dlouhodobý vztah

Goto down

dlouhodobý vztah

Příspěvek pro Adina za Fri Jul 04 2008, 15:33

Ahoj vespolek,
můj dotaz se týká dvou z mých kamarádů. Oba dva mají dlohodobý vztah (5a 7 let), je jim něco málo přes 20, takže jsou ve vztahu od "útlého" věku.Smile No a jelikož mezi přednáškama často nebylo co dělat, koukali jsme pohromadě v počítačové učebně na péčka (no typická vysokoškolská kratochvíle), tudíž jsme otevřeně mluvili o sexu. Takže jsem se průběžně dozvěděla, jak to chodí u nich "doma". U obou se sex redukoval na jednu, dvě nejosvědčenější polohy a veškeré sexuální touhy oba kluci realizují doma před pc (zvlášt, samozřejměSmile ), o tom ale obě partnerky nemají ani tušení, protože je to bedlivě tajeno. Samozřejmě jsem jim radila, at ty svoje představy svým holkám řeknou. Jeden to zkusil a byl odkázán do patřičných mezí, druhý o to ani nemá zájem (prý si svou přítelkyni dokáže představit jako svou manželku a matku dětí, ale sex podle svých představ by nejraději provozoval s milenkou).
Druhá má rada byla, at se teda rozejdou a hledají to co jim chybí jinde. Odpověď byla "To přece nejde...". Důvod jest, že její rodiná zná jeho a naopak, jednou se tam mihl dokonce pes (že by ho už nikdy neviděl). Navíc si neumí představit být sami (proč je to pro kluka tak děsivá představa to nechápu, podle mě, kdo neumí být sám, neumí být s nikým). Tak si říkám, komu není rady...
Otázka je, jak se tomu vyhnout. Nechci po pár letech vztahu dopadnout jak jejich holky, tzn. být v nevědomosti (byť blažené). A zajímá mě taky, jak to bude u těchle kluků vypadat za pár let (už jen kvůli tomu, že si oba v podstatě nic neužili, jak se říká, protože jsou ve vztahu od nějakých 17 let). Má to šanci na úspěch?

Adina
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: dlouhodobý vztah

Příspěvek pro generalissimuss za Fri Jul 04 2008, 17:12

Mě zaujaly dvě větičky:
Adina napsal:..druhý o to ani nemá zájem (prý si svou přítelkyni dokáže představit jako svou manželku a matku dětí, ale sex podle svých představ by nejraději provozoval s milenkou).
Tohle je klasický syndrom piedestalu a kanálu.

Ženy, do kterých se zamilují, si tito muži berou. Jejich úloha je jasná - piedestal. Rodí děti, tvoří rodinu, vzhlíží se k nim jako k bohyním. Nechávají se jimi ovládat, mají zábrany s nimi dělat "prasárničky". V jejich očích se tyto ženy "nehodí na sex", jsou "nevhodné" na fyzický kontakt.

"Nemohu to s ní dělat - ona je dokonalá".

Stejní muži vyhledávají "kanálnice" - milenky, se kterými bez problému provozují zmíněné "prasárničky", jejich fantazie. Často volí prostitutky, nebo sexuální kamarádky. Viz Norníkův průvodce.

V protiváze jsou stejné typy žen. Mají partnera, který jim poskytuje zázemí a k tomu pár "divochů".
Adina napsal:..otázka je, jak se tomu vyhnout. Nechci po pár letech vztahu dopadnout jak jejich holky, tzn. být v nevědomosti (byť blažené).
Můj názor je, ptát se partnera typem otázek: "Co by se ti líbilo?", "Máš chuť něco vyzkoušet nového?", "Jaké máš fantazie?". Anebo jít do toho natvrdo, rovnou něco zkusit bez entrée.

Milenky, které jsem měl, mě tyto otázky pokládaly obvykle už třetí noc. Abych pravdu řekl, je to na mne moc rychle a obvykle jsem odpovídal, že si řeknu o něco dalšího později. Později jsem tak udělal.

Sleduji příznak, že ženy jsou v sexu více otevřenější, aktivnější, s větší fantazií, představami a méně zablokovanější než muži. Tak má zkušenost i konsultace s kamarádkami. Většinou je žena v sexu o "krok napřed". I když to nesmí příliš moc dávat najevo Smile
avatar
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: dlouhodobý vztah

Příspěvek pro Adina za Fri Jul 04 2008, 17:42

Tak přesně téhle odpovědi jsem se obávala Very Happy . Chceš říct, že jako bytost stvořená k rození dětí budu v jednou v pozici svaté madonny? Sic uctívané, ale nedoknutelné? Doufám, že přece jen existuje nějaký kompromis. affraid
Jinak myslím, že zrovna ty dvě přítelkyně mých drahých kamarádů o krok napřed nejsou. Spíš o pár kilometrů pozadu, když o sexuálních choutkách jejich kluků vím víc já.
Ještě otázka, mají tyhle vztahy šanci na úspěch? Je tahle "madonna" určitě ta slečna Správná? Navíc, pokud se vezme v úvahu, že jiných holek oba kámoši moc nepoznali. Jde mi o to, že já jim pořád tvrdím, že je lepší ukončit to ted, než ve vztahu, kde jsou děti, závazky, atd. Ale vzhledem k tvojí teorii piedestalu můžu být pěkně vedle. Question

Adina
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

2 Adina

Příspěvek pro generalissimuss za Fri Jul 04 2008, 17:56

Asi jsem to dostatečně nezdůraznil - jedná se o určité typy mužů. Popis na Tvé dva kamarády dost sedí. I v tom, jaké si určili partnerky. Věřím, že dokážeš toto rozpoznat a najdeš si/máš partnera, který se v tomto extrému nenachází.

Teorii syndromu piedestalu a kanálu jsem nevymyslel já, ale nějaká spisovatelka-feministka, na jejíž jméno si nemohu vzpomenout. Kniha byla teoretická, o nevěře a dost dobrá. Znáte ji někdo?

Shoduji se s Tvým názorem, že tohle nemá cenu. "Úspěch" takový vztah může mít, ale je otázkou, jestli všichni zúčastnění v takovém "vztahu" budou šťastní..

Můj názor je, že ne.
avatar
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: dlouhodobý vztah

Příspěvek pro SomeoneCZ za Fri Jul 04 2008, 18:00

Tihle dva jsou dobrá ukázka, proč neříkám, že testovat je špatné. Oni mají nějakou představu, která skončí jednou z uvedených variant, anebo spíše postupně:

  1. Nespokojenost ve vztahu
  2. Nevěra ve vztahu
  3. Rozchod z nevěry/nespokojenosti
Jejich slečny určitě nejsou Správné, protože se o tuhle stránku věci nezajímají/ignorují ji a co je horší, jejich přístup se určitě neprojevuje jenom v sexu. Argument "její rodiná zná jeho a naopak" je o zájmu pod nulou. Všichni se chovají, jakoby jim společnost definitivně přisoudila nějakou roli a od nich se očekávalo, že jí dostojí. A tak se teď obětují. Jako když si děti hrají na dospělé, ale přitom vůbec nechápou, o co jde. Ne, že by to chápali všichni dospělí Neutral

Řešením je otestovat ho, jestli Ti vyhovuje ve všem, co je pro Tebe podstatné a sledovat, zda je ve svých reakcích konzistentní. V okamžiku, kdy začne argumentovat "vždyť se to po takové době čeká" místo "chtěl bych", je to varovný signál na Tebou popsaný případ. Nicméně, s takovými úvahami jsi na dobré cestě.

PS: Ta Adina, nebo jiná Adina?
avatar
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : http://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

Zobrazit informace o autorovi http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Re: dlouhodobý vztah

Příspěvek pro Adina za Fri Jul 04 2008, 18:50

Generalissimuss

Pro určité typy mužů...Docela se mi ulevilo. tongue Ale můžu říct, že co tak vidím kolem sebe a co mi teda hlavně říká mamka, tak by mělo být zákonem nařízený, ať spolu mladí nechodí navážno dřív jak od dvaceti. Very Happy Celá její generace, co se všichni brali nejpozději v devatenácti (aby to nevypadalo blbě), tak to je historie podvodů a nevěry. Už jen kvůli tomu si myslím, že vztah od 17 let je předem odsouzenej.

Someone

Máš pravdu, oba kamarádi se dostali už i do bodu dva. Ale bodu tři se obávají jak čert kříže. Mad Myslím, že v tomhle mají obecně muží víc problémů, nechtějí za žádnou cenu zůstat sami, tudíž radši vydrží v podobném "vztahu". Věřím, že ty svoje holky rádi mají, ale taky si myslím, že je v tom víc setrvačnosti a stereotypu. Jeden z nich byl i zamilovaný do té své milenky, ale neudělal nic. Dokonce, co vím, mu ta jeho přítelkyně na to přišla, ale zřejmě mu odpustila (otázka je, nakolik se dá odpustit nevěra bez následků na psychice).
Nevím, já jen doufám, že mě to nikdy nepotká. Cool Prostě mi oba přišli docela mladí na to, aby trávili večery nad péčkama a s vlastní rukou Basketball .
A vážně jsem ta Adina, máš kvantovou paměť. Very Happy

Adina
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: dlouhodobý vztah

Příspěvek pro SomeoneCZ za Fri Jul 04 2008, 19:08

V tom případě Tě tu velice rád vítám:cheers:

Terry Pratchett napsal:První myšlenky jsou ty obyčejné. Ty má každý. Druhé myšlenky jsou myšlenky, v nichž se zabýváte tím, jak a o čem přemýšlíte.Takové myšlení mají všichni, kteří myslí rádi. Třetí myšlenky jsou ty, které pozorují svět a myslí si samy pro sebe. Ty jsou vzácné a často znepokojující.
Podle mě máš i ty třetí, takže toho bych se nebál.

Nemůžu si pomoci, ale jako kdyby postupovali podle nějaké příručky pro vztah budovatelského data vydání.
avatar
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : http://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

Zobrazit informace o autorovi http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Re: dlouhodobý vztah

Příspěvek pro Adina za Fri Jul 04 2008, 19:24

Oooo, děkuji převřele za přivítání. Čtu si tohle forum často. Té rozepře na nejmenovaném portálu si nebylo možno nevšimnout. Twisted Evil Very Happy
Jinak díky za odpovědi, zkusím jim je dál našeptávat (potvrdilo se, že mám recht), ikdyž jsou oba hluchoslepí.

Adina
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: dlouhodobý vztah

Příspěvek pro Eyvind za Fri Jul 04 2008, 23:00

Sigmund Freud napsal:"Něžný a smyslný proud se u velmi malého počtu vzdělanců navzájem spojily tak, jak je třeba; muž téměř vždy cítí, že jej při jeho sexuálních aktivitách omezuje úcta vůči ženě, a rozvine svou plnou potenci teprve tehdy, když má před sebou nějaký sexuální objekt na snížené úrovni, což je zase mimo jiné způsobeno tím, že do jeho sexuálních cílů vstupují perverzní složky, jež si netroufá uspokojovat na ženě, jíž si váží. Plný sexuální požitek mu poskytuje jedině to, když se může bez zábran oddávat uspokojování, což se například u své mravné ženy neodvažuje. Odtud tedy pochází jeho potřeba sexuálního objektu na snížené úrovni, potřeba ženy, jež je eticky méněcenná, od níž nemusí očekávat etické pochybnosti, která jej nezná a nemůže posuzovat v jeho ostatních životních vztazích. Takové ženě věnuje nejraději svou sexuální sílu, i když jeho něžnost zcela náleží nějaké ženě, která stojí v jeho žebříčku výše. Je možné, že ani sklon mužů z nejvyšších společenských tříd k tomu, aby si zvolili za svou stálou milenku nebo dokonce manželku ženu z nižšího stavu, který můžeme tak často pozorovat, není ničím jiným než důsledkem potřeby sexuálního objektu nacházejícího se na nižší úrovni, s nímž je psychologicky spojena možnost plného uspokojení."
(Freud, S.: Sebrané spisy 8. sv., 1913, s. 74)

Eyvind
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

2 Eyvind

Příspěvek pro generalissimuss za Sat Jul 05 2008, 08:14

..a tak se mimoděk přišlo na to, že feministka si na dobrou noc četla Freuda.. Smile

Dobrý citát, díky za tip, už louskám Freuda ve svém počítači..
avatar
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: dlouhodobý vztah

Příspěvek pro Eyvind za Mon Jul 07 2008, 09:00

Není zač :-) Zajímavé na tom je, že navzdory relativní otevřenosti co se sexu týče se toho po sto letech moc nezměnilo a lidé mají stále tytéž vnitřní konflikty. O něco dále píše, jak z toho ven: (Snad tím nikoho nepobouřím.)"Ten kdo má být v milostném životě skutečně svobodný a tím také šťastný, musí překonat úctu vůči ženě a spřátelit se s představou incestu s matkou nebo sestrou. Ten, kdo se na základě tohoto požadavku podrobí vážnému zkoumání sebe sama, u sebe bezpochyby zjistí, že pohlíží na sexuální akt jako na něco v jádře přece jenom snižujícího, co poskvrňuje a znečišťuje nejen tělesně. Vznik tohoto hodnocení, které si jistě nepřizná rád, bude moci hledat pouze v oné době svého mládí, v níž byl jeho smyslný proud již silně rozvinutý, ašak jeho uspokojování na cizím objektu bylo zakázáno téměř stejně přísně jako na objektu incestním."
(Tamtéž, s. 76)

Eyvind
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: dlouhodobý vztah

Příspěvek pro SomeoneCZ za Mon Jul 07 2008, 12:40

Sigmund Freud napsal:a spřátelit se s představou incestu s matkou nebo sestrou.
Tak tohle Sigmund z hlediska evoluce zrovna nevyhmátnul. Matka s dcerou budou mít příliš podobnou DNA, než aby nastal dostatečný počet změn. Náhodné mutace/genetický drift to nezachrání a po několika generacích by taková větev zdegenerovala. Ti úspěšnější s lepší DNA by ji vyřadili. Proto je normální, že u většiny populace k incestu nedochází - vždycky bude nějaký "úchylák" Smile Zřejmě jeho pacienti byli vzorkem zatíženým chybou - statisticky řečeno.
avatar
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : http://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

Zobrazit informace o autorovi http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Re: dlouhodobý vztah

Příspěvek pro generalissimuss za Mon Jul 07 2008, 14:13

A já souhlasím s Eyvindem. Patřím totiž k těm, kdo pocítili terapii ve freudovském duchu, k těm, kteří byli "vzorkem zatíženým chybou" Smile

Je to má cca 6-ti letá zkušenost, zcela natvrdo, na vlastní oči. To, co mi z počátku přišlo jako totální bláboly, se mi po letech začalo skládat. S výrokem
Eyvind napsal:..navzdory relativní otevřenosti co se sexu týče se toho po sto letech moc nezměnilo a lidé mají stále tytéž vnitřní konflikty..
se absolutně ztotožňuji, neb to není pro mne jen teorie, ale prožitá víceletá zkušenost.

Vzpomínám si na kdysi zasunuté sny typu, že s mojí matkou jsem měl syna, který mi byl velmi podoben, ten umřel, ukládali jsme ho spolu do rakve, pohřbili, můj otec stál opodál, apod. V kontextu freudovské analýzy to byl velmi přínosný, terapeutický sen.

Tyhle věci jsou pro většinu lidí společné, jen pod nánosem "zcivilizování" je mají velmi dobře vytěsněné. Takže téma incestu:

Freud nezamýšlel kontext genetický, evoluční, rodinný, ani skutkové podstaty, ale vztahový, archetypální, popř. konfliktní. Kdo se nevymanil z problematiky viz výše, může např. stále "viset" v tzv. oidipovském komplexu.

Mno, ale už jsem se asi 10 let Freudem nezabýval, nebude na škodu si některé znalosti obnovit..

Eyvinde, nechceš sem vygenerovat nějaký článek? Smile Třeba jen pro mne Smile
avatar
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Incest

Příspěvek pro SomeoneCZ za Mon Jul 07 2008, 18:42

Než sepíšu dovysvětlující komentář:

  1. Freud přišel s nástrojem terapie, který vyzkoušel na konečně velké skupině lidí
  2. Lze předpokládat, že pomoc psychiatra vyhledávají lidé, u kterých je možné najít nějaký společný jmenovatel (tím nemyslím, že je to banda magorů - viz dále:-)
  3. Viz výš uvedené Freudovo zdůvodnění s incestem je psáno jako by platilo pro všechny lidi, ale v tom případě by odporovalo poznatkům o evoluci
Čím více variant DNA, tíme lépe, protože se druh dokáže lépe bránit např. virům a tím dříve se objeví inteligentnější, rychlejší, atd. jedinci, kteří dokáží snáze přežít než předchozí generace. Proto je tak úžasné rozdělení na muže a ženy, kdy rychlým tempem dochází k vytvoření nových variant DNA. Jde o rozsáhlost genetické zásobárny (genetic pool).

Začnu s jednoduchým případem. Šance, že dvě alely budou stejné u matky-syna/syna-dcery je 25%. V tomto případě inbreedingu by DNA začala velmi brzo stagnovat, takže první "neobvyklý" virus by celý druh skolil.

Dalšími následky inbreedingu je snížená plodnost, nižší porodnost, větší úmrtnost, selhání imunitního systému, atd. V souvislosti s dalším textem si vyhledejte, jak tyhle klesali s rozvojem civilizace, která inbreeding zakázala. Tedy, už se tomu říká incest Smile

Čili v procesu evoluce přežily jen ty druhy, které jejichž DNA je "naprogramována" tak, aby k inbreedingu docházelo jenom do určité míry, která neohrozí přežití druhu. Tohle není nános civilizace, tohle je evoluce.

Při incestu je slušná šance, že novorozeně bude mít vrozenou vadu. Díky tomu všichni brzo a názorně pochopili, že přes incest cesta nevede. A tak ho pro dobré své civilizace oficiálně zakázali.

Takže tu máme dvě formy zábrany proti incestu. Tu vrozenou ale nemají všichni, a tak někteří mohou toužit např. po HB sestře. Těm brání jenom okolní společnost a holt to si na nich vybírá svou daň. A Freud měl terapii, která jim pomohla. Ale v žádném případě se z výše uvedených důvodů nejedná o většinu populace. Tu ani incest nenapadne, že by ho skutečně zrealizovali.

Jinak, článek jak to vidí Sigmund - proč ne Wink
avatar
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : http://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

Zobrazit informace o autorovi http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Re: dlouhodobý vztah

Příspěvek pro Eyvind za Tue Jul 08 2008, 22:58

Tak jsem zpět. Napsal jsi to, Someone, velmi hezky a v podstatě nemám důvod nesouhlasit, až na jedno. Jak jsi přišel na to, že existuje nějaká vrozená zábrana incestu, která mi brání toužit např. po sestře? Podle mne existuje jen jedna zábrana - sociální. Freud navíc netvrdil, že se většina lidí dopouští incestu, pouze že mají takovéto fantazie, ovšem hodně hluboko ukryté, které mohou v dospělosti napáchat hodně nepříjemností, hlavně v parnterských vzazích. Evoluční teorii znal velmi dobře. Pouze se u svých pacientů velice často formou snů a volných asociací setkával se "sexuálním zneužíváním" ze strany nejbližších rodinných příslušníků. Bylo to tak časté, že si už nemohl myslet, že jsou všichni oběti tak odpudivého zacházení (jeho pacienti byli neurotici, tedy lidé trpící různými projevy úzkostí a celkem normálně fungující, nikoli blázni nebo úchylové). Původní teorii o traumatu nahradil teorií o tom, že se jedná o nevědomé přání. Proč nevědomé? Protože tyto dětské sexuální projevy byly zpravidla nelítostně trestány rodiči. Když mluvíš o incestu jako o něčem, co bylo zakázáno, podle toho, co jsem četl, neexistuje na tomhle světě jediná kultura, kde by incest nebyl zakázán. Jediná výjimka, která to spíše potrvzuje, je aristokracie v Římské říśi v době největšího úpadku. Zákaz incestu nelze dávat do spojitosti se vznikem civilizace, protože i ty nejprimitivnější kmeny tohle tabu moc dobře znají a k rozlišování příbuzenských poměrů používají tzv. totemy (v naší kultuře existují pozůstatky v podobě krojů). Jak došli naši primitivní předci k závěru, že incestní poměry nevedou k ničemu dobrému, jasné není. (Freud na to má sice svoji teorii, ale ta je většinou moderních antropologů odmítána.) Nicméně to vědí moc dobře. A když je něco v dané společnosti vytvořeno jako zákaz, zpravidla je to proto, že to aspoň část skupiny někdy udělala, nebo na to aspoň pomýšlí. Není tomu tak? Jako příklad uvedu desatero božích přikázání. Proč by vznikala přikázání jako např. nepokradeš, nezabiješ..., když by se tak skutečně nedělo?? Staří Židé nejspíš nebyli žádní svatoušci a potřebovali účinnou regulaci (měli tedy hrozivého Boha, který je nemilosrdně za hříchy trestal). Ale to jsem odbočil. Psychoanalýza není v žádném případě v rozporu s TZ (z tvých příspěvků mám dojem, že to tak bereš). Naopak si myslím, že ji výrazně obohacuje. TZ mluví o tom, jak se zájem o druhého člověka vyvíjí, jak roste a upadá. Nikde však není ani slovo o tom, jak vlastně zájem vzniká. Proč mě některá (byť obecně velmi hezká holka nepřitahuje) a naopak, z leckeré jen mírně nadprůměrné jsem úplně odvařený?? Proč k některé jsem neodolatelně přitahován eroticky, a k některé vůbec ne a přitom si úžasně duševně rozumíme?? Na tyto otázky (alespoň částečně) odpovídá právě Freud pomocí "transferu libida" z objektu zapovězeného (vytěsněného do nevědomí) na objekt tomu primárnímu podobný. Na příkladu obou týpků z tohohle fóra je docela zjevná fixace na matku, kterou uctívají, ale nemůžou se s ní plně oddat sexu.  Ale celé je to mnohem složitější. Teď jsem se rozepsal, do toho článku se asi pustím, když je zájem :-) Tomu říkám výzva! To Generalisimus: Taky netrousím moudra jenom z knížek. Mluvím o intenzivní osobní zkušenosti. Dík za podporu, pustím se do toho. Ale nebude to hned. 

Eyvind
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

2 Eyvind

Příspěvek pro generalissimuss za Wed Jul 09 2008, 01:32

Eyvind napsal:..do toho článku se asi pustím, když je zájem :-) ..taky netrousím moudra jenom z knížek. Mluvím o intenzivní osobní zkušenosti. Dík za podporu, pustím se do toho.
Inu, to je slovo chlapa. Těším se!
avatar
generalissimuss

Poeet p?íspivku : 428
Reputation : 13
Points : 65
Registration date : 14. 02. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: dlouhodobý vztah

Příspěvek pro SomeoneCZ za Wed Jul 09 2008, 13:48

Protože v případě inbreedingu/incestu konverguje DNA celé skupiny do stavu, kdy jsou DNA jedinců čím dál tím více shodné. Viz výše, tohle vede ke zmenšování šance na přežití.

Vliv prostředí a přirozený výběr pak udělají svoje a bude více potomků těch, u kterých k inbreedingu nedošlo. Evoluce. Ale tohle není něco, co člověk na lidech vypozoruje za jeden lidský život, takže je třeba vzít k ruce odbornou literaturu. Viz Kin Selection Theory.

Ovšem díky vynucenému zákazu přirozeným výběrem nuceně projdou i ti, kteří by se jinak incestu dopustili. A tím se zase zvětšila zásoba dostupných genů druhu - dokázal se vyhnout ztrátě genů, o které by jinak přírozeným výběrem přišel. Live long and prosper Cool

Další je otázka, co už lze považovat za civilizaci. Původní účel zákonů je opět "žijte dlouho a blaze". Czech Radar & Associates je něco úplně jiného Twisted Evil

Ohledně zájmu, co je způsobeno chováním se TZ snaží vysvětlit, zatím viz The System. Co stojí za fyzickou přitažlivostí, pak u osobního setkání bych hledal příčinu u tzv. vývojové stability, viz článek o feromonech. U hodnocení fotek bych pak ještě vzal v úvahu, že máš mozek natrénový, aby určité tvary asocioval s určitými kombinacemi indikátorů vývojové stability. Plus další formy vlivu prostředí, které by mohla popsat třeba i psychoanalýza.

Nejde o spor TZ vs. psychoanalýza. Jde o to, že výše uvedené vysvětlení s incestem nemůže z uvedených důvodů platit pro všechny, ačkoliv je to tak formulováno. Aneb vědecká metoda v praxi - zpřesňujeme. Freud umřel v roce 1939. Nedožil se celé řady poznatků, které dnes máme k dispozici.

Takže článek sepisuj. Není důvod proč TZ případně neobohatit.
avatar
SomeoneCZ
Admin

Poeet p?íspivku : 780
Location : http://someonecz.forumczech.com/
Reputation : 7
Points : 371
Registration date : 21. 01. 08

Zobrazit informace o autorovi http://someonecz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Incest

Příspěvek pro Jejda za Thu Jul 10 2008, 19:09

Názory na incest jsou mezi vědci různé:
2Evind Přirozená zábrana incestu. Nejsme s to rozpoznat, jak je kdo s námi geneticky příbuzný (rozhodně ne jako lovci mamutů). Proto to přírodní výběr zařídil tak, že nás sexuálně nepřitahují osoby, se kterými jsme v mládí vyrůstali, tedy pravděpodobní sourozenci. Problém snatků malých dětí v Asii byl, že když manželé vyrůstali spolu jako děti, neměli pak v dospělosti zájem o sex.

Otázka je, zda zákony zakazující incest byly skutečně kvůli genetice. Mnodhdy spíše bylo důvodem zabránit příbuzenskými snatky hromadit moc nebo majetek. Například vládnoucí Inkové si brali sestry - udržení moci, ale poddann to měli zakázané. V 13. stol. udávala církev tak přísné protiincestní zákony, že šlechtic neměl naději najít nevěstu blíže, než 200 km daleko. Svobodní bezdětní šlechtici pak odkazovali majetek církvi. U chudých poddaných byla církev benevolentnější.

Jejda
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: dlouhodobý vztah

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru