a nesebevědomé ujišťování se, jestli rande bude :) Ale jinak by zavolání přece taky nesledovalo nic jiného než chuť si s ní popovídat, což odporuje úplně všemu o prodlevách. Není to spíš tak, že tvůj celkový projev a zapůsobení je natolik silné (posílající její zájem dostatečně vysoko), aby telefonáty před schůzkou byly jen nepatrným snížením zájmu?

Someone:
No, to je moje podání, ona to asi řekla mírně jinak a hlavně ne jako odpověď na nějakou moji otázku. Takže jak jsem to z jejích úst pochopil já, jednalo se o nedostatek důvěry, zda nejsem nějaký "balič", který holky bere jako na běžícím pásu. A to právě proto, že jsem se jí neozval (samozřejmě jako spousta jiných je očividně zvyklá jen na kluky, kteří se nevydrží neozvat).

Eivind:
Já nedodržuju ani těch 7 :) Obvykle se pohybuju na 3-5 dnech a zcela upřímně říkám, že jsem nevypozoroval žádné podstatné rozdíly mezi tím, když se ozvu za 3, 5, 7 nebo 9 dní. Ačkoli přiznávám, že nejsem z těch, co oslovují několik ženských týdně, takže statistiku dělat nemůžu.

Jinak to s falešným číslem se mi nestalo ještě nikdy, pokud vím.

Lvíče

Poeet p?íspivku : 94
Reputation : 4
Points : 52
Registration date : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro Somebody Fri Dec 12 2008, 12:31

SomeoneCZ: "...Sám víš, že slečna Správná s kladným zájmem to týden vydrží... "

A když nevydrží (přestože na začátku měla kladný zájem), nebyla Správná, že. A nejlíp to hned prohlásit za důkaz, případně dosadit do nějaké skvělé rovnice Rolling Eyes Smile

Je to imho nesmysl. Ničím exaktním nepodložený. Neříkám, že nemůže vydržet, ale jsou i jiné možnosti. Koneckonců udržování doporučovaných dlouhých intervalů JE (poměrně hrubou) manipulací. A kdo by chtěl nechat sebou manipulovat? Nevěřím, že to žena nevycítí. Takže, pokud má dostatečný zájem, vědomě nebo podvědomě sebou nechá manipulovat. Kromě toho je v tom i prvek neupřímnosti, těžko bezezbytku skrytelný, a to taky není nic moc. K čemu je to dobré?
Neříkám, že TZ neplatí. Podle mě může být vhodná na "průmyslovou těžbu" dívek, kterou většina chlapů z různých důvodů nepoužívá. Možná ke své škodě. Určitě je dobré se s ní seznámit a vzít si z ní pro sebe vhodná ponaučení, stejně jako z dalších teorií. Ale málo platné, rozhodují fundamentálnější hodnoty. Když ty nebudou vyhovovat, aplikování jakékoli teorie dlouhodobě nic nevyřeší. Když vyhovovat budou, pokud nebudeš dělat opravdu hrubé chyby, žádnou teorii nepotřebuješ. Sám píšeš, že když má žena zájem, pomůže. A o tom to je. Chybují všichni. Největší chybou je nebýt přirozený. Lepší, než dosazovat vztahy do jakkoli sofistikovaných vzorečků je pracovat na svém fundamentu.

A ten matematický aparát, který patrně považuješ za svou "přidanou hodnotu", ten je k smíchu. Netroufám si říct, že Tvé rovnice neplatí, ale prakticky k ničemu nejsou. Lidskou individualitu a opravdový život do nich nikdy nedostaneš.

Somebody
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro SomeoneCZ Fri Dec 12 2008, 20:13

2 Lvíče
V tom případě bych potřeboval slyšet, co vlastně řekla. Možná má sama malé seběvědomí. Týdenní pauzu udělá i normální chlap, pokud to v tu dobu nestíhá. Nemluvě o tom, že HB si ji také klidně střihnou, protože jim za ni nic nehrozí.

2 Eivind
Také ne, ale už jsem se setkal s tvrzením, že jí mobil ukradli. A byla to pravda.

2 Somebody
Nikdy jsi nepotkal ženu, která se nikdy nepokusila získat výhodu svým vzhledem, úsměvem, koketním pohledem, či povzbudivým slovem, nebo prostým faktem, že je žena? Každý chlap je potkává.

Očividně pro city a naděje TZ nechápeš. TZ popisuje zákonitosti vztahů a umožňuje Ti se z nich poučit. Nesoudí ženy podle toho, jak by jsi chtěl, aby se k Tobě jednou chovala, ale jak se k Tobě skutečně chová. Posuď si sám, co je pro spokojený vztah lepší.
Muad'Dib napsal:There's no one among you, who could stand against me in a single combat. Do I have to call out Stilgar and every other naib to prove it?
Would you cut your right hand off, before you go to the battle?
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty 2 Lvíče

Příspěvek pro generalissimuss Sat Dec 13 2008, 01:22

Můj deník někteří lidé pochopili až po půl roce :-) Ale smyslem téhle poznámky bylo, že to, co mi fungovalo do určité doby, najednou přestalo. A já hledal příčinu a tak jsem nahlas uvažoval.

Jako základ mohu vzít třeba tohle:
SomeoneCZ napsal:Týdenní pauzu udělá i normální chlap, pokud to v tu dobu nestíhá.
To se mi stává poměrně nezřídka a tudíž, když volám, jsem zcela kongruentní s tím, co prožívám při tom telefonátu. Ale jindy to tak necítím a ty telefonáty, nebo randeta nedopadla dobře.

Protože se mi tam "prokopírovaly" mé postoje, které byly v nesouladu s tím, jaký jsem chtěl vyvolat efekt. Já vlastně po tom týdnu těm holkám volal nerad. A tam to bylo. Prostě to vyznělo "čistě pracovně". A tak vznikl z toho "eskort".

Došlo mi to, až když jsem si sám sebe představil na jejím místě. Mě kdyby takto volala holka, rande bych jí odmítl.

Takže "povolil jsem řemen", dělám si co chci, stále testuji a pozoruji.
generalissimuss
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro Eivind Sun Dec 14 2008, 20:27

generalissimuss napsal:
Protože se mi tam "prokopírovaly" mé postoje, které byly v nesouladu s tím, jaký jsem chtěl vyvolat efekt. Já vlastně po tom týdnu těm holkám volal nerad. A tam to bylo. Prostě to vyznělo "čistě pracovně". A tak vznikl z toho "eskort".
To je ono, kongruence! Měl jsem to stejně. Volání pro mne byla nepříjemná povinnost a většinou už jsem dopředu čekal, že z toho nic nebude a pak jsem třeba působil posmutněle. Když jsem naopak čekal, že z toho NĚCO bude, byl jsem nervózní. Pauza 1 týden je pro mne třeba úplně Ok, ale přesně si to plánovat taky asi není to pravé. Snad by pomohlo přesvědčení: "Bude to sranda." (to volání).

Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 45
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty 2 SomeoneCZ

Příspěvek pro Somebody Mon Dec 15 2008, 13:10

Snahu manipulovat, ve smyslu usměrňovat běh věcí chtěným směrem, má každý a pořád, to je celkem OK. Tohle je ale manipulace dlouhodobá, promyšlená a chladnokrevná. Kdybych se s tím setkal z druhé strany, nutně bych se sám sebe ptal - proč to dělá, co to na mě zkouší? A závěry by patrně nebyly moc pozitivní. (Samozřejmě, pokud bych měl zájem, podlehl bych nejspíš i tak, bo jsem jenom slabý chlap.) A pak jsou tu i otázky, co udělá umělé odkládání se mnou samým. Imho zde budou působit síly, které mě budou psychicky rozkládat. Vědomí, že vlastně tak trochu podvádím, že jsem neupřímný, můžu bez větších následků potlačovat možná jen za podmínky určité odosobněnosti - jak jsem zmiňoval - při "průmyslové těžbě".

Napsat, že tomu nerozumím, to je to nejjednodušší. Ale to může mít různé příčiny - buď jsem mentálně nedostatečný, nebo je teorie nesrozumitelně podávána. Když nechám stranou první možnost, podle mého názoru jsou zde i náznaky pro možnost druhou. Zejména ten (podle mého názoru) nesmyslný matematický aparát. Ukaž mi jediný příklad praktické realizace a já to vezmu zpátky a smeknu. Aby bylo jasno - obdivuji Tvé analytické schopnosti, břitký racionální styl a uznávám užitečnost a správnost většiny Tvých rad a doporučení. Ale se syntézou bych byl opatrný. Nedokážeš "vypočítat" cenu ropy za měsíc, natož zájem ženy.

Somebody
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro SomeoneCZ Mon Dec 15 2008, 20:22

Eivind napsal:
generalissimuss napsal:
Protože se mi tam "prokopírovaly" mé postoje, které byly v nesouladu s tím, jaký jsem chtěl vyvolat efekt. Já vlastně po tom týdnu těm holkám volal nerad. A tam to bylo. Prostě to vyznělo "čistě pracovně". A tak vznikl z toho "eskort".
To je ono, kongruence! Měl jsem to stejně. Volání pro mne byla nepříjemná povinnost a většinou už jsem dopředu čekal, že z toho nic nebude a pak jsem třeba působil posmutněle. Když jsem naopak čekal, že z toho NĚCO bude, byl jsem nervózní. Pauza 1 týden je pro mne třeba úplně Ok, ale přesně si to plánovat taky asi není to pravé. Snad by pomohlo přesvědčení: "Bude to sranda." (to volání).
Hlavně pozor, aby to neskončilo v opačném extrému - je jedno, co udělám, jen když to tak budu cítit. Což je nesmysl, protože chyba zůstane chybou, ať už byla učiněna z jakýchkoliv pohnutek.



Smyslem matematického aparátu je v prvé řadě možnost nezávislého ověření myšlenek. Když je napíšu jako matematický model, musím se vyjádřit naprosto přesně a konkrétně. Nemám prostor kličkovat a hrát si se slovíčky. Podívej se na rozbor následující věty. Kdyby používali matematický model, takovou koninu by v životě nemohli napsat.
Právě v krizových situacích se naučíte 90% z vaší techniky a stylu, které budete potřebovat.

Přesnost výpočtu odhadu vývoje zájmu záleží na třech faktorech: znalostech, metodě odhadu a časové vzdálenosti. Čím kratší časový úsek pokrývám, tím přesnější mohu být.

Co udělám za akci, to je opět záležitost popsatelná Teorií her. Kterou pojmu buď jako "lookup" do nějaké tabulky činností, nebo nasadím i něco výpočtů - podle toho, na co mám.

Z vlastní zkušenosti Ti mohu potvrdit, že HBčka mají svůj program. Takže nemanipuluješ - přizpůsobuješ se situaci. To už by o Tebe musela mít delší dobu vysoký, vzrůstající zájem, abys mohl tvrdit, že s ní bezcitně manipuluješ (vím, takhle jsi to nenapsal). Teprve v takovém případě by "zírala na telefon a myslela si 'zvoň, sakra'". Faktem je, že tohle si nejprve musíš ujasnit vnitřně. Třeba tím, že uděláš dostatek zkušeností, které Ti to ukážou v praxi.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro Andariel Thu Apr 12 2012, 19:19

Eivind napsal:Nechci kvůli svému dotazu zakládat vlastní nit, proto píšu sem. Mám téma k zamyšlení. V průběhu posledních asi tří měsíců se mi už asi potřetí stalo následující: Nějakým způsobem získám od HB číslo, čekám obligátních 7 dní a volám a ..... a NIC! Nebere telefon.

Tak k tomuhle vám pánové něco řeknu (ze strany ženy-slečny). Zeptat se mě nějakej chlap na číslo a pak se týden neozvat, tak si myslím, že si ze mě asi dělá srandu. Nevím, co furt máte s tím ,,taktickým" vyčkáváním týden...Tyhlety intriky opravdu nechápu. Ok, tak asi není úplně nejlepší napsat hnedka hodinu po tom, co dostaneš číslo Smile ...Ale nedivím se ženským, že ti neodpovídají, když se týden neozveš. Přijdou mi akorát tak 2-4 dny...to je takový, že se úplně nevtíráš, ale že máš zájem. Já bych po čtvrtým dnu už toho chlápka pustila z hlavy, že má o mě zájem, protože by to na mě působilo, že má v zásobě dalších deset a nemá chvilku si na mě udělat čas. Takže to můj názor, snad to pomůže Wink

Andariel

Poeet p?íspivku : 10
Reputation : 0
Points : 12
Registration date : 12. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro Andariel Thu Apr 12 2012, 19:26

Lvíče napsal: o víkendu mi napsala smsku, že se moc těší a je ráda, že někam půjdeme (na tu jsem neodpověděl) a hodinu před rande bác - "promiň, nemůžu, blablabla, promiň." Samozřejmě výmluvy (jak jsem si pak i bez jejího vědomí ověřil, tedy ne že bych o tom už před ověřením nebyl přesvědčen).

Tohle je taky podobnej případ jako ten, co jsem citovala...já vím, že se chlapi nechtějí moc vykecávat po smskách Smile. Většina nás ženských už to pochopilo, takže vám nepíšeme denně (většina, ne všechny...) a nechceme barvité reakce a sáhodlouhé smsky...Ale když vám nějaká napíše, že se na rande těší a ještě obzvlášť, když je to před prvním rande, tak je podle mě dost velká slušnost odpovědět!!! Podle mě je to celkem arogantní a vypočítavé na tohle neodpovědět ,,abych ji jako vycukal"...fakt to není slušný. Stačí napsat něco jako ,,také se těším" nebo něco krátkýho...Aby prostě věděla, že zájem neupadl. Tohleto vaše neodpovídání na milé smsky, ke kterým se dost často hodně dlouho odhodláváme (z vlastní zkušenosti vím Smile) nás stojí akorát dvoje nervy. Ta zpráva vás má potěšit...tak by bylo hezké, kdybyste potěšili nazpátek Wink

Andariel

Poeet p?íspivku : 10
Reputation : 0
Points : 12
Registration date : 12. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro SomeoneCZ Fri Apr 13 2012, 15:52

Já bych nejprve upozornil na několik důležitých věcí:


1. Viz blog

Kdy zavolat?

To záleží na tom, jak často jste spolu před tím komunikovali. Pokud jste ji neplánovaně sbalili o víkendu někde na rockovém koncertu, klidně jí zavolejte za pět dnů. Když jste ji sbalili na Internetové seznamce s frekvencí několika zpráv denně, je už asi logicky podivné utnout kontakt a zavolat až za pět dní. Zkrátka, je třeba přemýšlet a slepě nekopírovat cizí návody.

Někdy je totiž normální se ozvat až za týden, u stejné příležitost - např. další rockový koncert o víkendu. Faktem zůstává, že pokud má žena osobní zájem, za týden na něj nezapomene. Nepopírám, že se jí to nemusí líbit, ale nezapomene na něj. Jiná věc je, že se ani krátce neozvat na sms, jak se těší, je podivné. Takže zdůrazňuji je třeba přemýšlet a slepě nekopírovat cizí návody.


2. Pánové, kteří jsou odmítání, bývají také odmítání dosti nevybíravě a hnusně ze strany žen. To je prostě fakt, i když to nedělá každá. A u některých ta míra únosnosti holt jednou prostě přeteče. V lepším případě jenom přestanou brát ohled na takové slušnosti.

3. Že se ženy často hodně dlouho odhodlávají k napsání milé smsky, je irelevantní fakt. Ono nás to potěší. O tom žádná. Jenomže v období balení, než to přeroste do dlouhodobý vztah, jsme to v drtivé většině případů my, kdo nese riziko odmítnutí a musí jít s kůží na trh první. Proto nás to potěší, ale nedojme.

Problém je, že takové zhrzené emoce na obou stranách snadno vedou ke zklamání. To se pak projeví na chování, což se může zvrtnout do spirály daleko větších problémů. Nemluvě o tom, že takový člověk i snadno podlehne nějaké pofidérní ideologii.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro Andariel Fri Apr 13 2012, 18:54

To je ale pech, že kvůli takovým sviňkám mezi námi ženami, pak vy pánové kolikrát radši jste víc u ,,ledu", protože co kdyby náhodou to byla potvora Sad...
Je to tak teda i opačně, ale je mi jasný, že co se týče balení, ženský dokážou bejt větší potvory, to rozhodně. Pár takových i bohužel znám. Ale je to takový bludný kruh..dokud nebudou muži slušní k ženám, tak ani my k nim a naopak...Takže to asi zůstane tak, jak to je Very Happy
Já například nechápu přístup těch žen (což tady bylo v některých forech zmiňováno), které mají partnera a přesto jdou na rande a dotyčnému randeti neřeknou, že jsou zadané!!! Vždy, když mě požádal někdo jiný na rande, tak jsem mu hned řekla, že je to od něj milé, ale že jsem zadaná a nebylo by tedy fér se nechat pozvat a pak mu říct čau. Přijde mi to jako slušnost ...ale asi jen mně Sad. Ženská vlastnost, kterou nepochopím
Ale co se týče neodepisování a ,,neuvědomování si", že někdy odpovědět na smsku je docela podstatné...tak na to jsou pánové experti zase...Že jim to prostě tak nepřijde. Já se kolikrát klepu strachy, co tomu mýmu je, že neodpovídá až moc dlouho...a on se pak chová jako ,,vo co de"..to občas zamrzí no..

Andariel

Poeet p?íspivku : 10
Reputation : 0
Points : 12
Registration date : 12. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro SomeoneCZ Tue Apr 17 2012, 17:27

To je otázka toho, jak to máte ve vztahu nastavené. Nevím, třeba by pomohlo mu jasně sdělit, že od něj očekáváš, že mu stojíš za to, aby dokázal odpovědět včas, když nejsi žádná stíhačka, která ho pořád kontroluje a prozvání.

Nejprve se musíš zamyslet, jakou má motivaci, proč nedokáže odpovědět včas a jestli Ti stojí za to, tohle řešit.
SomeoneCZ
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : https://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro Andariel Wed Apr 18 2012, 22:26

Ne, stíhačka nejsem určitě Smile.
Obvykle napíšu zprávu...a když dlouho nic a vím, že je třeba někde pryč, kde by se mu teoreticky něco mohlo stát (hodně sportuje a ne vždy bezpečně), tak pošlu k večeru nebo druhý den druhou zprávu, jestli je ok. Ale nenaháním...Deset nepřijatých hovorů a tak, to není nic pro mě...znám toto od kamarádek, že to dělají, ale přijde mi to nedůstojné.
Ono právě z něj (z nich) vždy pak vypadne nějaká ,,blbost" jako zapomenutý mobil někde a tak...což je ok...ale občas prostě zapomenou...což mě prostě mrzí, že dokážou zapomenout (vícekrát)..

Andariel

Poeet p?íspivku : 10
Reputation : 0
Points : 12
Registration date : 12. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro Petra Sat Sep 29 2012, 21:28

Andariel napsal:
Eivind napsal:Nechci kvůli svému dotazu zakládat vlastní nit, proto píšu sem. Mám téma k zamyšlení. V průběhu posledních asi tří měsíců se mi už asi potřetí stalo následující: Nějakým způsobem získám od HB číslo, čekám obligátních 7 dní a volám a ..... a NIC! Nebere telefon.

Tak k tomuhle vám pánové něco řeknu (ze strany ženy-slečny). Zeptat se mě nějakej chlap na číslo a pak se týden neozvat, tak si myslím, že si ze mě asi dělá srandu. Nevím, co furt máte s tím ,,taktickým" vyčkáváním týden...Tyhlety intriky opravdu nechápu.

Pokud sama nemám zájem, telefon rozhodně nedávám. Nejsem úchyl abych lidi tahala za nos.
Mi kdyby muž zavolal po týdnu, tak by to byl asi trapas, protože bych si nejspíš už ani nepamatovala o koho jde. Předpokládala bych že mu nevyšlo jiné rande. Someone sice operuje tím, že když je tam zájem slečny nezapomene se, ale podle mých zkušeností, toto po týdnu už tolik nehraje roli. Když nevolá déle jak 3-4dny, už moc nevěřím že je tam zájem ze strany muže. Cítila bych zklamání a rozčarování. S takovým mužem (nespolehlivým) bych se leda trápila, už s ním nepočítám.

A i kdyby můj zájem byl extrémní, navázat vztah by v takovém případě bylo složitější, roztočily by se tam negace. Po dvou letech bych si vypěstovala neurózu a po patnácti nejspíš rakovinu.

Petra

Poeet p?íspivku : 78
Age : 43
Reputation : 3
Points : 85
Registration date : 14. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Umíte jí zavolat? Empty Re: Umíte jí zavolat?

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru