co byste dělali vy? II.

Goto down

co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro hugo za Mon Aug 25 2008, 23:14

Opět bych měl jednu životní situaci k rozboru pro všechny, kteří by se chtěli podělit o svůj názor a případně poradit, jak by postupovali. Hlavně by mne zajímalo, co na to TZ. Článek "Jak ji přebrat" jsem přelouskal, no se dovím jak ho aplikovat v praxi :-)

Ona - po negativních ohlasech z minula to trochu zkrátím. Je bezva.

Zákulisní informace - Slečna má klasický první, cca 7mi letý vztah, který prochází krizí, nebo se spíše chýlí k závěru. Samý rozchod a zase dávání dohromady.

Situace - Potkal jsem ji předminulý pátek na jedné akci, dali jsme se do řeči, s tím, že se asi odněkud známe. Dokonce jsme si vzpoměli i odkud, což bylo trochu pikantní, protože ...ale ať neodbočuju :-)..Slečna na akci postávala spíš sama, ptala se, zda přijdeme i druhý den, že tam bude mít kamarádku. Působila evidentně nezadaným dojmem. Na závěr povídání jsem si řekl o číslo, slečna zaváhala, pak povídá "ale jo" a číslo mi nadiktovala.

Ve středu jsem zavolal a řekl si o rande na pondělí, slečna zase váhala, moc práce, atd..., když jsem se zeptal, jestli to tedy znamená ne, řekla nakonec ano s tím, že pokud by jí do toho něco vlezlo, tak se včas ozve.

Čekal jsem, že rande zruší a nakonec se tak v pondělí po poledni opravdu stalo, řekla, že jak čekala, tak nestíhá a snad jindy. Žádný konkrétní termínový protinávrh.

Zákulisní informace - s žádostí o číslo a pozváním na rande jsem se trefil zrovna do období, kdy se necítila "zadaná", mezitím se stihli zase dát dohromady (alespoň podle názoru jejího přítele). Asi tohle přitahuju :-)

Těžko říct, jak dlouho to může vydržet. Podle mých zkušeností je tohle prodlužování jedno velké utrpení a konec je pak jedna velká úleva.

Co byste dělali vy, pokud byste se chtěli dostat někam dál? Nebo to mít alespoň "pod kontrolou"? :-)

Předem díky.

hugo
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

2 hugo

Příspěvek pro generalissimuss za Tue Aug 26 2008, 17:05

Můj názor je ten, že dotyčná musí mít bezpodmínečně své současné i minulé vztahy vyřešené.

1. - je-li monogamní, měla by být "dokonale" rozejitá a měl by uplynout nějaký, rozumný čas od rozchodu. Současně by měla být také připravena pro nový vztah.
2. - je-li polygamní, mělo by jí být naprosto jasné, co od kterého vztahu (ne)očekává a stejně tak by měla vysílat o tom naprosto jasné a srozumitelné signály.
3. - Ať platí 1., nebo 2. - měla by být ve svém chování, názorech a vztazích konzistentní, stálá.

Splnění těchto podmínek považuji za naprosto bazální, leč ani jedna není ovlivnitelná Tebou, nebo novým vztahem. Záleží to čistě na ní.

Další podmínky by se týkaly už zájmu jako takového. Ovšem při nesplnění těch, které jsou uvedeny výše - považuji za nonsense se o nich bavit právě teď.

Co bych udělal? Testoval. Ale pokud se dotyčná dle Tvého popisu chová každý den jinak, nikterak netřeba - je nekonzistentní, dál bych nezkoumal.

Tedy zkoumal - ale jinde.
avatar
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro hokejista666 za Tue Aug 26 2008, 17:55

Můj názor je ten, že dotyčná musí mít bezpodmínečně své současné i minulé vztahy vyřešené.
Konečně něco, kde se naprosto neshodneme a můžeme se pořádně pohádat Laughing.
Mám jinou zkušenost a to jednak svojí a jednak to co jsem vypozoroval ve svém okolí. Žena mezi 20 - 30 lety, která je sama má obvykle nějakou vadu, proto je sama. V lepším případě je ošklivá v horším případě má nějakou důmyslně ukrytou vadu povahovou, která vyplave na povrch až po nějaké době, kdy už do ní dotyčný investoval tolik času a úsilí, že se takovou vadu snaží překousnout... . Samozřejmě existují výjimky, dle mé zkušenosti takové, se kterými se někdo rozešel a vyměnil je za jinou, takové jsou pak dle délky LTR docela dlouhou dobu nepoužitelné, takže je v podstatě štěstí na ně narazit, navíc v příhodnou chvíli, když už překonaly rozchod.
Žena mezi 20 - 30 lety je jako opice. Opice se také nepustí staré větve, dokud se pevně nedrží větve nové Wink. Neznám jedinnou holku v tomhle věku, která se s někým rozešla a neměla připravenou náhradu, všechny sice tvrdily, že to není pravda, ale čas ukázal, že realita byla jiná, že v případě řekněme 5 letého LTR si půl roku testovala novou větev, než definitivně pustila tu starou. Scénář je vždycky stejný, dneska už to na těch holkách vidím na první pohled, jen ten oslík s parožím je slepý Laughing.
Co bych udělal? Testoval. Ale pokud se dotyčná dle Tvého popisu chová každý den jinak, nikterak netřeba - je nekonzistentní, dál bych nezkoumal.
Záleží na její povaze, některá se nechá uhnat tím, že jí někdo píše 20 sms denně a furt jí volá, přičemž ten dosavadní na ní kašle, další se nechá utáhnout na ignoraci a jen lehké oťukávání za současného naznačování nezájmu... . Vím, že to co píšu je v rozporu s TZ, ale prodávám jak jsem sám vypozoroval u jiných či co jsem si sám prožil. Uvaž, jak moc vysoký je Tvůj zájem, tohle je spíš na delší než na kratší dobu ... .
avatar
hokejista666

Poeet p?íspivku : 202
Reputation : 4
Points : 33
Registration date : 20. 04. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro SomeoneCZ za Tue Aug 26 2008, 19:17

Hugo, slečna si není jistá, zda Tě chce. Proč by jsi měl chtít ženu, která si není jistá tím, že chce být s Tebou?

Je dost nezadaných Správných. Ale aby jsi se k ní dostal, musíš povědět slečnám Nevhodná a Nízkozájmová sbohem.

Nechtěla Tě? Nevadí, přijde jiná, pohladíWink

hokejista666 napsal:Neznám jedinnou holku v tomhle věku, která se s někým rozešla a neměla připravenou náhradu
Já ano. Ačkoliv, co popisuješ se skutečně stává.
DocLove napsal:He doesn't ask, “Do you have a boyfriend?” (Maybe, Caprice is ready to do him in; so why bust her on her infidelity and rub her conscience (fat chance!) the wrong way - thus lessening his odds of him being his replacement.
Vtip je v tom, že je-li Správná a má-li o mne vysoký zájem, výměna proběhne rychle a já se o ní nejspíše ani nedozvím. Ale aby se to stalo, musí být splněno, co napsal generalissimuss.

V případě ostatních variant (kombinace PIL, RIL a povahy) to pochopitelně může probíhat i jinak:
hokejista666 napsal:Záleží na její povaze, některá se nechá uhnat tím, že jí někdo píše 20 sms denně a furt jí volá, přičemž ten dosavadní na ní kašle, další se nechá utáhnout na ignoraci a jen lehké oťukávání za současného naznačování nezájmu...
avatar
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : http://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

Zobrazit informace o autorovi http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro hugo za Tue Aug 26 2008, 19:55

Someone, díky za názor. Pokusím se doplnit pár informací. Schválně jestli to něco změní na tvém závěru. Předem díky

Hugo, slečna si není jistá, zda Tě chce. Proč by jsi měl chtít ženu, která si není jistá tím, že chce být s Tebou?

Říkal jsem si, co bych dělal na jejím místě. Ukázalo se, že jsme se poprvé viděli přesně před rokem, na té samé
akci jako letos. Takže takové setkání po roce. Teď jsme spolu povídali cca 20
minut, navíc se nám do toho každou chvíli někdo pletl. O číslo jsem si
nakonec řekl před jedním obzvláště natvrdlým kamarádem, který se ne a
ne zdekovat. Omlouvá ho, že pršelo a asi se mu nechtělo na déšť :-).
Přesto jsem ho dostal. Rande také do telefonu nakonec odkývala, přestože už v tu chvíli
asi nevylučovala, ze se do té doby zase dají dohromady (výmluvy na moc práce a cestu do zahraničí).

Proč bych na jejím místě měl mít vysoký zájem o někoho, s kým jsem si krátce popovídal na náměstí, před dlouholetým partnerem s kterým se tomu opět chystáme dát šanci něčemu, co už asi moc nefunguje? Sám vím, že se to težko zahazuje. Že zrušila rande lze vyložit i tak, že je loajální (vymlouvala se na moc práce).

Vtip je v tom, že je-li Správná a má-li o mne vysoký zájem, výměna proběhne rychle a já se o ní nejspíše ani nedozvím.

O tom jejím příteli ona nic neřekla, ani nenaznačila, to mám z jiného zdroje.

A že funguje to, co popisuje hokejista666, to je fakt, můj poslední LTR skončil přesně tímhle způsobem.

hugo
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro SomeoneCZ za Tue Aug 26 2008, 20:24

Nejde o to, co udělala před tím. Jde o to, jak se nakonec zachovala - to je aktuální stav, který Tě zajímá. Žiješ teď, ne v minulosti.

I kdyby byla loajální, tak o něj už nemá kladný osobní zájem. Problém je v tom, že v tuto chvíli má větší zájem o vztah s bývalým, než o vztah s Tebou.

Však já také neříkám, že ne. Já říkám, že ne vždy.

Ty si teď musíš vyřešit, jestli se chceš snažit dál, nebo dáš přednost jiné. Já bych dal přednost jiné. Nebo bych jí dal alespoň pauzu. I s vědomím, že mě může někdo předběhnout. Jít po ženě v takové situaci totiž znamená šanci, že skončíš jenom jako přestupní stanice. Nakonec použitá, o kterou bude mít osobní zájem v záporných číslech. Druhý způsob, jak poslat její zájem pod nulu, je snažit se příliš.

V tuhle chvíli nevíme (nebo už si nemapatuju všechny příspěvky), proč je RIL o bývalého větší než RIL o Tebe. Buď to může být útlumový faktor, a/nebo PIL o Tebe je pod nulou.

Manažersky vzato, můžeš svoje úsilí investovat do jiné, která bude dostupná a s kladným PIL o Tebe. A pokud to zde byl útlumový faktor, třeba si dá po pauze povědět. Otázka je, co na to Tvůj PIL k téhle.

Ona totiž existuje ještě jedna hodně zajímavá otázka k věci. Kolik z těhle náhrad, které si držely bokem nějaký ten pátek, skončilo tak, že spolu žili šťastně až navěky? Zejména v porovnání s těmi, u kterých si byly svým zájmem jisté natolik, že bývalý dostal kopačky téměř instantněWink

Pokud kromě Tebe věnuje významnou část svého času i jinému, tak ani o jednoho z vás až zas tolik nestojí.
avatar
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : http://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

Zobrazit informace o autorovi http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro hokejista666 za Tue Aug 26 2008, 23:50

Vtip je v tom, že je-li Správná a má-li o mne vysoký zájem, výměna
proběhne rychle a já se o ní nejspíše ani nedozvím. Ale aby se to
stalo, musí být splněno, co napsal generalissimuss.
Šedá je teorie, zelený je strom života. Ano to o čem píšeš Ty se stává, ale stává se to tehdy, pokud má slečna vztah 3 měsíce a ne 3, 5 let, ono by bylo na pováženou, kdyby provedla výměnu rychle po takové době, řekl bych, že by to něco vypovídalo o její loajalitě a o tom, kam až nechala svůj PIL zajít ... .

V případě ostatních variant (kombinace PIL, RIL a povahy) to pochopitelně může probíhat i jinak
Já bych to spíš nazval setrvačník Wink. Shledávám v těchto momentech zcela zásadní rozdíl v chování můžů a žen. Průměný muž, když to nefunguje, vztah jde do kytek a on má nějakou jinou zůstane ve svém zaběhlém stereotypu, protože proč to měnit, když to tak krásně nefunguje Laughing. Můj tip 9 z 10. Průměrná žena ve stejné situaci zkoumá a testuje a odejde. Můj tip je obdobný, 9 z 10. Ale neodejde hned, bude hledat náhradu a bude zůstávat nějakou dobu ze zvyku, nakonec to jsi sám někde popsal. Píšu u obou 9 z 10, když jistá kolektivní zkušenost, kterou jsem vidl by svědčila o 10/10, ale slyšel jsem i jiné příběhy, ale neviděl ... .

Ona totiž existuje ještě jedna hodně zajímavá otázka k věci. Kolik z
těhle náhrad, které si držely bokem nějaký ten pátek, skončilo tak, že
spolu žili šťastně až navěky?
Kolik spolu skončilo na věky z těch všech mimo tuto kategorii, moc se díváš na americké filmy Laughing.
avatar
hokejista666

Poeet p?íspivku : 202
Reputation : 4
Points : 33
Registration date : 20. 04. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro generalissimuss za Wed Aug 27 2008, 00:58

Inu, záleží jaké má kdo představy - "co chci získat". U partnerky, u vztahu.

Můj názor převážně staví na faktu, že asi nejvíce jsem si u partnerek cenil a cením spolehlivosti. Většina z nich byly ujeťačky, ale byly spolehlivé - měly mou důvěru. Proto jsem zdůrazňoval konzistentnost. Takové fráze jako "klidný přístav" mají pro mne kýženou hodnotu.

A vzhledem k cíli přináleží i zvolená strategie.
SomeoneCZ napsal:Ona totiž existuje ještě jedna hodně zajímavá otázka k věci. Kolik z těhle náhrad, které si držely bokem nějaký ten pátek, skončilo tak, že spolu žili šťastně až navěky? Zejména v porovnání s těmi, u kterých si byly svým zájmem jisté natolik, že bývalý dostal kopačky téměř instantně
Nejen vzhledem k perspektivnosti vztahu - ALE - pokud se jedinec nechá dotlačit do takové hry, sám si obstará důkaz své nízké hodnoty - sám před sebou.

"Jsem na tom tak špatně, že musím stát jako Fantozzi ve filmu Třetí na řadě?"
"Není pro mne už žádná slečna Správná? Jsou už přebrané? Došly?"
"..a chtěla by mne vůbec?"

To je závažný precedent i pro další eventuální vztahy. "Budu stále sbírat drobky, co zapadly někomu pod stůl?"

Já tedy ne. Nabízím určitou kvalitu - není důvod proč nepožadovat kvalitu stejnou.
avatar
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro hokejista666 za Wed Aug 27 2008, 01:20

To je závažný precedent i pro další eventuální vztahy. "Budu stále sbírat drobky, co zapadly někomu pod stůl?"
Úhel pohledu, vždy záleží jak to vyhodnotíš, pokud jsou to drobky, tak souhlas, ale proč se spokojit s průměrnou večeří, když můžu mít sousedovu večeři o pěti chodech? Wink
avatar
hokejista666

Poeet p?íspivku : 202
Reputation : 4
Points : 33
Registration date : 20. 04. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro SomeoneCZ za Wed Aug 27 2008, 20:24

hokejista666 napsal:Ano to o čem píšeš Ty se stává, ale stává se to tehdy, pokud má slečna vztah 3 měsíce a ne 3, 5 let, ono by bylo na pováženou, kdyby provedla výměnu rychle po takové době, řekl bych, že by to něco vypovídalo o její loajalitě a o tom, kam až nechala svůj PIL zajít ...
Stalo se to po několikaletých vztazích. Jejich PIL byl pod nulou, v okamžiku, kdy se pod nulu dostal i RIL, řekly konec. A neměly zálohu. Něco jiného je pravděpodobnost s jakou se to stane. A podmíněná pravděpodobnost s jakou se to stane v obvyklém vzorku žen, se kterými přicházíš do styku.

Setrvačnost je v pohybové rovnici zájmu také uvedena a podílí se na RIL.
Pohybová rovnice zájmu napsal:I u slečny Správné si však můžeme všimnout, že zůstává ve vztahu i nějakou dobu poté, co její zájem klesnul pod nulu. Když se v souladu s technikou black box nebudeme pídit proč, ale raději se přidržíme faktu, že se tak děje, je nasnadě zavést setrvačnost if (Inertial Force), která bude také funkcí dosavadního zájmu o vztah a celé doby, po kterou se znáte.
Čili, aktuálně rozebíraná situace se má následovně:

Cíl
Slečna Správná s kladným PIL o mě.

Výchozí podmínky
Má přítele, o nějž má kladný RIL, ale záporný PIL.

Vývoj situace
Usiluji o ni už nějaký ten pátek, ale stále svůj čas dělí mezi nás dva. Pro úplnost dodávám, že ani jednomu z nás se nedostává většiny jejího času.

Možné příčiny
Aneb, jak je to možné? Jestliže je Správná, ale pouze o mě má kladný PIL, měl jsem jasně získat větší podíl jejího času. Ale to se neděje.

 • Není Správná, a tedy PIL nemusí mít většinový vliv na RIL.
 • Je Správná, ale oba dva PIL jsou v záporných číslech. Můj tam mohl být buď od začátku, nebo jsem ho tam poslal postupem snažení. Například díky setrvačnosti, která držela RIL o bývalého výše než RIL o mne jsem mohl vypadat příliš needy.

Alternativa
Třeba potom půl roce se rozhodne, že jeho definitivně odepíše. Pokud by tedy takovou volbu udělala Správná, pak má o mne pouze kladný RIL a je pouze otázkou času, kdy se objeví někdo jiný, o koho bude mít kladný PIL. Pokud jsem ji získal za těchto podmínek, riziko rozchodu je významně větší, než když se hned od začátku chová "správně kladnozájmově".

Závěr
Staré známé - nevypadá-li jako Správná s kladným PIL o mne, další. Že se zrovna s někým rozchází není omluva. Maximálně důvod, proč to raději zkusit pozdějit, než to důkladněji zkoušet teď hned.

Čili, čím dříve se takto rozhodnu, tím více dělám rozhodnutí na základě pravděpodobností, s jakými dojde k jednotlivým variantám. Do relativně krátké doby se to vyjasní, ale než se tak stane, je to hra s neúplnou informací - viz článek Svádění je hra. Tohle je vlastně konzervativní přístup, kdy neinvestuji natolik agresivně, abych "nenávratně nepřešvihnul", ale zároveň se nezbavil možnosti vyhrát. Prostě odhad rizik a následné přizpůsobení celkové strategie Smile Zda třeba nebude lepší investovat jinam... alespoň pro tuto chvíli.

Nicméně zdůrazňuji, jsou i jiné typy žen než Správná a tam bude postup jiný. Ovšem, chcete je? Wink Respektive, proč je chcete?
avatar
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : http://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

Zobrazit informace o autorovi http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro generalissimuss za Wed Aug 27 2008, 23:11

SomeoneCZ napsal:Staré známé - nevypadá-li jako Správná s kladným PIL o mne, další.
Osobně jsem se vždycky takové sentence děsil: "To zase se budu muset s někým seznamovat, poznávat, zase něco budovat.. ? Sad " Přišlo mi to tak trochu sisyfovské. Zdálo se mi "ekonomičtější" zůstat ve vztahu, který "měl nějaké mouchy", než jít do rizika tento fakt změnit.

Můj mistr tantrajógy rád říká: "Dobré je nepřítel lepšího.."

Dnes po x-tém zkoušení a testování TZ a žen mám tento názor přerámováný. Nikoliv děs, ale pocit sebedůvěry - najdu tu, kterou hledám. A to v rozumné době. Protože se to x-krát úspěšně stalo a nelitoval jsem. Krom toho jsem se díky tomu donutil k vlastním vyšším kvalitám, které dnes mohu nabídnout. Plus lepší zručnost se seznámit.

A to není k zahození. Takže, i když se zrovna nedaří, také je to plus.

Co vidím u svých známých - setrvávají v nevyhovujících vztazích celá léta. Nedovedou si říct: "Další.." A my? Smile
avatar
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro hokejista666 za Thu Aug 28 2008, 00:18

Něco jiného je pravděpodobnost s jakou se to stane. A podmíněná
pravděpodobnost s jakou se to stane v obvyklém vzorku žen, se kterými
přicházíš do styku.
Souhlas, tam je prostě ta pravděpodobnost poměrně nízká, já se nesnažím kategoricky nic tvrdit, nabízím své zkušenosti a zkušenosti svých přátel. Je logické, že za přátele mám lidi v mnohých ohledech mě podobných, tudíž se stejnými či podobnými výsledky u žen Wink.

Usiluji o ni už nějaký ten pátek, ale stále svůj čas dělí mezi nás dva.
Pro úplnost dodávám, že ani jednomu z nás se nedostává většiny jejího
času.
Tady je mnoho aspektů, například bydlí-li spolu, opticky se mu může dostávat dalekovíc času, reálně se mu dostává 5 minut denně, když si řeknou ahoj po příchodu z práce a dobrou noc před spaním ... . Nebo nejedná-li se o slečnu správnou, ale pání Správnou atd. Většiny jejího času se pravděpodobně nebude dostávat ani jednomu, protože ho bude trávit v práci, ale bereš-li to jako řekněmě čas rande, tak by se samozřejmě ten poměrně měl měnit, to souhlasím, pokud se nic nemění, není vývoj, ale stagnace a jde to celé do kopru ... .

Třeba potom půl roce se rozhodne, že jeho definitivně odepíše.
V tomto směru existuje ještě jeden zajímavý prvek, spousta lidí je v některých směrech poměrně zbabělých, znám i páry, kdy se oba chtěli rozejít, ale nikdo z nich na to neměl sílu, takže se spíš navzájem snažili dotlačit, aby to udělal ten druhý. Taky nejsem zrovna hrdina, pokud se rozchodů týče ... .

Nicméně zdůrazňuji, jsou i jiné typy žen než Správná a tam bude postup jiný. Ovšem, chcete je? Wink Respektive, proč je chcete?
No to je jasný, chceme slečny Nesprávné, abysme měli v hospodě u piva na co nadávat Laughing Laughing Laughing.

Osobně jsem se vždycky takové sentence děsil: "To zase se budu muset s někým seznamovat, poznávat, zase něco budovat.. ?
To občas mám taky, nejen ve vztazích, obecně mám jistý odpor k lidem, které neznám ... .

Co vidím u svých známých - setrvávají v nevyhovujících vztazích celá léta. Nedovedou si říct: "Další.." A my? Smile
Ale hlavně nespadnout do opačného extrému, jako se to občas stává mě, jak flašinet, který umí jen další, další, další prosím, no tak další Wink.
avatar
hokejista666

Poeet p?íspivku : 202
Reputation : 4
Points : 33
Registration date : 20. 04. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro SomeoneCZ za Thu Aug 28 2008, 19:22

hokejista666 napsal:No to je jasný, chceme slečny Nesprávné, abysme měli v hospodě u piva na co nadávat
Ale přece jenom raději přidám následující citaci z The System pro nově příchozí:
When it comes to love, the man's ego:
 1. Overlooks Miss Wrong's bad attitude
 2. Overlooks omnious signs in the relationship - flags
 3. Always overrates her Interest Level
 4. Rationalizes her putdowns and zingers
 5. Blinds him to reality

V podstatě jsme se dostali k původu rozvodů a nevěr. Lidé raději zůstanou ve vztahu, o kterém už můžeme objektivně prohlásit, že to nedopadne podle jejich představ, než aby riskovali jinde. Což se časem ukáže jako nevyhnutelné a dražší.

Připomíná mi to poslední díl Indiana Jonese. Někdo dojde k propasti, ale dojde k závěru, že je lepší zůstat, kde je. Jiný, třeba i podle návodu, slepě skočí a protože určité procento se trefí na most, tak jejich návod bude mylně považován za to, co to umožnilo. A konečně třetí varianta - buď mají správný návod, a/nebo je napadne odhalit most pískem rovnou.


generalissimuss mě dnes upozornil na článek Signs She's a Desperate Woman. Zaujal mě hned první bod - vždy byla ve vztahu.
avatar
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : http://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

Zobrazit informace o autorovi http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro hokejista666 za Fri Aug 29 2008, 00:56

Tvoje dnešní odpověď mě příliš neuspokojila, nevypořádal jsi se příliš s argumenty, k tomu co jsi napsal bych si dovolil pár poznámek.

V podstatě jsme se dostali k původu rozvodů a nevěr. Lidé raději
zůstanou ve vztahu, o kterém už můžeme objektivně prohlásit, že to
nedopadne podle jejich představ, než aby riskovali jinde.
A je to opravdu tak? Jsi si tou motivací jistý? Znám x lidí, kteří spíš ve vztahu zůstali, protože nechtěli ublížit někomu, koho kdysi milovali. Ono to časem vyhnije stejně, jen nikdo není ublížený, protože se odmilují oba ... .

Ještě bych dodal to co na sd uvedl jako důvod tolika rozvodů Qark - příliš mnoho svateb, to je taky logický argument Smile. Jestli to vpřípadě rozvodů a rozchodů není třeba tím, že dneska nemá nikdo tendenci probémy řešit, něco se mu nelíbí, tak se sebere a jde hledat štěstí jinam. Vím, že tohle je nad rámec téhle diskuze, přesto si myslím, že je to zajímavá otázka... .

a/nebo je napadne odhalit most pískem rovnou.
Tohle nějak nechápu, prosím vysvětli tak, abych to i já pochopil Wink.

generalissimuss mě dnes upozornil na článek Signs She's a Desperate Woman. Zaujal mě hned první bod - vždy byla ve vztahu.
Když jsi to nakousl, tak by si to zasloužilo trošku rozvést, protože vždy byla ve vztahu je doplněno tím, že navíc nemá vyhraněný typ a vybírá si velmi rozdílné partnery. Nebo-li variace na ono staré známé žena nikdy neví co chce Wink.
avatar
hokejista666

Poeet p?íspivku : 202
Reputation : 4
Points : 33
Registration date : 20. 04. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro Eivind za Fri Aug 29 2008, 15:04

S tím mostem, myslím, že Someone chtěl říct asi tohle: Řada lidí se vrhá do dlouhodobého vztahu (manželství) úplně stejně jako Indy podle velice kusého a neověřeného návodu (svých rodičů, kamarádů atd.) se zavřenýma očima s tím, že:"Teď se děj vůle boží." A až přejdou / nepřejdou na druhou stranu poznají, že si vybrali slečnu správnou s kladným zájmem / slečnu nevhodnou. A přitom nejspíš existuje jednoduchý způsob, jak to zjistit ještě než dá v sázku svůj život (majetek, reputaci, duševní zdraví...). 

Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 40
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro Eivind za Fri Aug 29 2008, 15:12

generalissimuss mě dnes upozornil na článek Signs She's a Desperate Woman. Zaujal mě hned první bod - vždy byla ve vztahu.
Když jsi to nakousl, tak by si to zasloužilo trošku rozvést, protože vždy byla ve vztahu je doplněno tím, že navíc nemá vyhraněný typ a vybírá si velmi rozdílné partnery. Nebo-li variace na ono staré známé žena nikdy neví co chce Wink.[/quote]Podle mě se tím kategorie nevhodných zdaleka nevyčerpává. Mně jsou takovéhle ženské natolik protivné už na první kontakt, že mě ani nenapadne je zvát na rande a nepamatuji se, že bych se s podobnou někdy zapletl. Pro určitý typ chlapů můžou být ale dost přitažlivé, hádal bych že hlavně pro ty, kteří jsou oslněni sami sebou. Každý se ostatně chytáme na něco jiného...

Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 40
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro hokejista666 za Fri Aug 29 2008, 15:27


generalissimuss mě dnes upozornil na článek Signs She's a Desperate Woman. Zaujal mě hned první bod - vždy byla ve vztahu.

Když jsi to nakousl, tak by si to zasloužilo trošku rozvést, protože vždy byla ve vztahu je doplněno tím, že navíc nemá vyhraněný typ a vybírá si velmi rozdílné partnery. Nebo-li variace na ono staré známé žena nikdy neví co chce Wink.
Podle mě se tím kategorie nevhodných zdaleka nevyčerpává. Mně jsou takovéhle ženské natolik protivné už na první kontakt, že mě ani nenapadne je zvát na rande a nepamatuji se, že bych se s podobnou někdy zapletl. Pro určitý typ chlapů můžou být ale dost přitažlivé, hádal bych že hlavně pro ty, kteří jsou oslněni sami sebou. Každý se ostatně chytáme na něco jiného...[/quote]

Jak to na nich poznáš?
avatar
hokejista666

Poeet p?íspivku : 202
Reputation : 4
Points : 33
Registration date : 20. 04. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro Eivind za Mon Sep 01 2008, 14:34

hokejista666 napsal:Jak to na nich poznáš?
Myslím, že poznám. Samozřejmě ne od pohledu, ale po delším rozhovoru určitě.

 1. Je vždy ve vztahu, partnera se drží jak opice, dokavad se nechytne zas ňákýho dalšího => nebude jí zbývat čas na rozvíjení vlastních zájmů, když se jí vyptáš, co jí baví, zjistíš, že není do ničeho zapálená. Když je sama, nudí se. A samozřejmě ty nejméně bystré ti budou vyprávět o svých bývalých. O čem taky jiném, když nemá žádný vlastní život.
 2. Je mikromanažer, plánuje svatbu, děti, dovolenou v Jugoslávii... => Jsou to její oblíbená témata. Když jí dáš prostor, bude žvanit o svých kamarádkách, která s kým chodí, rozešla se, vdala, rozvody, narození manželských a nemanželských dětí atd. To jsou samozřejmě témata, která jsou blízká všem normálním ženám. Ale když takhle bude mluvit na prvním rande a bude to hlavní téma, začal bych se znepokojovat...
 3. Kočky a psi. To samé co bod 2, dávat pozor na množství větší než běžné. Varovné znamení: Mluví o svých mazlíčcích ve zdrobnělinách nebo dokonce šišlá.
 4. Chce cokoli, co chceš ty => nemá na nic vlastní názor. Odhalíš tak, že se jí zeptáš na názor na něco obecného: muzika, filmy, válka... Buď se vůbec nechytne, nebo bude papouškovat tzv. většinový názor.
A tak nějak mám vysledováno, že určitým mužům (ne fakt to není narážka na nikoho na tomto fóru, jak už jsem byl nařčen), převážně těm, kteří rádi pózují před zrcadlem s obnaženými bicepsy, popř. obíhají s leštěnkou svou vytuněnou plechovku, zoufalé ženy nevadí, ba spíše naopak. Důvod? Jsou příliš zahledění do sebe, takže jim je jedno, že partnerka nemá své vlastní názory, beztak ji berou spíše jako jakýsi doplněk svého nabubřelého já. Ve čtvrtém dílu svého seriálu se k tomu dostanu více...

Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 40
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro hokejista666 za Mon Sep 01 2008, 14:55

ne fakt to není narážka na nikoho na tomto fóru, jak už jsem byl nařčen
Pro určitý typ chlapů můžou být ale dost přitažlivé, hádal bych že hlavně pro ty, kteří jsou oslněni sami sebou.
Když jsi v podstatě napsal to co já jsem napsal o sobě v threadu "Kočka", tak se nediv Laughing.
avatar
hokejista666

Poeet p?íspivku : 202
Reputation : 4
Points : 33
Registration date : 20. 04. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro hokejista666 za Mon Sep 01 2008, 16:49

Ty jo, v popise Desperate woman se poznávám Laughing, teda kromě bodu 4. Mám zásadně na všechno vlastní názor Laughing. Tak jsem asi Desperate man posedlý ženskýma Laughing.
avatar
hokejista666

Poeet p?íspivku : 202
Reputation : 4
Points : 33
Registration date : 20. 04. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro Eivind za Mon Sep 01 2008, 16:57

hokejista666 napsal: ...jsem asi Desperate man posedlý ženskýma Laughing.
Konečně chvíle upřímnosti! Laughing

Eivind

Poeet p?íspivku : 140
Age : 40
Reputation : 3
Points : 52
Registration date : 27. 03. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro SomeoneCZ za Mon Sep 01 2008, 20:40

Opožděně, ale přesto Smile

Že její partneři byli každý jiný, to už je spíš Obviously Desperate Woman. Jde o to, že pořád má někoho, nedokáže být chvíli sama. V pánském provedení je to de-facto kapitola Alone v The System.

Srovnání s Indianou Jonesem Eivind vystihl, pouze nepokryl důvod rozvodů a nevěr. Chtěl jsem ukázat, jak se stane, že je chybný návod považován za správný.

Protože se párkrát trefí a lidé mají sklony k selektivním důkazům. Neuvědomují si následující:
Albert Einstein napsal:No amount of experimentation can ever prove me right; a single experiment can prove me wrong.
To jest několik bezhlavých přeběhnutí po mostě berou za úspěch a do propasti podle návodu spadlé ignorují (i kdyby byl jenom jeden), což je špatně. Toho například využívá Cold Reading s trikem Otevřená mysl. Nemáte se nechat zaskočit tím, že to někdy selhalo, ale máte se zabývat tím, že to údajně někomu někdy fungovalo = selektivní důkaz = pseudověda = problém.

Příčinou rozvodovosti je sice do nějaké míry uvolněnější morálka, že už se např. na svobodnou matku nehledí jako na vyvrhelku společnosti, ale také za tím stojí akceptování různých nesmyslů a nedostatek kritického myšlení (což nepřímo dokazuje i akt zrušení povinné maturity z matematiky, která ho podporuje). Lidé se vezmou, i když se podle známých faktů dá předpovědět, že to např. s 95% skončí rozvodem. Ale oni nemyslí... Oni vidí svou představu, ne realitu. V lepším případě z nedostatku znalostí.
avatar
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : http://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

Zobrazit informace o autorovi http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro SomeoneCZ za Tue Sep 02 2008, 10:25

hokejistovou odpovědí jsem založil nové téma - Pochyby a jiné nejasnosti o TZ
avatar
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : http://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

Zobrazit informace o autorovi http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Re: co byste dělali vy? II.

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru